barka marušič 21

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

mpezdir1
Višji vodnik
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Sep 02, 2007 23:12

barka marušič 21

OdgovorNapisal/-a mpezdir1 » Po Sep 17, 2007 16:32

Pozdravljeni!

Zagrel sem se za omenjeno barko. Sicer ni ne vem kako lepa s temi okroglimi okni, vendar mislim da se bi dalo iz kita naresti dosti lepšo

Cena kita je 6000eur brez davkov(samo plastika), teža 650kg.
mere: 6.30 x 2.30 x 0.90
motor: notranji do 70kw

Sedaj pa me zanime, ker mi je še vedno nejasno glede uvoza. Če uvozim novo plovilo iz hrvaške kaj plačam, s tem da je plovilo proizvedeno na hrvaškem?

Če plovilo registriram na hrvaškem, ga lahko za zimo peljem v Slovenijo?

Zanima me kakšne so cene disel notranjih motorjev, ima kdo kakšen cenik? Kaj je dobro kaj najboljše od motorjev?

Mogoče kdo kaj več ve o te barki, plovni lastnosti? Je bil mogoče kje kakšen test?

Slika
Slika
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 17, 2007 18:50

O barki konkretno nimam podatkov.
Pri uvozu hrvaškega proizvoda plačaš slovenski DDV, torej 20%. Potrebna bo dokumentacija za registracijo, CE certifikat original in pa prevod v slovenski jezik. Enako bo potrebno za motor. Če boš kupil kit varianto, potem to registriraš kot samogradnjo in seveda ne rabiš omenjenih certifikatov. Od motorja boš CE normalno dobil, če ga boš kupil v EU.

Dobri so praktično vsi motorji, tudi tisti, ki nimajo znanega imena. Pri taki moči (nekje do 80 kW) jih večina bazira na motorjih Kubota, Mitsubushi, Toyota ali Lombardini. Karkoli že pač kupiš je dobro.

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov