Beneteau 211 izkušnje

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Apr 03, 2019 08:12

Grega295 napisal/-a:Lepa. Se spomnim svojih prvih trenutkov (9 let nazaj), ko sem po letih želja nabavil jadrnico.

PS. Rabil boš pa tudi tendo; že v maju postane tako vroče, da je bivanje na barki neznosno, če ni sence. Jaz sem dolgo časa živel s tole: https://www.iglusport.si/shadow-4-x-4-pro, ki je za prvo silo OK.


Kaksen material je tole? Si imel tocno tako? Ker moje izkusnje so take, da platno naredi senco relativno hladno, pod plastiko pa se kuhas. Primer dezniki za na plazo ali tende. Platneno je vedno OK.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Apr 03, 2019 08:18

Ja, bila točno tista iz linka. Malo sem jo predelal, dal vgraditi šotorske palice itd. Imel tak sistem nekaj let - kar se tiče sence, je bilo OK. Material je neko aluminizirano platno. Boljše pa se obnesejo podaljški iz lazy-bag-a.

Slika
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Jun 29, 2019 22:01

Barcica po asfaltu plava... proti Hrvaski pocasi. Danes razstavljena in ready na prkoli.

Slika
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Ne Jun 30, 2019 10:10

Priveži eno gurtno za sprednjo rinko proti kolesom od prikolice. Da ti ob naglem zaviranju barke ne pošlje čez avto.

Ko smo mi vozili gumenjake in fishermane smo imeli privezane tudi tako da nam je bočno stabiliziralo čoln. Da ni vse odvisno od valjčkov. Ponavadi s pomočjo zadnje rinke (ena gurtna levo, ena desno).
Mirno morje.
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a omas » Ne Jun 30, 2019 15:12

gs nautica napisal/-a:Priveži eno gurtno za sprednjo rinko proti kolesom od prikolice. Da ti ob naglem zaviranju barke ne pošlje čez avto.

Ko smo mi vozili gumenjake in fishermane smo imeli privezane tudi tako da nam je bočno stabiliziralo čoln. Da ni vse odvisno od valjčkov. Ponavadi s pomočjo zadnje rinke (ena gurtna levo, ena desno).

A lahko kasno sliko da vidimo kako to izgleda? Si ne predstavljam najbolje..
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Ne Jun 30, 2019 15:30

Sem našel nekaj slik z interneta. Tako smo prevozili kar nekaj čolnov.

Primer kako privezati zadaj, seveda odvisno od čolna in prikolice. Namen je viden. Vsaka gurtna na svoji strani. Varuje čoln da se ne prevrne levo desno in pa seveda ga tišči h prikolici.
Slika

Spredaj privezano na ta način, samo da je gurtna na prikolici pomaknjena še bolj proti kolesom, da čoln tišči nazaj. Gurtno lahko prepeljete tudi čez sprednje bitve (še močnejše).
Slika

Sprednja gurtna preprečuje situacijo na spodnji sliki.
Slika
Mirno morje.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Ne Jun 30, 2019 15:34

Če čoln spuščate z avtom pa seveda ne pozabite:
1.ročna zavora
2.ugasnjen avto v prestavi
3.zagozda pod kolesom (zagozda s prikolice ali navaden klocen/kamen/karkoli)

https://www.merkur.si/pribor-za-prikoli ... lcem-bela/
Mirno morje.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Jun 30, 2019 19:45

gs nautica napisal/-a:Priveži eno gurtno za sprednjo rinko proti kolesom od prikolice. Da ti ob naglem zaviranju barke ne pošlje čez avto.

Ko smo mi vozili gumenjake in fishermane smo imeli privezane tudi tako da nam je bočno stabiliziralo čoln. Da ni vse odvisno od valjčkov. Ponavadi s pomočjo zadnje rinke (ena gurtna levo, ena desno).


Hey, hvala ! To sem pa cist pozabil....

8)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jun 30, 2019 23:48

Najbolj je važna ta gurtna ki si jo pozabil
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jul 01, 2019 01:15

Sta ze gor 8) :!:
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a omas » Po Jul 01, 2019 08:57

gs nautica hvala za tole. Same kratke gurtne.. moje so 5, 6 metrske. Kaj ce das eno dolgo namesto dveh?
Zadaj zgleda fajn ce sta dve.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Jul 01, 2019 10:16

Zadaj smo vedno imeli dve, se boljse 4. Na vsaki strani dve. Drzi coln v ravnotezju. Da ni vse na valjckih.

Spredaj bos rabil daljso, ali dve. Ena za cez sprednjo rinko. Ena za cez bitvi. Obe pod kotom proti kolesom prikolice. Upam da je razumljivo.

Gurtne lahko skrajsas, ne pozabi z vzigalnikom zapalit nitke ko jo odrezes.
Mirno morje.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jul 24, 2019 14:58

Evo barcica zdaj dobre 3 tedne v jadranu. Ni minil dan, da ne bi bil gor vsaj za kako uro.

Izkusnja je vec kot odlicna. Barka je fenomenalna, lahko vodljiva, stabilna (ful jadra v sunkih vetra do 24 vozlov), zelo hitra, ce jo primerjam z nekaterimi s katerimi sem 'nakljucno' mimogrede tekmoval, funkcionalna.

Pa se kaksna slikca:

Slika

Slika

Slika
bizmbazm
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 12:36

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a bizmbazm » Sr Avg 07, 2019 09:28

Fantje, sm novi na tem forumu in tudi jaz razmišljam o nakupu male jadrnice 6-7m, ki bi jo lahko peljal na prikolici z avtom. Seveda imamo željo na njej tudi prespati 2 odrasla ali 3 + 1 otrok. Oba z ženo jadrava, vendar vedno rentamo kakšno od 9 m naprej. Takšne še sploh nisem vozil. Ker žal nekako težko vnaprej splanirava dopust, včasih zadnji čas, razmišljava o lastni jadrnici. Iščem nekak kompromis med spanjem, celodnevnim bivanjem na barki in mobilnostjo z avtom. Barka naj bi imela vsaj malo kuhinjo, wc in hladilnik, cena do 20k. Seveda mi je pomembnejši komfort in stabilnost pred hitrostjo in jadralskimi presežki. Bi jo res uporabljali za družinsko jadranje. Sploh obstajajo te variante, drugače opustim takšno opcijo že v štartu. Tale 21.7 ka zgleda super. Kako si bil vsaj 1 uro na dan na njej? Ali lahko prespiš na njej? Si dovolj avtonomn?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Beneteau 211 izkušnje

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 07, 2019 10:06

bizmbazm napisal/-a:Fantje, sm novi na tem forumu in tudi jaz razmišljam o nakupu male jadrnice 6-7m, ki bi jo lahko peljal na prikolici z avtom. Seveda imamo željo na njej tudi prespati 2 odrasla ali 3 + 1 otrok. Oba z ženo jadrava, vendar vedno rentamo kakšno od 9 m naprej. Takšne še sploh nisem vozil. Ker žal nekako težko vnaprej splanirava dopust, včasih zadnji čas, razmišljava o lastni jadrnici. Iščem nekak kompromis med spanjem, celodnevnim bivanjem na barki in mobilnostjo z avtom. Barka naj bi imela vsaj malo kuhinjo, wc in hladilnik, cena do 20k. Seveda mi je pomembnejši komfort in stabilnost pred hitrostjo in jadralskimi presežki. Bi jo res uporabljali za družinsko jadranje. Sploh obstajajo te variante, drugače opustim takšno opcijo že v štartu. Tale 21.7 ka zgleda super. Kako si bil vsaj 1 uro na dan na njej? Ali lahko prespiš na njej? Si dovolj avtonomn?

Zdravo bizmbazm, dobrodošel na forumu.
Stric google veliko ve in z dvema klikoma boš imel slikce taiste barke pred sabo, s katerih je razvidna tudi notranjost ipd.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov