Poraba

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » To Sep 07, 2010 11:25

francelj napisal/-a:Bi še kdo dodal kak pomemben zaključek

Jaz bi, pa ne smem več... :twisted:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Sep 07, 2010 11:38

Zakaj se največ slovenci menijo glede porabe. Italijani, avstrijci in nemci se niti pol toliko ?

Zato ker nemec, ki ima 300.000 € našparanega, kupi barko za 100.000 €. Slovenc pa ima 100 jurjev, barko pa kupi za 300 :!: :twisted: Pol pa liter levo, liter desno, na dopustu pa sam špagete. :roll:

Al pa tist vic o treh navtikih pri svetem petru.
Se najdejo nemec, italijan in slovenec. Pa nanese debata, kako so znašli v nebesih. Prvi pravi nemec: "Sem jadral po oceanu, je prišlo neurje in sem se potopil."
Potem italijan doda: "Jaz sem glisiral ob obali, spregledal pomol in evo me tu!"
Slovenec pa pravi: "Pri meni pa nič posebnega. Lani smo pač kupili novo jahto, potem pa počasi pocrkali od lakote!" :lol: :lol: :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
papa
Viceadmiral
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » To Sep 07, 2010 12:00

Bravo stari polepšal si mi dan ... :lol: :lol: :lol:
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral

OdgovorNapisal/-a cibro » To Sep 07, 2010 15:51

ma kaj našparanga 100 jurjev, minusa 100 jurjev pa kup barko za 300, 100 al 400 minusa saj je vseen itak mu verjetn ne bo nihče nič naredil.pol pa ždi cel dan v enem zalivu pa žul kekse pa vodo. je mate v mirinah rekel. tile jahatši niti kune mi ne prinese, še na pir ne pride.
men pa davčna po 14 dneh dolga ker sem zamudil hop takoj 30 eur dol.30 eur da pop..diš.
Nimamo za burek.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » To Sep 07, 2010 16:05

cibro napisal/-a:pol pa ždi cel dan v enem zalivu pa žul kekse pa vodo. je mate v mirinah rekel. tile jahatši niti kune mi ne prinese, še na pir ne pride.

Ne poznam Mateta... a je to oštarija? Mi ponavadi med dopustom v gostilnah pustimo še več denarja, kot na črpalkah :wink:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral

OdgovorNapisal/-a cibro » To Sep 07, 2010 16:12

To je v Mirinah un ata k ma eno kolibo na obali pa ma hambiče pa pomrfi pa mal ribe neke, že greš iz Žaborica direkt kontra od Krapnja ne na desni v uvali en kao fast food čeprav jaz mam kar mobi njegov pa ga pokličem ene 20 min prej pa lih uspe pomfri napečt.
Brzina mu nije vrlina.
prvi let 2008 je odprl pa je jamru da ni nič folka, pa 2009 jih je bilo kao še manj no letos pa itak še manj kot lani a on rab za hambič pa pomfri eno uro, še dobr da sva že kolega da mi je dal cifro za naročanje.
Pa itak da ma folk. ko sva bila z mojo prvič v tem zalivu ene 2003 ali 04-ga ni bilo žive duše nikjer. pa 2005 ene 4 pari pol pa sam gasa. zdaj je tam po 40 avtov
Uporabniški avatar
H2O
Admiral

OdgovorNapisal/-a H2O » To Sep 07, 2010 16:36

Potem je pa sam kriv... očitno ne zna delat... letos smo v eni oštariji na Kornatih na brzino zračunali, da pokasirajo par jurjev na dan... to je skor sto jurjev na mesec... že od dveh takšnih mesecev lahko dobro živijo celo leto.
Bojan5
Poročnik bojne ladje
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bojan5 » To Okt 12, 2010 19:36

A, da poraba ni važna? Ja za one, ki se hočete utopit, in one, ki imate vsega dovolj. Jaz pa hočem vedeti, koliko bom porabil od, do in za nazaj. + težko morje + rezerva 20%. Mogoče sem neumen, samo enkrat sem veslal zaradi "PORABE". Pa ne privoščim tega nikomur. Vedeti, kolikšen doseg imaš z znano količino goriva je bistvo! € me pa pri tem nič ne skrbi! A ja še podatki mojega "korita" 3,75m in 25 km pa 25l goriva + 5l rezerve. Ne preveč daleč, a ne?
"Na vod ni zajebancije" je rekel in ostal živ.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Okt 13, 2010 09:30

Here we go again.
V8 + Jet drive
Uporabniški avatar
jutri pa res
Viceadmiral
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jutri pa res » Sr Okt 13, 2010 09:55

Večina morjeplovcev pa ima vendarle nekako omejena sredstva na razpolago in logično, da jih zanima, koliko jih bo koštal dopust na čolnu. Saj vsak normalen človek si ob odločitvi za ali proti nakupu čolna želi narediti kalkulacijo stroškov.
Tako da ne tako prezirljivo gledati na ljudi, ki jim denar ne teče tako preko, kot nekaterim srečkotom.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Okt 13, 2010 10:22

Sej nikomur ne teče v žep in si rit briše z njim. Mislim, da je poanta vsega skupaj, da je bencin najmanjši strošek pri plovilu, glede na vsa vzdrževanja, registracijo, vinjeto, dnevne priveze, marina, registracija prikolice, zimovanje,... Je pa tako kot pri mulcih. Majhen čoln, majhni stroški, velik čoln/barka, veliki stroški.

Čisto druga štorija je pa domet plovila, ki ga lahko narediš s tankom goriva. To pa je fino imet izračunano, da ne "štopaš" po morju.
V8 + Jet drive
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 13, 2010 10:31

jutri pa res napisal/-a:Večina morjeplovcev pa ima vendarle nekako omejena sredstva na razpolago in logično, da jih zanima, koliko jih bo koštal dopust na čolnu. Saj vsak normalen človek si ob odločitvi za ali proti nakupu čolna želi narediti kalkulacijo stroškov.
Tako da ne tako prezirljivo gledati na ljudi, ki jim denar ne teče tako preko, kot nekaterim srečkotom.

Sorry, ampak tole ne pije vode! Nobenemu ne teče denar v žep, samo tukaj je govora o porabi pomoje res mnogo preveč. Sprašujete če bo požrlo 12 ali 13,2 litra na uro... To pa pomoje ni važno! Ne za žep in ne za doseg. Pri žepu je tako, da če narediš recimo 30 ur v tistih 14 dnevih, je to vsega skupaj 40 EUR razlike... To mislim, da si lahko vsak, ki ima čoln privošči!
Glede dosega pa tudi mislim (upam, da ostali tudi), da 10% rezerve pa res moraš vzeti... Jaz osebno se dobro počutim samo, ko je v tanku več kot 40% goriva. Ko gre pod to začnem gledat in razmišljat kdaj in kje bom točil...

Upam, da je vsem, ki vas tako hudičevo zanima poraba vsaj okvirno jasno koliko čoln popije... Ali tudi to ne??? Če tudi to ne, pa malo polistajte po forumu... Čoln podobne dolžine in mase požre precej podobno... Če je 2T dodaj še 30%, če je diesel pa odštej ene 25%... Pa si tam...
Mogoče pa naredim eno tabelo najbolj pogostih čolnov, da enkrat za vselej zaključimo to res nesmiselno debato... Potem bo vsak pogledal kam okvirno pade in vedel kaj lahko pričakuje. Pišuka, pa res ni slaba ideja. Bom sestavil, potem pa boste dopolnili še z lastnimi izkušnjami... :wink:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Okt 13, 2010 10:36

Cranchi .......... 50 l/h

Skiper............. 2l/h

A si misli takšno primerjavo ?

P.S. Ampak od Cranchija je po en € liter, od skiperja pa ...... :x Pa Cranchi se po uri ustavi, skiper pa celo popoldne, pa še v noč..... Pol je pa še lačen, pa .....
Bom moral res eno Bayo kupit, da bo več požrla od mene :oops:
Nazadnje spremenil kr en, dne Sr Okt 13, 2010 10:38, skupaj popravljeno 1 krat.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Sr Okt 13, 2010 10:38

No, sedaj pa razumem zakaj mi ni vžgal celo poletje. Tankat je treba... :shock:
BlueSky
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Okt 13, 2010 10:53

Za daljše enodnevne izlete si pomagam tako: imam 2 rezervarja po 25 l. Ko je prvi prazen obrnem nazaj proti domu, za težje morje pa vedno 10 l rezerve (ki je do zdaj na morju še nisem rabil pretočit).
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta