22. Ankaranska regata

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Dec 30, 2018 22:56

22. tradicionalno Ankaransko novoletno srečanje ljubiteljev morja in
jadranja
Ankaranska regata 2019
5. januar 2019
Ankaran – Valdoltra


Jaz grem, al bo pihalo močno ali malo :lol: ali bo mraz ali toplo :wink: torej v kakršnihkoli pogojih :) se vidimo. l.p. alesjo
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Dec 31, 2018 16:09

alesjo napisal/-a:22. tradicionalno Ankaransko novoletno srečanje ljubiteljev morja in
jadranja
Ankaranska regata 2019
5. januar 2019
Ankaran – Valdoltra


Jaz grem, al bo pihalo močno ali malo :lol: ali bo mraz ali toplo :wink: torej v kakršnihkoli pogojih :) se vidimo. l.p. alesjo


SIcer me ne bo dol... a tole mi vseeno ni čisto jasno;
Jadra se od Ankarana do Valdoltre? A ni to še manj kot 500 metrov razdalje?
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Dec 31, 2018 21:14

Lani je bilo še teh 500m dovolj počasnih. :)
Drugače je pa to super dogodek, tako da verjetno pridem.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 01, 2019 03:01

Regatno polje se tukaj vidi, sega skoraj čez cel koprski zaliv.

http://www.wada.si/wp-content/uploads/R ... e-2019.pdf

Če je premalo vetra se izvede en plov,drugače pa dva.
Uporabniški avatar
RobertB
Kontraadmiral
Prispevkov: 248
Pridružen: To Feb 12, 2008 19:09
Kraj: Sežana - Sesljan

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a RobertB » To Jan 01, 2019 11:48

Se vidimo na regati :)
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » To Jan 01, 2019 14:31

alesjo napisal/-a:Regatno polje se tukaj vidi, sega skoraj čez cel koprski zaliv.

http://www.wada.si/wp-content/uploads/R ... e-2019.pdf

Če je premalo vetra se izvede en plov,drugače pa dva.


Hvala ti! Zdaj mi je jasno.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jan 03, 2019 12:20

alesjo napisal/-a:Regatno polje se tukaj vidi, sega skoraj čez cel koprski zaliv.

http://www.wada.si/wp-content/uploads/R ... e-2019.pdf

Če je premalo vetra se izvede en plov,drugače pa dva.

Alesjo, hvala za povezavo.

Športno-kulturno društvo WADA napisal/-a:PROGE
Uporabljena bo trikotna proga z dvema krogoma. Organizator lahko v primeru neugodnih vremenskih
razmer progo skrajša oziroma regato odpove. Spremembe proge bodo signalizirane kot je predvideno
v regatnih navodilih oziroma regatnih pravilih.

Kor je napisal alesjo, če bo dovolj pihalo dvakrat okorog trikotnika, če malo pa enkrat, ampak en plov (torej en start in en prihod skozi cilj; za dva plova bi bila dva starta - in kup za tu nepotrebnih komplikacij).

Če bo vse po sreči, pridemo (lani so nam na tisti dan naredili eno usposabljanje in in se nam ni izšlo oboje).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jan 06, 2019 18:23

Hvala društu Wada za še eno odlično in uspešno prireditev, jadranje je bilo bolj na izi z šibkim vetrom, zmagali smo itak vsi :D lačni nismo bili 8) vse kot mora bit, je bilo kar nekaj morjeplovcev, ha, sem pa tudi dobil nagrado za EKO + posadko :D :D z mano pa je bil aleks09, sicer hlaponar :wink: je pa kar ubogal kapitana :lol: . Slikce pa bom kasneje prilimal, ker jih še ni :lol: :wink: l.p. alesjo
Uporabniški avatar
hiljo
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Avg 06, 2010 12:42
Kraj: tolminska

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a hiljo » Po Jan 07, 2019 13:14

https://youtu.be/3jZ1JxcQJuc
Na 4:06 vidna tudi EKO posadka. :D
Videti je, da ste se imel lepo. Upam, da se drugo leto tudi mi udeležimo.
Uporabniški avatar
RobertB
Kontraadmiral
Prispevkov: 248
Pridružen: To Feb 12, 2008 19:09
Kraj: Sežana - Sesljan

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a RobertB » Po Jan 07, 2019 15:57

Prireditev odlično uspela, vreme čudovito. Jadranje lepo na izi, kot je že alesjo napisal.
Z mano je bil MarjanT in še dva prijatelja. Na posnetku, katerega je prilepil hiljo smo vidni na 11:13.

Alesjo se je res izkazal z lepo izdelano bio eko posodo in priborom :)
Slika
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 07, 2019 19:17

Hi hi, ja res so rekli, da naj se ne bi več uporabljalo plastike na javnih prireditvah in sem iz enga oljčnega polena večer prej naredil tole barčico :wink: bolj na hitro, ker ni blo cajta :) žlico in vilico v enem kosu pa sem imel že prej, za drugega člana posadke pa sem dobil doma en lesen lonček :lol: menda pa bomo kaj eko ko bomo jedli iz lesene posode in res sva z aleksom09 postala eko+ posadka :lol: 8)
Prilagam nekaj slikc, kar nam je sploh uspelo slikat, ker smo bili fulll zasedeni z jadranjem, itd :wink: :lol: :lol:
Vsi so hoteli jest iz eko posodice, zato se je jota stalno polnila :lol: :lol:
Slika
Gremo jadrat, kombinacija, jadralc in hlaponar :wink: zelo zanimivo :lol:
Slika
Veselje je bilo vedno večje :lol: :lol: :wink: seveda, ker nismo bli žejni, juhuu :D
Slika
Malo pumpanja genakerja :lol: pa smo jih prehiteli in seveda tudi veter ukradli :lol:
Slika
Slika
Slika
Tudi mojo prejšnjo jadrnico aleseo, ki se sedaj imenuje nikky smo prehiteli, nevem pa zakaj, ker bi morala bit hitrejša.
Slika
Slika
Še enkrat mimo boje in gremo proti cilju
Slika
Slika
Ko se varno privežemo in stopimo na pomol nam člani društva wada pridno polnijo lončke :wink: 8)
Slika
Tako, smo se fajn okrepčali in kasneje v korta baru tudi dobili naslov EKO + posadka 8)
Slika
Slika
LEPO je bilo, drugo leto pa spet, aleks09 je šel domov jaz pa sem kar na barki prespal, ker pravijo, da ne smeš pit ko voziš. Uuu, webasto je lepo grel, tako sem spal kot medved :lol: :lol: :lol: Zjutro ob 8ih pa auf, pali motor in brez vetra pravac ribiška vas 8)
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: 22. Ankaranska regata

OdgovorNapisal/-a aleks09 » To Jan 08, 2019 16:48

Eko..da napišem še jaz nekaj. Prvo hvala Alešu za povabilo. Cela prireditev je bila super. Od prijave, zajtrka, odlične muzike, do kosila, večerje in podelitve. Sicer je bila zame (hlaponarja) sama regata oz. jadranje zelooooooooo doooooolgooooo .. no s par pivcami je bilo lažje dočakati in prečkati cilj. Mojemu "učitelju" alesju gre zahvala, da sem spoznal še nekaj osnov. Samo levo desno nisem najbolj obvladal s tisto krmilno palico.. ene trikrat sem obrnil v nasprotno smer. Ko je zakričal v desno, sem jaz palico potisnil desno.. barka pa v levo.. ajajaj... kaj delaš... pa je šla hitrost in eni dve mesti. Pokazal mi je tudi kako krasti veter. In skoraj na koncu kako morajo biti obrnjeni trakci na jadru, da plujemo najhitreje. Mislim, da sva "letela" max. okoli 6 vozlov. Totalno brez kakšne predpriprave sva bila še dobra... kaj dobra, brez skromnosti lahko rečem, da sva bila odlična. Prehitela sva cca 15 jadrnic. No škoda da so jo nekatere še pred ciljem kar popihale v domače pristane. Fešta na koncu na pomolu je bila tudi super in hvala tudi društvu Wada iz Ajdovščine za tako gostoljubnost in postrežbo. Od pršuta, palačink, jote, lignji - pečeni in cvrti, mineštre, pečenja s prilogami, čaja, vina -tudi kuhanega, do podelitve. Na koncu sva zasluženo - seveda bolj po zaslugi Aleša (kot je razvidno iz fotk), dvignila pokal za EKO posadko. Če me alesjo drugo leto spet povabi, se bom z veseljem odzval. Samo upam, da bova prej malo potrenirala in občutno popravila uvrstitev, ki pa na koncu koncev za nas ni niti tako pomembna. Važno je sodelovati in preživeti lep dan v društvu prijetnih ljudi.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov