Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 10, 2017 05:44

Večina primerov, ki jih omenjate so priložnostna dela.
Če Clipper s 40 letnimi izkušnjami na morju in v profesionalnem jadranju nima stalnega aranžmaja, ga tudi en mulc nau dobu. Tko za kdaj pa kdaj, pa ja.
Edin, če dans morš res ob pravem trenutku bit na pravem mestu, pa gre vse skozi.

Ker sam bi tud rad bil kirurg, če kdo pozna koga, da me priporoča. Sem zadnjič gledal, kako so hčerki nos šivali. Tako, da nekaj izkušenj imam. :roll: :P
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 10, 2017 07:06

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Maj 10, 2017 10:40

Meni so taksna razmisljanja via.

Dejstvo je, da če mlekar obvlada sam 30ft jadrnico, da tam ni kruha. Lahko se javlja za učenje novopečenih lastnikov na njihovih jadrnicah. Recimo induvidualni jadralni tečaj.
Kjer pa so potrebe po skiperstvu pa so to 50 in več ft jadrnice.

Če sem si prav orisal mlekarjeve izkusnje bi jaz vsekakor iskal delo kot deckhand. Tako dobis sploh vpogled kaj je za to potrebno.

Kot je pisal H2O. Biti skiper ni samo obvladanje barke, ampak vzdrzevanje reda, animacija in podobno...
Tudi prodajalec že dolgo ni samo prodajalec, ampak je psiholog, animator, zabavljač itd... Enako je povsod, kjer so prisotne stranke. Jaz poliram, pa moram držati vsaj nek osnovni bonton, komunikacijo in če hočete tudi higieno... :)

Jaz bi recimo skiperju, ki bi na moji barki jedel sendvič in mu pade salama po teaku dal eno na gobec. Ali bi loputal z vrati, dajal umazane strike v box. Ali pa če bi mu smrdele pazduhe bi tudi se mu tudi hitro zahvalil. Mene bi motilo tudi, ce bi spil samo eno malo pivo. Motijo me tudi silno ljudje, ki skačejo v besedo(verjetno, ker tudi jaz) :)
Zdaj ko to berete se zdi samoumevno, ampak verjemite, da ni...

take stvari so v silni konkurenci odločilne...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 10, 2017 10:49

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Maj 10, 2017 11:10

H2O napisal/-a:Dober skipper mora torej u nulo obvladat barko, poleg tega mora bit pa še zabaven, prijazen, potrpežljiv, urejen in dober psiholog... pa pod pazduhami ne sme smrdet 8)


Popravi me, če se v čem motim.
Jaz sem podal svoje razmišljanje... Nalašč sem pisal o "ekstremih" ampak...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 10, 2017 11:13

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Maj 10, 2017 11:24

Old Spice Original
dela čudeže pod pazduham :)

Saj to sem hotel poudariti koliko je stvari, ki so nazadnje lahko odločujoče.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

swa

OdgovorNapisal/-a naiven » Ne Maj 14, 2017 17:49

tisti (on ta drug) splitski sail-week-academy je ok, letos je prepozno, zgleda... bi ga priporočili?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 28, 2017 09:40

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 11:54, skupaj popravljeno 1 krat.
adriaticsailor
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 12:05

OdgovorNapisal/-a adriaticsailor » Ne Maj 28, 2017 13:14

Glede na temo....če koga zanima, posredujem e-mail, ki sem ga dobil od podjetja SailNomad:

Pozdravljeni jadralci,

ker vemo, da ste mnogi od vas odlični morjeplovci in izkušeni skiperji, se obračamo na vas s ponudbo za delo skiperja na jadrnici.

Iščemo odgovorne in izkušene skiperje, v vzameno pa ponujamo pošteno plačilo ter korektno in dolgoročno sodelovanje.

Trenutno ponujamo delo skiperja za termine:

31.5. - 3.6.2017
17.6. - 24.6.2017

Prijava z opisom vaših skiperskih izkušenj ter vašo kontaktno mobilno številko na: info@najemjadrnice.si


lp
the_hand
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 22, 2017 14:36

Re: Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

OdgovorNapisal/-a the_hand » Če Jan 11, 2018 18:09

Pozdravljeni,

Pozna kdo koga, ki ima licenco RYA ali pa trenutno dela v teh vodah in bi bil pripravljen odgovorit na nekaj vprasanj, ki so povezane z delom, izobrazbo itd... Mogoče tudi kdo od članov foruma, ki ima licenco RYA?

Lep pozdrav
Matic
TR68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 31, 2017 11:50
Kraj: On a boat

Re: Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

OdgovorNapisal/-a TR68 » Pe Jan 12, 2018 17:27

the_hand napisal/-a:Pozdravljeni,

Pozna kdo koga, ki ima licenco RYA ali pa trenutno dela v teh vodah in bi bil pripravljen odgovorit na nekaj vprasanj, ki so povezane z delom, izobrazbo itd... Mogoče tudi kdo od članov foruma, ki ima licenco RYA?

Lep pozdrav
Matic



Kar na dan z besedo...


lp
I don't know where I'm going, but I'm on my way!
the_hand
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 22, 2017 14:36

Re: Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

OdgovorNapisal/-a the_hand » Ne Jan 14, 2018 10:48

Pozdravljen,

Zanima me, glede tečaja kje na Hrvaškem je najbolje opravljati tečaj? Sem zasledil , da je kar nekaj ponudnikov ki ponujajo RYA tečaje po angleških standardih. S katerim tečajem je najbolje začeti? Day Skipper? Imam izkušnje z vožnjo ladij, jadranjem, tudi nekaj regat sem dal skozi...

Glede izobrazbe pa me zanima, kako je z napredovanjem v tem poklicu. Kot začetnik sklepam, da začneš na poziciji Deckhand. Ali so za napredovanje do višjih pozicij pomembne izkušnje ali mogoče potrebuješ tudi pomorsko fakulteta ipd....

hvala za odgovor

Lp Matic
TR68
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Avg 31, 2017 11:50
Kraj: On a boat

Re: Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

OdgovorNapisal/-a TR68 » Ne Jan 14, 2018 16:19

the_hand napisal/-a:Pozdravljen,

Zanima me, glede tečaja kje na Hrvaškem je najbolje opravljati tečaj? Sem zasledil , da je kar nekaj ponudnikov ki ponujajo RYA tečaje po angleških standardih. S katerim tečajem je najbolje začeti? Day Skipper? Imam izkušnje z vožnjo ladij, jadranjem, tudi nekaj regat sem dal skozi...

Glede izobrazbe pa me zanima, kako je z napredovanjem v tem poklicu. Kot začetnik sklepam, da začneš na poziciji Deckhand. Ali so za napredovanje do višjih pozicij pomembne izkušnje ali mogoče potrebuješ tudi pomorsko fakulteta ipd....

hvala za odgovor

Lp Matic




Ziv,

ce se mislis z delom na barkah resno prezivljat, ti priporocam opravljanje izpita v tujini. Lahko je v UK ali pa kjerkoli imajo svojo izpostavo, recimo Palma de Mallorca...HR izpiti niso najbolj priljubljeni, ki v osnovi niso slabi, predvsem imajo slab imidz.

Vprasanje naprej pa sledi, si ze kdaj delal na kaksni barki, si bolj jadralec ali raje plujes na motornih barkah. Brez izkusenj ne bo nic, sploh pa lahko pozabis na delo kot skipper, ce nimas izkusenj. Kako je kaj z tvojim tehnicnem znanju, kaksne so izkusnje na morju, kaksne v motornem prostoru?

Naslednje vprasanje je, kje zelis delat, HR morje je bolj kot ne neresno, pravega dela skoraj da ni, ce zelis dobro zasluzit bo treba kam dlje, ce tudi delo na HR je je placilo neprimerljivo z ostalim sredozemljem, da o US sploh ne govorim.

Sama pomorska sola ni potrebna, yachting je nekaj popolnoma drugega, ni pa nic narobe ce jo imas, vendar ti sama sola nic ne pomaga. Prav tako sam izpit ni dovolj, imeti moras se STCW, Fire Fighting, Radar ARPA, GMDSS, ENG1, ISM, ISPS...itd...zelo priporocljiv ce ne kar nujen je tudi kaksen tecaj motoroznanstva, tak resen tecaj.

Sam zacetek je sigurno Deckhand, kasno leto ali dve po tem pa naprej, je veliko kar se moras naucit kot deckhand predno napredujes, saj je do skipperja ali kapetana dolga pot, in ce ne obvladas vsake pozicije dolgo skipper ne bos!

Kor skiper je predvsem ogromno organizacije, sama logistika je najbolj pomembna in pa seveda reference, ce nimas veliko kontaktov se ti ne pise nic dobrega.

Sami izpiti pa so tako ali tako omejeni...100BT, 200BT, 500BT...3.000BT. Da gres na zadnjega takoj, tako ali tako ni mogoce. Bo potrebno plut, vodit ladijski dnevnik, prosit za reference kapetanov z katerimi plujes...itd...


Dela v navtiki je ogromno, zal ni bliznjic.

Upam, da sem odgovoril za zacetek dovolj, za kaj vec bo pa potrebno bolj kokretno vprsanje!

Lp
I don't know where I'm going, but I'm on my way!
naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

Re: Skipper - kdo, kaj, kako, kje, zakaj (ne/ja)

OdgovorNapisal/-a naiven » Sr Jan 24, 2018 19:25

grem na swa, preden kupim neko revščino, da si ne bom sramote delal pred familijo, ljubico in kolegi...
avans nakazan, zdaj hitro povejte, če ni dobra ideja, sem naročal, da me ne smejo nič šparat...
sem sicer (za slovenijo soliden) šiht v it, ampak bi šel v penzijo, sam sem kriptomanijo zamudil (kot tudi vse ostalo)...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti