ANTIFOULING TRUPA DA ALI NE ??

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

ANTIFOULING TRUPA DA ALI NE ??

OdgovorNapisal/-a Fojki » So Nov 03, 2007 19:38

Pozdravljeni,

Zanimiva tema za mnoge ki kupujejo novo plovilo.

Namreč pred 3 leti sem imel na novem plovilu nanesen antifauling hempel hard racing .V vodi samo 2 meseca na leto .Da povem zadeva deluje zelo ok.In je zdržala kar dobro vsa tri leta brez dodatnega nanašanja .Sicer mi ni jasno zakaj vsak prodajalec govori ,da je potrebno vsako leto to nanašati.Čista bedarija Verjemeite mi na besedo .Motor mercruiser 3.0 135 km .

Zanima me pa sledeče ?
Plovilo sem prodal in kupil spet novo večje seveda saj veste na začetku je vsak čoln celo veliko prevelik nato pa ko je v vodi vemo kaj se zgodi .

ok da ne zaidemo
Kupil sem namreč novo plovilo sedaj sem pa dvomih kaj narediti.Trenutno sem prišel do zaključka ,da antifaulinga za 2 meseca ne bom dajal spet na plovilo .Na morju sem skoraj vsak teden in ga mislim sam ,kar v vodi očistiti če bi se kaj nabralo. : :lol:

Plovilo imam v Barbarigi nasproti Brionov kjer je morje zaenkrat kar čisto.

Lepo prosim svetujte mi ali sem se pravilno odločil.
Nazadnje spremenil Fojki, dne To Okt 05, 2010 07:07, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Nov 03, 2007 20:33

Zelo napačna odločitev!
Čistoča morja sploh ne pomeni zaščite! Tam kjer je voda toplejša in zelena (zdi se nam umazana), so ponavadi v vodi predvsem alge, ki se res precej lepo sčistijo, problem pa so polži in razne izvedbe "črvičkov", ki po tednu ali dveh okamenijo... Čiščenje je nemogoče, razen s solno kislino. Torej le lepo antifouling na barko in bo vse OK. :wink:
Kar pa se tiče obnavljanja antifoulinga, je pa to čisto res, da zdrži nekaj let. Seveda ob taki uporabi, kot jo navajaš. Če pa je barka v vodi 365 dni na leto, potem je potrebno ponovno barvanje vsako leto!

LP
Nazadnje spremenil admin, dne So Nov 03, 2007 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.
racael
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 06:48
Kraj: lj

črvički

OdgovorNapisal/-a racael » So Nov 03, 2007 21:27

barko obvezno vsako leto ven. Da se ti ne bo zgodilo kot meni. tri leta je bla v morju pred mesecem pa skoraj pod vodo.Če me nebi poklicali iz marine bi bla pod vodo. ko smo jo dal na suho in ko sem s kladivom udaril po trupu na mestu kjer je bila luknjica, je nastala velika luknja. okol pa sami kamenčki od črvičkov. To je moja izkušnja. Admin ve vse
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » So Nov 03, 2007 21:48

Do sedaj nisem imel opravka z antifoulingom, ker je bil čoln premalo časa v vodi. Letos bo verjetno več, tko da me malo zanima ali je isti za plastičen del gumenjaka in za gumirano platno. Ali lahko nanesem sam ali je bolje da to opravijo drugi (je strupena zadeva, ane).
Hvala in LP
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Ne Nov 04, 2007 10:44

hm

Še zmeraj sem malo skeptik koliko se res potrebuje antifaulin na KRATEK ROK.
Npr kolega je imel nov čoln v vodi ((kraj banjole- cca mesec in pol v vodi )
Povedal mi je, da ga je brez problema očistil .Sicer ga je zmeraj sam v morju sproti čistil z lopatko za kit ter navadno gobico TER vska teden .

Na koncu sezone ga je očistil še z kerherjem ter še z mešanico solne
pazit je pa treba na prikiolico ,da kaj ne kapne na njo.

Čoln sem videl v garaži je res kot nov .

Kaj menite ??
Nazadnje spremenil Fojki, dne To Okt 27, 2015 07:24, skupaj popravljeno 1 krat.
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Nov 04, 2007 22:57

Ja na kratek rok zagotovo gre tudi brez antifoulinga. Za moj okus je to največ 3 tedne. Vse kar je več pa je preveč problemov, če ga ni. Pa ni vse samo v čiščenju. Antifouling s primerno podlago je tudi zaščita proti osmozi, drugače pa je gelcoat direktno izpostavljen vodi.
Mesec in pol v vodi pa je res veliko za plovilo brez antifoulinga. Mogoče imate tam srečo in je polžev res malo in so predvsem alge, vendar pa v to dvomim, saj tako pri čiščenju ne bi potreboval solne kisline... Solna kislina vsekakor DA za nogo motorja, ne pa na gelcoat. Zakaj ga ne bi raje zaščitil z antifoulingom in se tako izognil problemom s čiščenjem? Tukaj morate vedeti, da sodobni antifoulingi ne "odganjajo" vodnih organizmov in se ti normalno primejo nanj. Ob premikanju (plovbi) pa zaradi samopolirajočega učinka odpadejo. Tisti, ki pa ne odpadejo sami, jih zelo lahko očistite s Kärcherjem, Wapom ali kakor koli že hočete...

Za tvoja 2 meseca v vodi vsekakor daj gor antifouling! Si boš prihranil kar nekaj ur in slabe volje.

LP
autokamp
Viceadmiral
Prispevkov: 592
Pridružen: Po Jul 09, 2007 13:39

OdgovorNapisal/-a autokamp » Po Nov 05, 2007 07:48

Čoln imam v vodi ca. 4 mesece in sem zelo zadovoljen z premazom Hempel. Stvar res deluje. Na koncu sezone sem ga samo opral z vodo in čoln je brez ene same alge.
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Po Nov 05, 2007 12:50

No tako

Prišli smo do spoznanja ,da ..

Se antifauling OBVEZNO uporabi ,če imaš plovilo v vodi dalje kot cca 2-3 tedne .

Se antifauling ne uporabi ,če imaš plovilo v vodi manj kot 2-3 tedne .

Moje mnenje

Če pa že dajete antifauling hard racing hempel odlična izbira proverjeno.
_________________
Lp Fojki
benko
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: So Nov 10, 2007 18:31
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a benko » Po Nov 12, 2007 21:42

Od nakupa novega plovila še nisem uporabljal antifaulinga (2 sezoni). Vsako sezono sem imel plovilo v vodi cca 4 mesece. Glede na to, da sem ga moral vsakih 14 dni očistiti v vodi, ter po sezoni uporabljati solno kislino, (da sem ga popolno očistil raznih školjkic) sem se odločil, da bom naslednjo sezono sigurno uporabil antifauling!

Do sedaj pa nisem uporabil antifaulinga zaradi tega, ker mi je prijatelj rekel, da cena plovila takoj pade ko ga premažeš :?: (čoln mislim čez 2 sezoni prodati)
morski volk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 145
Pridružen: Če Jul 26, 2007 18:51
Kraj: ljubljana

antifouling

OdgovorNapisal/-a morski volk » To Nov 13, 2007 09:04

Ta da cena čolnu z anitfoulingom pade je bosa fora. Antifouling ni kaprica lastnika ampak nujna stvar v kolikor je čoln daljše obdobje v vodi. je pa res da so včasih izvedba in barvne kombinacije antifoulinga katastrofa, ampak to samo priča o estetiki lastnika.
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Nov 13, 2007 09:04

Če imaš plovilo res toliko časa v vodi potem moraš obvezno uporabiti antifauling.

Sam sem do sedaj uporabljal hempel hard racing bele barve super zadeva .Če ga uporabljaš samo 4 msece na leto bo zdržal 2 do tri sezone brez problema .Vsaj pri meni je bilo tako.

ps glede tega ,da cena pade je po mojem mnenju čista neumnost,kajti skoraj ga ni čolna kateri ne bi imel premaza . Če je čoln lepo ohranjen lepo vzdrževan ,ga boš prav tako lahko prodal brez problema.

Če pa ga misliš imeti samo 2-4 tedne v vodi(odvisno od moraj) potem jaz osebno ne priporočam antifaulinga.
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Avg 26, 2008 11:13

Fantje zdravo

Zanima me ali ima kdo izkušnje z temle antifaulingom


http://www.bolha.com/oglas3049714

nanoproofed
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ss9940 » To Avg 26, 2008 12:16

Tele "NANO" zadeve so zadnje čase modna muha... Vsak izdelek ki ima "NANO" v svojem nazivu je noro drag in ponavadi za en drek ("snake oil" varianta)... Seveda je to moje mnenje; sam ga še nisem uporabil na barki, sem pa marsikaj slišal oz. prebral; ne vem če je bil kateri odziv pozitiven. Če vprašate mene, ostanite pri klasičnih, dodobra stestiranih premazih...

Bi pa bilo zanimivo, če je slučajno kdo uporabil kako "NANO" zadevo in lahko poroča iz prve roke...

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
indoo
Kapitan
Prispevkov: 182
Pridružen: So Jun 14, 2008 00:10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a indoo » To Avg 26, 2008 12:45

Imam novega Regala v vodi od maja. Nisem nanesel antifaulinga in mislim da sem naredil napako. Ko ga bom v oktobru očistil ga bom sledečo sezono sigurno uporabil, seveda vas bom prosil za nasvete, tako kot večina.
samo morje !
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Avg 26, 2008 19:38

Indoo, ker vem kakšen čoln imaš, daj gor obvezno 2 x primer in potem 2 x Hard Racing. Tvoja barka je prehitra za razne samopolirajoče variante. Je pa Hard od Hempla odlična zaščita! Preverjeno.

Nano premaz pa sem imel lani o čemer sem že pisal. Bil je 2K varianta, neke vrste prozoren lak, ki ima eno dobro lastnost. Odlično se prime na vse!!! Efekt antifoulinga pa je ničen!!! Je pa zadeva odlična za na nogo, kjer sem letos nanesel neko prozorno sranje, ki je takoj šlo v nič... Drugo leto bo na nogi spet pregrešno drag Nano, ki je za tam dober. Sicer nič ne ščiti, se pa lažje sčisti oz. nič ne poškoduješ osnovne barve na nogi... Na trup pa samo Hempel!

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov