Transport Francija

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Transport Francija

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Feb 03, 2017 09:56

Živjo,

v eno jadrnico sem se zagledal in je v VB. Zdaj me pa zanima sledeče...cene transporta Francija-Slovenija so mi približno jasne, me pa zanima, če ima kdo kakšen nasvet, kje med Le Havre-om in Dunkirkom je ''najboljša'' marina za izvedbo natovarjanja barke (vključno s podiranjem jambora in pripravo za transport). Ima kdo izkušnje s tem? Če prav razumem špediterje se oni s tem ne ukvarjajo, ali pač?

LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 03, 2017 09:58

Pa je tam toliko cenejša,da se vse to splača? Ali je taka da je bliže ni možno kupiti?
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Feb 03, 2017 10:00

polanc napisal/-a:Pa je tam toliko cenejša,da se vse to splača? Ali je taka da je bliže ni možno kupiti?


Tega modela, za to ceno, bližje ni...:):)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 03, 2017 10:05

Pol tudi v Italiji ni vse..Ja fajn zrihtaj,če ne pa prejadraš,ti ne bo treba jamborja podirat. :lol:
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Feb 03, 2017 10:09

polanc napisal/-a:Pol tudi v Italiji ni vse..Ja fajn zrihtaj,če ne pa prejadraš,ti ne bo treba jamborja podirat. :lol:


Angleških znamk je v Italiji malo, če pa so so pa zelo drage...bom videl, ko sestavim celotno sliko. Hvala!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Feb 03, 2017 11:03

mogoče ima pa Polanc prav...če prejadraš ruto do domačega pristana?...si mislim, da časa za kaj takega najbrž nimaš, obstajajo pa posamezniki ali ekipe, ki se s tem ukvarjajo... denar namenjen prevozu daš ekipi (najbrž je prevoz cenejši od ekipe), za ta denar pa boš izvedel, kaj si kupil, saj bi se na poti pokazalo, kaj vse je za poštimat...
najbrz sem ravnokar ustrelil kozla :roll:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Feb 03, 2017 11:14

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 14:22, skupaj popravljeno 1 krat.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Feb 03, 2017 11:26

nekak sem imel v mislih ekipo njegovih znancev, ki bi to naredili bolj iz veselja kot zaradi denarja...

ja, danes se dela za denar
v tem primeru je prevoz sigurno cenejši in hitrejši...vseeno ni poceni, saj je to skoraj sigurno kategorija izrednega prevoza... izogibat se tunelom, vozit po daljši poti...tako, preko palca ocena (pa nimam pojma), da lahko prevoz stane z vsemi stroški cca 5000€... upam, v njegovo dobro, da stane manj.
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Feb 03, 2017 11:36

tyson napisal/-a:mogoče ima pa Polanc prav...če prejadraš ruto do domačega pristana?...si mislim, da časa za kaj takega najbrž nimaš, obstajajo pa posamezniki ali ekipe, ki se s tem ukvarjajo... denar namenjen prevozu daš ekipi (najbrž je prevoz cenejši od ekipe), za ta denar pa boš izvedel, kaj si kupil, saj bi se na poti pokazalo, kaj vse je za poštimat...
najbrz sem ravnokar ustrelil kozla :roll:


Sem sicer v poziciji, da si čas lahko vzamem, vprašanje pa je, koliko ta čas stane...1 mesec mojega časa me stane bistveno več, kot če plačam transport...vsekakor pa nisem vešč oceanskega jadranja, že VB-Francija bi mi predstavljala zanimiv izziv za začetek..:):) S seboj bi sigurno vzel prijatelja ali dva že za to pasažo.

Kar se tiče stroškov transporta, so tam tam, zanima me še samo logistika/strošek priprave barke na transport in potem doma.

Ima kdo izkušnje torej z razstavljanjem in podiranjem jambora, mogoče v severni Franciji?...:)

Aha, še nekaj sem se spomnil...kaj pa transport po morju na ladji namenjeni za ta transport? Videl sem, da tako transportirajo preko Atlantika, ne vem pa če obstaja ruta VB - Severni Jadran...tam pa ni potrebno podirat jambora kolikor sem videl..
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Feb 03, 2017 11:43

Najbolje, da tiste stroške, ki bi jih imel za prevoz po kopnem daš meni in jo pripeljem po vodi in z jadri, tako kot je treba 8) res, da bi trajalo več časa, bi bila pa barka preizkušena :wink: :D
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Pe Feb 03, 2017 11:53

Jaz ti jo pripeljem zastonj!

Sicer ne znam jadrat, a je pot dovolj dolga, da bi se do Slovenije zagotovo že nauču :twisted: :twisted: :roll: :twisted:

Aja, znam pa angleško :lol:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Feb 03, 2017 11:57

bladzo napisal/-a:Jaz ti jo pripeljem zastonj!

Sicer ne znam jadrat, a je pot dovolj dolga, da bi se do Slovenije zagotovo že nauču :twisted: :twisted: :roll: :twisted:

Aja, znam pa angleško :lol:

Ha, pol te pa vzamem s sabo in te bom zastonj nauču jadrat :lol: :wink:
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

OdgovorNapisal/-a Kariera » Pe Feb 03, 2017 11:59

alesjo napisal/-a:
bladzo napisal/-a:Jaz ti jo pripeljem zastonj!

Sicer ne znam jadrat, a je pot dovolj dolga, da bi se do Slovenije zagotovo že nauču :twisted: :twisted: :roll: :twisted:

Aja, znam pa angleško :lol:

Ha, pol te pa vzamem s sabo in te bom zastonj nauču jadrat :lol:


Ej, počas se ekipa sestavlja, Alesjo dejva pol naredit po sistemu Mirante-ja, razdeliva 50-50, pa je...tedenske etape..:):)

Sedim v močvirju in razmišljam...:)
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Feb 03, 2017 12:26

alesjo napisal/-a:
bladzo napisal/-a:Jaz ti jo pripeljem zastonj!

Sicer ne znam jadrat, a je pot dovolj dolga, da bi se do Slovenije zagotovo že nauču :twisted: :twisted: :roll: :twisted:

Aja, znam pa angleško :lol:

Ha, pol te pa vzamem s sabo in te bom zastonj nauču jadrat :lol: :wink:


znam angleško, nemško...pa še jadrat znam donekle :lol:
alesio, greva? pa ne glih zastonj... samo stroške naj pokrije, pa jo bo dobil v pristanišče v jadranu :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Feb 03, 2017 12:34

Nismo pa še povprašal novopečenega lastnika al je to 5 al 20 m dolga mrcina..Tud to bi blo fajn vedet predno planirate premike po vod,po kopnem,po ..Alesio in surfarji so špicna ekipa za takle transfer..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov