Ocean 105

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Ocean 105

OdgovorNapisal/-a MKN » Ne Apr 11, 2021 08:38

Žena me je danes zjutraj vprašala, če je tista jadrnice, ki sem jo pred dnevi kazal še na prodaj in če bi bila dobra za nas.

Gre za to barko:
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 0sale:%201

Google mi pove bolj malo. Ali kdo pozna oziroma mi lahko posreduje kakšno povezavo?

Hvala.

Lp MKN
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 11, 2021 11:43

Ocean 105 je večji brat od bolj poznanga OMBRE ta Šket se je pisal mož,ki je to dela.Barka je starejša,lepo spedenana,močnejša ko nove mrcine,ki jim sam ročko bol na moč primeš pa že vse poka..Zadaj je zaprta,nove so vse odprte in men je to bedast grdo..objektivna ocena.Jadra boš videl kaka so,motor je ok,še brez turbine in 100 senzorjev..Cena je pa tudi sprejemljiva po moje.En naš član je tako mel v Celju ..Potapljač..Pa pršut mora bit v ceni..Jadro glavno ima tud navijalno,je pa iz klasike predelano.Men je klasika boljš.,je pa to enostavneje krajšat..se pa lahko zaplete v močnejšem vetru zložit,če so jadra že raztegnjena,pa malo slabše vlečejo,zarad profila,pa sej ne boš dirkal..
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Apr 12, 2021 14:08

Polanc hvala z odgovor.

Povedati moram, da sem laik. Malenkost izkušenj, imam z Mini 12 in Elan 375, kar pa s tako barko ni primerjlivo.
Nakup večje barke je planiran čez kakšnih pet let. Pa vendar me je ta kar premaknila.
Dejstvo, da je starejša in po slikah kaže dobro ohranjenost je barki zame samo plus.
Ali lahko kdo na kratko pojasni lastnosti barke. Na interetu je o barki zapisanega pravzaprav zelo malo.
Kako se barka primerja z recimo ELAN 31S ali podobnimi?

LP MKN
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Apr 12, 2021 14:34

jaz imam tako barko in je dobra,kar se tice plastike ne vem ker so vse samogradnje oz jih je delal neki sket v zalcu
moja plastika je ok sicer je barka kopija nacrta alana Buchanana in je menda narejena na otoku wight to vem ker sem ob nakupu dobil se originalne nacrte,barka lepo jadra v tezkem morju in jo obvladas sam,barka ima polskeg in ce lepo nastavis jadra gre brez avtopilota edino kar jo J.... je rikverc kjer moras malo pogruntat in delat z motorjem oz naprej nazaj oz malo vec gasa jaz je se danes nisem pogruntal. vcasih gre lepo vcasih malo komplicira kot zenska je pac barka,
jadranje lepo vlece in ce lepo nastavis jadra gre tudi precej ostro v veter original so imele veliko genovo in gre lepo samo z genovo
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Apr 12, 2021 15:14

Igorb hvala za informacije. Če prav razumem, je g. Šket gradil bolj ljubiteljsko? Ali pa se je s tem ukvarjal profesionalno? Manjših njegovih bark je kar nekaj.

LP MKN
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 12, 2021 16:44

MKN,kurc gleda del,investicije,centralne in rekuperatorje skup..enkrt se žvi.Vse preveč sem to pozabljal do nedavnga.KUPI jo sedaj ta mesec,ta tedn..tud če morš kazga jurja uzet na bank..pol k to maš,k si na SVOJEM otoku..šteje veš.Berem te velik tle..si delaven,sposoben..noben pr teb ne bo lačn in žejen..Marine so sicer kr postavka,morda pa se kej cenej da..pol bomo stari,jebu nas bo križ,kolen...se bomo na bok prvezal pa kazga vase zvrnal..dej jebi ga..
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Apr 12, 2021 18:55

ne G.Šket je bil aktiven jadralec oz vsaj tako so mi povedali menda sta z zeno tudi zivela na barki vendar je potem naredil tako kot so meni povedali in ne vem ce je resnica par slabih poslovnih odlocitev in je slo navzdol zato se je potegnil iz vsega sicer sem tudi sam izpraseval ampak nisem prisel nikamor oz ni nihce nic povedal,barka je dobra moja je ista ,vendar so te barke samogradnje in jih je vsak delal kot je mislil da je najbolje oz kot je pri vseh samogradnjah,sicer je res da je toliko stara da se je do sedaj vse pokazalo in nima kaj biti
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 12, 2021 19:18

Ja ampak tudi če so samogradnje so bili pa trupi fertik narjeni in v njih predelne stene in vse ojačitve..pol si pa sam čaral jambor jadra,motor strope..torej varnostna kletka je bila strokovno narjena in ne prepuščena amaterski vgradnji..mislim na vpetje kobilice in to..
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a igorb » To Apr 13, 2021 07:04

ce je tako narejena kot moja je vsekakor primerljiva ali boljsa od y in elank te sem videl odprte
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a MKN » To Apr 13, 2021 11:34

Barka ustno obljubljena drugemu kupcu. Če ustni dogovor propade, jo grem pogledat z aro v žepu.

LP, MKN
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 13, 2021 15:32

Ma kako ustno..do desca pejd pokaž 14 jurju u stotakih kr tkoj na vratih pa da vidiš ustni odgovor..da je ara dana pol je drgač..
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a Paco » To Apr 13, 2021 15:38

+1 Polanc
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a igorb » To Apr 13, 2021 17:12

imel sem corono in infarkt in sem bolj u k z zdravjem,zato iscem dobrega skrbnika za precej manj denarja ne bi jo rad dal nekomu brez veze
Uporabniški avatar
potapljač
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Feb 10, 2011 13:13
Kraj: Velenje

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a potapljač » Ne Apr 18, 2021 19:38

Pozdrav
Šket je bil izdelovalec jadrnic trup + predelne stene + paluba. Skratka en tak kit komplet. Sem jo imel in moram povedati da je bila moja močna in trpežna. Pri 10,36cm je imela 8 ton. Za primerjavo z današnjimi barkami ki imajo pol manj. Krmna stena katero sem moral prevrtati da sem napeljal elektriko mi je pobrala dve kronski žagi. Debelina stene pa skoraj 2 cm. Imel sem motor volvo penta 17 c 35 ks in je šla na motor pri 1800 obratih 6+. Vsekakor je zelo dobra za jadranje predvsem zelo dobro reže valove. Je pa problem jo vozit nazaj. Moja je imela zelo velik kot krmila in če si pretiraval v kotu krmilnega lista se je krmilni list obnašal kot zavora in pritisk na njega je bil tako velik da ga kljub hidravliki na krmilnem kolesu včasih nisi mogel poravnati. Gas naprej pa je spustil. Nazaj gre najbolj enostavno tako, da daš gas nazaj potem pa v ler in inercija naredi svoje in previdno s krmilnim kolesom v željeno smer. (pogruntal po 3 letih :-)).

Skratka barka odlična za 2+2 in brez skrbi tudi če se morje razjezi.
še mal pa bo.... :-)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ocean 105

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 18, 2021 20:25

Ista je bila moja Priba..Slovenika 1105..je imela pa argolo,kr veliko ampak rikverc te je krmilo kr na klop vrglo če je bila večja hitrost.Je pa močno ojačano krmilo tko da zlomu ga pa ne boš brez pomoči kakih skal ..bog ne daj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov