Krmarjenje pri vzratni vožnji

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Krmarjenje pri vzratni vožnji

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Okt 09, 2017 14:01

Prvič na jadranju (to ni zame :lol: , še) in pri vplutju v marino Kaštela pri 40 vozlih burje je skiper poklical v marino, pride pilot al kak se mu reče, na gumenjaku, se vkrca. Z barko je pristal brez enega popravljanja z eno roko (v drugi je imel cigaret) in sicer vzratno že od nekje 100-150 m pred vhodom v marino. To sem prvič videl. Za bowtruster je samo vprašal kje se vklopi, vendar ga ni rabil.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Krmarjenje pri vzratni vožnji

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Okt 09, 2017 15:13

imam prijatelja živi v Benetkah rojen na vodi,on spravi 12 metrsko barko v bilo kakšnem vremenu, bilo kam,če sliši bow truster pravi da na barki niso pomorščaki,sicer se na gliserju vsak dan odpelje v službo in domov on žena in pes,drugo je ko pride k meni na obisk z avtom,smo vsak na svojem vogalu da ga ne potolče(imam kar veliko dvorišče) tako je ko ni v svojem habitatu.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Krmarjenje pri vzratni vožnji

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Okt 11, 2017 18:30

janadino napisal/-a:pri 40 vozlih burje

Pa si ziher da je bilo 40 vozlov?
__________________
lp
motorni
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Krmarjenje pri vzratni vožnji

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Okt 12, 2017 07:22

Tak je kazo števec, pa malo sem ribič, največ kar je rekel prijatelj, ki je tu pa tam pogledal na ekran je bilo 38. :lol:
Res je pihalo ko noro, sem že doživel nekaj burij na morju, samo ta pa je bila po občutku najmočnejša.
Guma je guma, zaenkrat.
mimodami
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: To Avg 20, 2013 09:44

Re: Krmarjenje pri vzratni vožnji

OdgovorNapisal/-a mimodami » Pe Okt 13, 2017 09:40

Ja, kadar v Kašteli piha burja, je kar zanimivo. Skoraj vsi privezi so postavljeni bočno glede na smer pihanja burje. Opažam pomanjkanje izkušenj - beri samozavesti skiperjev, ki v primeru močnejšega vetra pristajajo s premajhno hitrostjo ergo jim nato zanaša barke. Sicer je v Kašteli dovolj prostora, bi moral poizkusiti v marini Rijeka dubrovačka :evil: Sem videl enega od delavcev marine Kaštela, ki je pristajal z jadrnicami v močnem vetru. Fant je res obvladal ... ampak z eno izmed mnogih je lepo kresnil s krmo v pomol - tudi najboljšim se dogaja. Sicer pa RIKVERC JE ZAKON!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov