Nautivela 420 - par vprašanj in ponudba

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

boRoot
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Maj 17, 2016 12:29

Nautivela 420 - par vprašanj in ponudba

OdgovorNapisal/-a boRoot » Ne Apr 30, 2017 21:40

Moram priznati, da se mi kar malo reži ko tole pišem..

Končno sem si izpolnil več kot 10 let staro željo in nabavil 420ko. Je letnik 1985, brez špinakerja ter trapeza in s parimi odrgninami.. ma drugače, mislim da lepo ohranjena in po parih dneh ljubeče roke in še kakem stotaku za tubo kita in kak nov štrik, ter štoper ali dva, skoraj kot nova.

Vprašanja so sledeča..

Je kdo od vas že peljal kaj podobnega na strehi/prtljažniku od avtomobila (karavan Š.Octavia) ali je prikolica nujna? Lupina sama ima 85 kg, komplet z jamborjem in rudlom za v vodo pa max 120 kg.

Glede na to da nameravam kmalu zamenjat kompletna jadra, kam povprašat za ponudbe?

In kot zadnje.. Jadrnica bo stacionirana ali v garaži v Luciji ali v garaži v Umagu. Bi bil kdo slučajno zainteresiran za dnevni ali vikend najem? Imam namreč v spominu, da se je nekaj časa nazaj spraševalo, jaz bi si pa na ta način tudi malo pocenil nadaljne investicije v nova jadra ipd.

Slike priložim jutri/pojutrišnjem, ko jo lepo operem in postavim na sonce.
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Nautivela 420 - par vprašanj in ponudba

OdgovorNapisal/-a Splav » Po Maj 01, 2017 20:09

boRoot napisal/-a:Moram priznati, da se mi kar malo reži ko tole pišem..

Je kdo od vas že peljal kaj podobnega na strehi/prtljažniku od avtomobila (karavan Š.Octavia) ali je prikolica nujna? Lupina sama ima 85 kg, komplet z jamborjem in rudlom za v vodo pa max 120 kg.



Jaz vozim na strehi avta (touran) jadrnico (katamaran), ki ima 125 kg. Na streho večkrat na leto spakiram vse razen krmilnih listov in v devetih letih ni bilo problemov. Najdlje sem peljal na Pelješac. Nikoli doplačal trajekta zaradi višine (2,30 m).
Mirno morje in široko obzorje.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Nautivela 420 - par vprašanj in ponudba

OdgovorNapisal/-a matejofski » Sr Maj 03, 2017 14:36

boRoot napisal/-a:Moram priznati, da se mi kar malo reži ko tole pišem..


Čestitke! Še kako dobro poznam občutek "nove" barke :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov