Dnevna jadrnica

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Dnevna jadrnica

OdgovorNapisal/-a NASA » To Apr 19, 2016 11:16

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri izbiri dnevne jadrnice.

Jadrnico bi želel za dnevne izlete. Želja je da ima kabino, v katero se lahko trije skrijemo in morda tudi zasilno prespimo. Rad bi, da je na prikolici, ki je vozna s tretjo tablico in ima dvižno kobilico zaradi lažjega spusta v vodo. Teža cca do 600kg. Za vleko bi uprabljal Kombi - Trafic.

Trenutno sem si ogledal dve, obe sta na Bolhi in sicer:

FAM
Microchallenger

Morda obstaja še kakšen model za katerega me vem in mi ga priporočate.

Predviden budget: 4000€

Hvala za vsakršen namig.

LP
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1065
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » Če Maj 05, 2016 20:12

Kaj pa Elan 19? Hitra, priročna, še kar prostorna, ogromen kokpit, dvižna kobilica...cenovno se pa najde...tu nekje.
Jadranje je zakon....
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Maj 06, 2016 09:08

Ja tudi v to smer smo razmišljali.

Sedaj se ogrevamo za jadrnico Viko 20. Res jih ni veliko v ponudbi. Usklajujem termine za oglede v severni Italiji. Oglasi so na Subito.it Težave imam s komunikacijo, saj ne razumem italijansko, na maile v angleščini pa le redko kdo odgovori z izjemo podjetja.


Viko 20 nam je predvsem všeč, ker so novejše. Po slikah sodeč so tudi ''prostorne'', ne vem pa, kako se obnesnejo na morju. Sem tudi v nekem drugem sporočilu spraševal o omenjeni jadrici.

Skratka iščem jadrnico, ki jo lahko s prikolico odpeljem na morje, jo na klančini spustim v vodo, privežem na bojo,... skratka za dnevne potepe.

Rad bi spoznal tudi koga ki jo ima ali je z njo jadral, da mi pove svoje mnenje izkušnje, pulse in minuse.

lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov