Srečanje Februar 2016

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator, moderator2

Albert
Višji vodnik
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Albert » To Feb 23, 2016 18:17

kako se izbriše post če se zmotiš
Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » To Feb 23, 2016 18:31

Za nas, ki smo Jasno zamudili - danes ob 19:15 predava na Brezovici
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 23, 2016 19:01

Čez vikend sem prebral Jasnino knjigo.Par stvari se me je dotaknilo še posebno.Pa si bom dovolil jih tu kar prepisat in mislim da bi bilo prav,da nam postanejo vodilo.
Takole je ta pogumna ,skromna ženska napisala v poglavju
VREDNOTE
Na morju je pomembno :
-da si prijazen do drugih
-da si dober gostitelj
-da si pripravljen pomagati kadarkoli in kjerkoli,ne glede na to,ali ti bo to vzelo ves dan,ali moraš spremeniti načrte in ali boš pri tem mogoče poškodoval svojo imovino in še sebe spravil v zagato..
-da si dobra družba
-da se znaš prilagajati
-da spoštuješ naravo
Poskušajmo bolj ravnati v tem duhu ne pa,da se prepiramo in mešamo drek brez veze..Amen
aleks09
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » To Feb 23, 2016 19:12

Bravo Polanc oz... Jasna ...
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Kraj: Trebnje - Rab - Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Feb 23, 2016 19:13

polanc napisal/-a:Čez vikend sem prebral Jasnino knjigo.Par stvari se me je dotaknilo še posebno.Pa si bom dovolil jih tu kar prepisat in mislim da bi bilo prav,da nam postanejo vodilo.
VREDNOTE
Na morju je pomembno :
-da si dober gostitelj
-da si pripravljen pomagati kadarkoli in kjerkoli,ne glede na to,ali ti bo to vzelo ves dan,ali moraš spremeniti načrte in ali boš pri tem mogoče poškodoval svojo imovino in še sebe spravil v zagato..
-da si dobra družba
-da se znaš prilagajati
-da spoštuješ naravo
Poskušajmo bolj ravnati v tem duhu ne pa,da se prepiramo in mešamo drek brez veze..Amen

AMEN!
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 23, 2016 20:52

JP.
Correct me if I am wrong, please.
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Feb 23, 2016 21:02

CC napisal/-a:evo srečanje uspelo kot vedno,minus smo na koncu pokrili,tako da je spet nula v blagajni,bom pa jaz kot organizator aprilskega srečanja,poskrbu,da se nam bodo že pri vhodu predstavili vsi tanovi,tako da vljudno vabljeni.
kar se tiče hrane bodo spremembe za romana in tudi tanove in sicer tako lahki prigrizki čist pocen kot je npr,krof,do obilnega pohanega pišeta z litrom vina,je pa res da cena ostaja za porcijo enaka 20 eur,pa izvolte po želji.
imeli bomo tudi tematski večer,torej predavanje z demonstracijo priklopa na mudovlek,po koncu pa je možen nakup tudi svežih bikovih jajc.
upam da nas bo vsaj 50 plus vsi tanovi,in tisti ki niso plačali,da se končno spoznamo,datum pa bo objavljen v marcu.
lp od blagajnika :wink:

Glede na to, da sem tudi sam bil na srečanjih, sem videl kar dosti članov, ki so »hvatali krivine«, ko je bilo treba plačati skupen račun. To pa kar se je zgodilo v četrtek, je bilo za pričakovati. Ni nemogoče kontrolirati 40 ljudi, od tega polovico neznanih. Ideja z boni se mi ne zdi primerna, posebej ko je prisotna hrana. Moj predlog je, da bi gostitelj zaračunal vsakemu posebej, saj danes ko je vse na računalniku to ni problem. Tako bo lahko vsak sam reklamiral hrano ki jo je dobil, če ne bo dobra. Ne zdi se mi pošteno, do ostali člani plačujejo za druge, sploh neznane.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 23, 2016 21:25

Pri meni je to - s skupnim plačilom računa za vse na koncu - malo potrajalo, da sem se naučil, zlasti, kar zadeva pijačo.

Včasih sem pač rekel, da nič ne pijem, pa vseeno plačal 'svoj delež'. Zdaj pa namesto tega rečem tri deci soka in dva deci vode, pa če treba trikrat ali štirikrat...

Kar zadeva pripombe na hrano tokrat...

...in slaba hrana po visoki ceni ...

To je bilo povezano s tem, da nas je prispelo veliko več, kot je bilo prijav in je Car dobil vtis, da je treba hitro povečati količino - kar je pač pomenilo fritezo. Če bi - kot je predlagal MareC - tisti, ki ne bi jedli, to takoj tudi povedali, zgodba s fritezo ne bi bila potrebna, pa ne bi bilo tiste količine ocvrtega mesa (ki komu ni nujno najljubša jed) - in ker bi bila tudi količina le za 30 in ne za 50, bi bila tudi cena opazno manjša :wink:

Jas sem se imel priliko pogovarjati z nekaj jadralci prvič (Saillord, Diligence...), z nekaterimi pa po dolgem času (Burjovc recimo).

Nekateri fantje z motornjakov so me prijazno spomnili, da naj bi mi z jadrnic imeli eno nogo krajšo od druge (menda jo res nekateri res imamo - tisto v sredi :wink: ) - kar me je pa spomnilo na še nekaj reči, ki sem jih potem lahko vprašal Jasno.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Sr Feb 24, 2016 11:53

polanc napisal/-a:Čez vikend sem prebral Jasnino knjigo.Par stvari se me je dotaknilo še posebno.Pa si bom dovolil jih tu kar prepisat in mislim da bi bilo prav,da nam postanejo vodilo.
VREDNOTE
Na morju je pomembno :
-da si dober gostitelj
-da si dobra družba
-da se znaš prilagajati
-da spoštuješ naravo

Upam, da me ne boste čisto narobe razumeli, bom pa napisal vseeno...
Večina zgornjih vrednot ni pomembna le na morju ampak tudi drugje!
Po mojem mnenju pa so te vrednote vseeno privilegij "tistih, ki kaj imajo", večina zemljanov takšnim pravi "bogati ljudje" in to v finančnem smislu, da ne bo pomote!

-da se znaš prilagajati (edino tole se mi zdi univerzalno)

Evo, material za debato... :twisted: :roll: :twisted:
Nazadnje spremenil bladzo, dne Sr Feb 24, 2016 21:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Sr Feb 24, 2016 11:54

kjhgdskjg
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Feb 24, 2016 12:22

bladzo napisal/-a:kjhgdskjg

Kaj pa to pomeni :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
salesky
Viceadmiral
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Sr Feb 24, 2016 14:09

jozko napisal/-a:
bladzo napisal/-a:kjhgdskjg

Kaj pa to pomeni :?:

Izkašljal se je malo :D
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Feb 24, 2016 14:20

Albert napisal/-a:kako se izbriše post če se zmotiš

Takoj ko daš post na forum,pogledaš v zgornji desni kot,kjer se ti ispiše-citiraj-uredi ali -X-,pritisneš X,stem se izbriše,-uredi-lahko post popraviš.Če pa hočeš dati odgovor na nek post,klikneš na -citiraj,kot sem jaz na tvojega,ko vidim da nisi dobil odgovora.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Feb 24, 2016 15:05

polanc napisal/-a:Takole je ta pogumna ,skromna ženska napisala v poglavju
VREDNOTE
Na morju je pomembno :
-da si dober gostitelj
-da si dobra družba
-da se znaš prilagajati
-da spoštuješ naravo

Zelo res, vse od naštetega.
Pa še to, verjetno moraš najprej spoznati kako majhen in nebogljen si, tam sredi plave neskončnosti in potem pridejo te vrednote v ospredje.

Ali z drugimi besedami, morje ti hkrati da lekcijo, te prestraši, te skulira ...
Ahh, enkrat pa res ...

Sem bil v tujini, tako da se srečanja tokrat nisem udeležil. Sem pa Jasno prej poslušal že na srečanju JK Novo mesto in tudi knjiga je že pod kapo.

Fino, da so srečanja spet tematska.
Glede financ pa mislim, da ne bo večjih težav, vsaj do sedaj jih ni bilo. Je pa res, da je cena šla malo navzgor. Včasih je bilo tam 12-15€. Pa ne me narobe razumet. Jaz dam, kolikor se zmenimo, saj je druženje s sorodnimi dušami itak neprecenljivo, vseeno pa je ok, če so neki okviri, ker če prideš s tenderjem pa kupiš še kakšno knjigo, si hitro ob 100€. Se strinjam, da se velikokrat "nažiramo" s prevelikimi količinami.

Novincem polagam na srce, da smo vsi enkrat bili novinci in imeli občutek, da smo edini novi na srečanju, pa se vedno izkaže, da se recimo 3/4 ljudi med sabo še ne pozna. Tudi kulturo imamo pač morjeplovsko, ne gledališko in nihče od nas ni prav dober moderator srečanja, prej nasprotno. Protokola ni v našem slovarju. Mogoče rabimo samo eno osebo, da prevzame krmilo na srečanjih. Smo ena zanimiva združba simpatizerjev in praktikov morjeplovstva, ki nismo organizirani v klubu ali kaj podobnega, kjer bi člani imeli ime in priimek in tudi neke obveznosti ipd. ampak bolj "lutajuči avatarji" z interneta, ki sem in tja na srečanje prinesemo pokazat svoje lepe, zagorele face. Nekaj se jih potem poveže tudi na osebni ravni, nekaj je takih dogodkov, kjer se družiš dlje časa (martinovanje, vsakoletna ruta ipd.) in se seveda bolje spoznaš.
Prvič ko sem prišel na srečanje so imeli udeleženci listke z vzdevi s foruma. Počutil sem se kot v chat roomu :lol: Tudi glasnost v prostoru je bila pogosto taka, da si lahko "četal" samo z enim, največ dvema. Zato še enkrat, tematska srečanja so super in naj jih bo čimveč. Predlagam celo, da naredimo nek okviren seznam tem, ki bi nas utegnile zanimat in obogatimo srečanja s kakšno predstavitvijo ipd. Mogoče odpremo novo temo na forumu, kjer bi se pogovarjali o predlaganih temah za srečanja. Kaj pravite?

CARju in vsem, ki organizirate srečanja, pa priznanje, da si vzamete čas in uredite vse potrebno ter nas zbobnate skupaj.
Uporabniški avatar
CC
Admiral
Kraj: Veleje~Dunat

OdgovorNapisal/-a CC » Sr Feb 24, 2016 20:02

Marchi da ne boš pozabu prid na trojane v aprilu bo zanimivo
Saj ni tako hudo kot pišemo zato se verjetno ta frišni mal ustrašijo drugač pa se nimamo kaj delit ker itak vsi živimo za isto stvar zato lahko pride vsak brez straha
Saj vem da je za rjuharje drago zato imate od zdaj naprej popust
:wink:
Zdaj grem pa spat zjutri pa barko na podstavk
Lp iz punata
Lp CC

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost