ARC+ 2018

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Nov 24, 2018 13:17

TA POBA JIH ZARES NAŽIGA :D
BRAVO !!!

Speed: 9.1 knots @ 251.83°
Skipper: Ziga Polanc
Owner: Ziga Polanc
Position at: 24 Nov 2018 12:00 UTC
Lat/Lon: 15° 56.59 N, 034° 14.92 W
DTF: 1551.2 NM
* 1st in All Boats
* 1st in Cruising All
* 1st in Cruising A


Povezava na spremljanje pozicij v živo ČEZ ATLANTIK od Kapverdov do Karibov je tukaj na Fleet Viewer-ju > izberi "ARC+ 2018"... in poišči barko "Nika" z Žigatovo ekipo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Nov 24, 2018 15:20

Še vedno ima Nika s 7,5 vozla najvišji VMG (Velocity Made Good, hitrost zmanjševanja razdalje do cilja), a zdaj enak kot pri skupno drugi Via Nostra in tretji Nikitoo.
Edit:
    mislil sem, da ima Nika več prednosti, pa se dva podatka tam nista strinjala - ali pa jaz nisem videl prav; en je bil okrog 10 milj razlike, drugi okrog 2 - oboje za ob 14h. Zdaj vidim da oboje kaže da je bila prednost ob 14. ok. 2 NM.


Nika še vedno jadra najhitreje, Axeline 2 je tudi še vedno spodobno hiter, ampak je obrnil proti levi - ko gledam, na 225stopinj - in je zato njegov VMG v tabeli znatno manjši.

Videti je pa, da je VMG vsem znatno padel, tudi ocene časov prihoda (ETA) so se premaknile. Grem pogledat, če lahko najdem zakaj, verjetno pa jim začasno (pred njimi prognoza kaže spet malo močnejšega) malo pojenjuje veter.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » So Nov 24, 2018 16:06

9,8 jadrajo z Niko so spet dobil dober mal močnejš veter
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Nov 24, 2018 17:39

8) 8) 8) :D :D
Uporabniški avatar
visol
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 23:57

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a visol » So Nov 24, 2018 17:49

Zdravo končno sem ga tudi jaz našel na Arc strani
Madona Nika 1st bravo bravo Žiga
Iztok ti verjetno pa z njim jadraš ha ha
Lp; Iztok
Kar more more niko drugi ne more
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » So Nov 24, 2018 18:15

mende več čujem ko on ponoč in tuhtam računam skor štrike šponam..Veter pojačuje 10 letijo..četrtina poti je za njimi.Vsi gotov mal postajajo utrujeni na vseh barkah..ničesar ni pred niti za njimi le noč,prelivanje valov in glasno govorjenje vetra,,Bog varuj vse barke..
Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Če Mar 20, 2008 12:51

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a hrast » So Nov 24, 2018 20:48

Ker je Žiga postal javna oseba, lahko objavim kakšno njegovo sliko, ko je bil še vajenec!
Slika
Žiga pri lenarjenju
Slika
Kot vajenec pred 10 1/2 leti
Slika
Dva jadralca. Eden na kratke in drugi na dolge proge
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » So Nov 24, 2018 21:16

Ja prjatu eno lepo poglavje si narisal v mozaik --moj in Žigatov.Ljudje ,a si vi mislite, kaj je mojem pobu pomenilo it prvič sam z eno ornk jadrnico jadrat ..Tone je imel 40 feetno barko..spedenano ,da se lahko še sedaj tistmu fantu ,ki jo je kupil, rit smeje..Peljal sem ga v Koper kjer si ga pobral in sta šla u nabavo vsega ka r se rabi za eno 10 dnevno jadranje...Lepo je blo,družli smo se...uživali pa še bomo..in ob računalnikih in v živo..Tone hvala..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 25, 2018 06:11

Slovenija jutro. Vse je s soncem obsijano,noč se umika dnevu in naše jadralce in Niko še vedno varno,hitro..na prvem mestu veter potiska po morskih valovih prot cilju..JEEEEDejmo dejmo zdržite navijamo za vas inse veselimo z vami..
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 25, 2018 07:25

Jap, razdalja Nike do naslednjega se je - takrat ko sem gledal - povečala na 25 NM.
Nika ima še vedno največjo hitrost približevanja cilju (VMG) in največjo hitrost skupno, in če bi šlo tako dalje, bi bili prvi z dnevom prednosti pred naslednjim.

Axeline 2 mislim da ima - za Niko - največjo hitrost, kar se pa iz VMG ne vidi, ker je ena od tistih, ki se je zdaj spravila z desne strani proti levi strani (tistih, ki to počno, je zdaj precej). Ko bo spet obrnila za njimi na zahod, bo razlika v VMG med Niko in njimi manjša, tako da je z njimi treba računati (kot je polanc napisal že v začetku). Ampak kot kaže za zdaj, bodo drugi; predvideni čas prihoda na cilj bo pa to pokazal šele, ko bodo tudi oni obrnili bolj v smer proti cilju.

Trenutno je po prognozi vremena videti, da je veter pred njimi in južno od njihove smeri močnejši, ampak prognoza kaže tudi, da bo oslabel, preden pridejo tja; jutri ob takem času bo po prognozi tam tudi že podobno kot imajo sedaj (ali celo malo šibkejši veter).

Za takrat je videti tudi, da se bo njihovi smeri od severa in zahoda približalo področje s šibkejšim vetrom (na smeri direktno s kanarskih otokov bi bila 'avtocesta brezveterja'), in zaradi te prognoze je najbrž zdaj toliko ostalih jadrnic iz flote obrnilo - vsaj en dan za Niko - proti levi strani oziroma južno od najkrajše smeri med Zelenortskih otokov do cilja.

Izid te zamude ostalih je za zdaj okrog 80 NM prednosti Nike pred Axeline 2, ki je sicer potencialno najhitrejša od ostalih. Še za eno reč bravo, Žiga in posadka.


Ne razumem pa razlogov oziroma kaj se je zgodilo z Nikitoo, trenutno tretjo - videti je da je je obrnila proti severozahodu proti področju, kjer bo veter po prognozi šibkejši, pa še hitrost je manjša kot pri tistih okoli nje... Jim je šla kakšna pripona ali kaj podobnega?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 25, 2018 08:14

Nikito je verjetno zvil genovo in spet nataknu genaker in pričakujem v par urah močan pomik kurza na jug tko ko Baltic.Če bi blo kar koli narobe z jamborom ali priponami bi bila takoj hitrost 0 vsaj za recimo 1 uro ali pa kvečjemu minimalna.Nika je zavila južneje prav zarad tega specialnega jadra ki ga koristijo.Kak se pa vozi z špinom pa genakerjem pa kaže baltic
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Nov 25, 2018 11:09

Polanc, a kaj pokliče Žiga po sat telefonu?


Škoda, ker jih je prodajalec plovila nategnil s sistemom za katerega je uporaba telefona dražja za 200%, za prenos podatkov pa neverjetnih 623% in vse to zaradi tega, ker je od mene s figo v žepu iskal ponudbo in informacije za KVH, na koncu pa brez znanja in v pohlepu hotel še dodatno zaslužiti s cenejšim produktom drugega proizvajalca, vendar je totalno falil. Prodal jim je sistem, ki bazira na drugih za uporabo zastarelih, počasnješih in dražjih satelitih, zato pa je bil sistem cenejši od moje ponudbe !?!. Zgodba tipična za slovenski navtični trg plovil. Na koncu kratko potegne kupec. Obenem pa sem prepričan v čigav žep je šla razlika v ceni.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 25, 2018 11:38

Ne pokliče,ne vem pa če sprejme lahko mojo elektronsko pošto ali mail po domače
Evo kokr sem reku Oyster je obrnil na druge uzde..na jugŽiga po malem nabira dragocene milje pred zasledovalci
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 25, 2018 12:41

Ja, za Nikitoo - Oyster-ja - velja, kot si rekel. Še je tretji skupno.

Žiga šiba - še sliši se dobro :D - 9,7 vozla

Axeline 2 - kot mu ti rečeš Baltic - je verjetno za njim z 8,7 vozla najhitrejša. Ampak ta še ni obrnila in ima zato VMG okrog 7 in je zdaj že kakih 80 NM za Niko; in dokler ne bo obrnila, bo razlika še naprej hitro naraščala. Zanima me, kdaj misli obrniti. Trenutno jim model kaže še malo bolj levo malo močnejši veter, ampak da pridejo do tam lahko zaostanejo za NIko na 100 NM, pa veter bo po prognozi tudi tam počasi popuščal

Popravljam se... Moana, še en Oyster na severni strani gre 8.8 vozla, je trenutno druga najhitrejša tačas, čeprav je še bolj zadaj
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Nov 25, 2018 13:14, skupaj popravljeno 2 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: ARC+ 2018

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 25, 2018 13:05

Ja zdele so menjal pozicije Nika po malem pridobiva in dobro smer drži Vetra je več tud 30 so refuli..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti