ADRIA EVENT 750

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Okt 20, 2020 13:13

CAR napisal/-a:kr3mn1 ne bom ti odgovarjal, ker se ne hvalim kot ti, poleg tega pa ti ne verjamem vse, kar je moja pravica (5 tednov na morjju, nevem koliko mesecev na potovanjih....). Zamisli se malo nad sabo, ali ne vidiš, da nisi v najboljših odnosih z nekaterimi člani, ki ti replicirajo na forumu. Upam, da se kdaj vidiva na Rabu, mogoče pa v resnici nisi toliko zatežen.


nisem zahteval od tebe potrditve da mi verjameš. pričakoval sem odgovor, ne pa izgovor. meni ni problem dokazat kje in kaj, vprašal si pa sam. za vsako potovanje imam karto, za vsak projekt 1001 sliko. ti si skočil name in me začel pokroviteljsko tapkat, da naj grem malce po svetu. pa sem ti samo odgovoril, kako je. in ne hvalim se, polaganje dejstev ne pomeni da se hvali človek. od tebe, razen da si povedal, da imaš hčero na infekcijski, ni nobenega dokaza, da to, kar govoriš, ima nek začetek in konec. a ti zato govorim, da nakladaš? ne. če pa prilimam sliko ali opišem stanje - se pa hvalim?

no, pa da se malce "pohvalim", mogoče ti bo kdo drug povedal da ne nakladam.

Slika

karte od lani (2019) do letos do 10.03., zadnji let od THY, ki me je poslal 14.03. na testiranje, ker je bil objavljen na gov.si. Na začetku teme od korone, imaš sliko karte mojega leta in objavo ter negativen test slikan.

5 tednov sem bil na morju, to lahko vprašaš habibija, pa Vinto, pa še koga, katerega sem srečal na potovanju gor in dol.

čoln je šel v vodo 13.07. in takoj na Pag. vmes sem šel domov 16-17.07. zaradi posla, pa za vikend nazaj, kjer sem potem ostal do 24.08. - pred tem smo rihtali čoln, sem bil cca. 2 tedna na Rabu v šestem mesecu.


21.07 in 22.07. sem se srečal z Dragotom na Rabu, kjer sem mu tudi montiral sidro na čoln (od Darha kolega), 23.07. sem bil v supetarski dragi na Rabu pri Habibiju, kjer smo čakali kaj bo neurje naredilo, pa nas je samo pobožalo (takrat je dvignilo Krk)

zatem so sledila poldnevna potovanja, povečini zaradi tauhanja....

štart na neprekinjeno potovanje 28.07. - Pag-Rab-Obrovac

Slika

Obrovac - Ist (bencinska) - Molat spanje 29.07.

Slika

Potepanje in spanje na sestrunju 30.07.

Slika

Sestrun - Kukljica - 31.07.

Slika

Telaščica, Kornati - Tisno 01.08. - tu srečal Franeta (Vinta) in ostal na sosednjem privezu do 07.08., vmes skupaj praznovali rojstni dan od moje, ki je 02.08., srečal Robija, TheDamjana etc..

Slika

Tisno - Šolta (po nasvetu Damjana v Rogač) 08.08.

Slika

Šolta - Korčula - tu sem šel v prvi zaliv v triporte in se 3 dni potapljal - potapljaško opremo z jeklenkami imam vedno na čolnu

Slika

11.08. - peljal Nino pogledat upuščeno letovišče pri Jelsi in na večerjo v Jelso

Slika

13.08. - raziskovanje zalivčkov, pa sidranje v zalivu kjer so snemali sinjega galeba itd..pa potem nazaj spat na Šolto, in na večerjo v Grohoto na vrhu otoka.

Slika

Počasi do zaliva Borovica in spanje 14.08.

Slika

skok nazaj do Tisnega, kjer sem bil dogovorjen za en ogled/nakup parcele, ker mi je všeč ta del, - in ugotovil da so vse trgovine zaprte. 15.08.

Slika

potegnil do Iža

Slika

pa potem do kolegice na Lošinj (dela pri Jadranka Yachting)


Slika

prihod domov, na dan ko je bila nevera 18.02.

Slika

izlet na golega in grgur, 22.08.

Slika

čoln je šel iz vode v nedeljo 23.08. Domov sem šel 24.08. Večino tega, vključno z mojimi prispevki na temo leščurjev, tečnarjenjem in kako ne vmesno, je bilo tudi na FBju - če ga ne uporabljaš, pač ne moreš vedet. MEd drugimi tudi kak posnetek od potapljanja, pa kako sem vse muringe en dan prevezoval v domačem pristanu, ker je profi potapljač vse skupaj narobe naredil itd...

Slika

načeloma ne govorim v tri dni, res je pa da govorim veliko (mamaMicka mi je ponujal 100 evrov na Rabu če utihnem za 10 min). in če ga kdaj mimo spustim, tudi nosim posledice. Žalit se pa načeloma ne pustim, ker sprejemati drugačne (jaz vem da ne spadam v povprečje - čudn sem bil že kot otrok), pomeni bit prijatelj od Al-a. To pa tudi nekaj pomeni.

od industrije, pa ne bi zdaj začenjal, ker je ohoho robe, pa preden to spišem v en prispevek, pa razložim...raje naredim potopisno predavanje z diapozitivi in filmčki.
Uporabniški avatar
MIHOLD
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Maj 23, 2008 02:51

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a MIHOLD » To Okt 20, 2020 14:14

Da mi je bilo prej vedeti, da bo iz dveh enostavnih vprašanj, kot so, kakšen propeler ima tovarniško 125konjski 750 Event in koliksna je WOT hitrost, prišla ven takšna drama teme ne bi niti odprl. Odprl sem jo pa samo za to, ker vem da je tukaj na morjeplovcu ogromno lastnikov tudi manjših plovil in po tihem upal, da dobim tukaj tudi takega, ki si lasti 750-ko z 125KM. Če sem storil tako velik greh, da je bila potrebna vsa ta drama, potem se vam iskreno opravičujem za nastalo zmedo in vznemirjenje.

Zahvaljujem se uporabniku Habibi VII za dobronamerne odgovore, tudi sam sem dobil potem še od dveh lastnikov iz prve roke informacije da 100 konjski šiba 16kt pri WOT, torej 125KM mora iti več, če je ustrezno nastavljen.

Tisti modri iz oglasa na sliki ki glisira, je 125KM, ima pa ojačano dno, dva rezervoarja in je težji od originala, pa še vedno leti 18kt , kot je prodajalec zapisal v oglasu.

Ko in če uspem uspešno zaključiti zastavljeno, bom objavil. Mogoče bo nekomu drugemu nekoč prišlo prav.
al

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 20, 2020 14:38

ej @MIHOLD
men si čist ok

imam pa Yanmar 4jh-3te pa ker baje si dober mam par vprašanj :mrgreen:
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a mato » To Okt 20, 2020 15:00

MIHOLD napisal/-a:Da mi je bilo prej vedeti, da bo iz dveh enostavnih vprašanj, kot so, kakšen propeler ima tovarniško 125konjski 750 Event in koliksna je WOT hitrost, prišla ven takšna drama teme ne bi niti odprl. Odprl sem jo pa samo za to, ker vem da je tukaj na morjeplovcu ogromno lastnikov tudi manjših plovil in po tihem upal, da dobim tukaj tudi takega, ki si lasti 750-ko z 125KM. Če sem storil tako velik greh, da je bila potrebna vsa ta drama, potem se vam iskreno opravičujem za nastalo zmedo in vznemirjenje.

Zahvaljujem se uporabniku Habibi VII za dobronamerne odgovore, tudi sam sem dobil potem še od dveh lastnikov iz prve roke informacije da 100 konjski šiba 16kt pri WOT, torej 125KM mora iti več, če je ustrezno nastavljen.

Tisti modri iz oglasa na sliki ki glisira, je 125KM, ima pa ojačano dno, dva rezervoarja in je težji od originala, pa še vedno leti 18kt , kot je prodajalec zapisal v oglasu.

Ko in če uspem uspešno zaključiti zastavljeno, bom objavil. Mogoče bo nekomu drugemu nekoč prišlo prav.


Živijo!

Preberi si odgovore ki so za tebe relevantni.
Ostale pa enostavno spreglej. Tako so živci veliko bolj mirni :wink: smo pač na formu.

Imam pa jaz za tebe eno vprašanje. Govoril si okoli odpiranja nafte.
Potem so nekateri še napisali da si stručko na Diesel motorjih.
Ali veš koliko ml nafte ti trenutno vbrizga črpalka na cilinder/takt.
Jaz se z podobnim problemom ukvarjam ne enih drugih motorjih....
Mato :wink:
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a glens » To Okt 20, 2020 19:46

Ojoj kr3mn1 v katerem razredu osnovne šole si se pa ti znašel :evil:

Pa, da ne bo spet odgovor, če ne verjameš pa unga ali pa tega vprašaj :roll:


MIHOLD...povprašaj še mogoče na forumu http://forum.ribolovnamoru.com/ pod zavihkom plastični brodovi je kar nekaj ljudi, ki imajo te barke in bi ti verjetno znali pomagat.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Okt 20, 2020 20:46

glens napisal/-a:Ojoj kr3mn1 v katerem razredu osnovne šole si se pa ti znašel :evil:

Pa, da ne bo spet odgovor, če ne verjameš pa unga ali pa tega vprašaj :roll:


MIHOLD...povprašaj še mogoče na forumu http://forum.ribolovnamoru.com/ pod zavihkom plastični brodovi je kar nekaj ljudi, ki imajo te barke in bi ti verjetno znali pomagat.


ne vem, na morjeplovcu?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 21, 2020 20:47

Mater si pa ti napokal neki milj letos po tem našem Jadranu...To je dopust z veliko začetnico..tko je treba lajf je krataekk
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: ADRIA EVENT 750

OdgovorNapisal/-a glens » Če Okt 22, 2020 16:03

Bravo kr3mn1 vidiš, da se da odgovoriti brez da skačeš brez veze in hkrati še z merico zdravega humorja :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov