Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

boRoot
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Maj 17, 2016 12:29

Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a boRoot » Če Avg 03, 2017 10:04

Dragi morjeplovci in morjeplovke.

Prihajajoči ponedeljek ali torek (torej čez par dni!), se odpravljamo na avanturistično enotedensko cigansko jadranje po Istri z eno 420 in eno 470..

Moja boljša polovica ino moja malenkost sva posadka 470tke, kapetan 420tke še išče flokista ali flokistko.

Štarta se v Umagu, približna ruta je Umag - Santa Marina - Limski kanal - Štinjan - in nazaj.. Spalo se bo v spalkah na barki ali na plaži v "šotoru".

Predvideni stroški: kolikor poješ in popiješ, ter ako se počutiš, kako pivo za kapetana.. ;)

Priporočena oblačila in oprema: 2-3 para kopalk, longjohn in vetrovka (40 eur), ena lycra (10eur), kapa, 2-3 majce, topla trenirka, spalna vreča in ogromno dobre volje.

Vse skupaj naj bi izgledalo nekako tako, samo manj časa in na "varnem" delu Jadrana..
https://www.youtube.com/watch?v=lAHYyqR7FCM

Torej, ako rad jadraš na malih lupinicah, ali pa bi se rad naučil in to najcenejši možen način.. DOBRODOŠEL!

P.S.: Ne mislit da si prestar ali premlad.. Trenutni starostni razpon ekipe je od 33-40 =)
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a visol » Če Jan 24, 2019 16:34

Zdravo

Vam je uspelo turca? Imate tudi letos namen priobalno jadranje?
V tehle hladnih dneh razmišljam planiram letos pa ja ja grem grem , sam kaj ko pa se v spomladi gradbena sezona na polno odpre, pol pa jok in stok..
No še vedno sem ponosen lastnik jadrničke Menhir 4,75
skratka upam upam, da letos malo več morjeplovstva, ena taka turca, ruta, dopust.. če je še volja se slišimo kak predsestanek na suhem pol pa akcija
Lp; Iztok
Kar more more niko drugi ne more
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a Splav » Pe Jan 25, 2019 09:31

Tudi sam prakticiram podoben stil jadranja in mi je včasih težko dobit še koga zraven na krov. Ne bi pa to imenoval cigansko jadranje. Majhne jadrnice pač zahtevajo za spanje in bivanje malo več iznajdljivosti. Si pa zato še toliko bolj v stiku z naravo, tako čez dan kot ponoči.
Lepo bi bilo, da ostanemo v kontaktu. Mogoče nam uspe kako skupno jadranje. Moja sezona je april, maj, september in oktober. Največ tri zaporedne noči naenkrat.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a visol » Po Feb 04, 2019 21:09

Super smo na vezi
Lp: Iztok
Kar more more niko drugi ne more
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 05, 2019 17:55

Vi bi skor en mother boath rabl...Iztok že ve kaj mislim haha...sam žrite ga v domačih gostilnah ...pejdmo jadrat pa na morje...
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: Enotedensko jadranje ali malce nora ekipa išče četrtega..

OdgovorNapisal/-a visol » So Feb 09, 2019 18:20

Ja res je ha ha je imela jadrinčka mal porodih krčkov,sem probleme odpravil, vseeno ti pa javm datum pa če boš kje v bližini velja vabilo na pivo
Kar more more niko drugi ne more

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov