Elan S 375 nastavitev napone in pripon

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi

MKN
Kontraadmiral

Elan S 375 nastavitev napone in pripon

OdgovorNapisal/-a MKN » Pe Avg 30, 2019 22:05

Na jadrnici Elan S 375 imajo jeklenice za vpetje na palubo RF ploščice z luknjami v katere se vstavi štift, da se jih fiksira na eni strani na jeklenice in na drugi strani v rinke na palubi. Kljub temu, da sem si pomagal z dvižnicami pri zategovanju jeklenic, sem jeklenice lahko zategnil le zelo ohlapno. Za eno dodatno luknjo pa nisem mogel skrajšati. Predvidevam, da je ohlapna nastavitev logična, ker jambor je vpet v plastično palubo, ki se ob močnejšem zategovanju jeklenic podaja pod silo natega.

Koliko je pravzaprav primerno zategniti jeklenice na tej barki in še, all mora jambor kakorkoli viseti proti premcu ali krmi?

Vpetje jamborja ima več možnih pozicij po vzdolžni osi barke, ki so kakšen centimeter narazen. Kam je pametno pomakniti jambo za začetniško jadranje v šibkem vetru?

Hvala za informacije.

Lp MKN
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

Re: Elan S 375 nastavitev napone in pripon

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Sep 01, 2019 21:22

Si kdaj surfal? Jadro naprej..gre od vetra,jadro in s tem jambor nazaj gre u veter..Daj na sredino in bo ok,za na olimpijado pa po špecjalne nastavitve k Orlovu ...Kosmini..Puhu..Pod peto jamborja vstavi 2 mm debelo podložko in bo ta luknja ravno prava za napetost pletenic..
MKN
Kontraadmiral

Re: Elan S 375 nastavitev napone in pripon

OdgovorNapisal/-a MKN » Ne Sep 01, 2019 22:05

Mi je jasno, čeprav nisem nikoli srfal. Hvala za poduk.

Lp MKN

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost