Obnova Feeling 346

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

pacific2332
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jan 24, 2017 21:36

Re: Obnova Feeling 346

OdgovorNapisal/-a pacific2332 » Po Nov 23, 2020 22:59

alesjo hvala :)

polanc:
palubna oprama je zacuda v dobrem stanju. lewmar vince sem ze obnovil, narocil sem nove sklopke, vrvi me se cakajo in moram malo prebrat forum kako je z domacim proizvajalcem(zupan?) al tuje dynema... pripone izgeldajo ok, preventivno bomo zamenjali sprednjo na rollu. spredaj je rocni siderni vinc, katerega bo nadomestil 1000w lofrans. dobil sem tudi prakticno nov krmilni obroc. naredil bom tudi rollbar za celico in pod njo sistem za dviganje gumice.
in kljucno vprasnje jadra? zal so stara zanic, preparela in predrizena od misk, tako da bom poteboval nova. verjetno bom najprej nekaj rabljenega za prvo sezono da se tornado v denranici malo poleze potem pa nekaj novega iz slovenske proizvodnje.

lp pacific
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Obnova Feeling 346

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Nov 23, 2020 23:27

Kot veš sem tudi jaz menjal vrvi. Prej sem imel za dvižnici genove in glavnega jadra dynemo 9mm. Pred leti so bile cene sprejemljive sedaj pa bi me zgolj ti dve dvižnici stali neverjetnih 680€ s popustom!?!? Odločitev je bila hitra in enostavna vse vrvi sem kupil pri Zupanu za manj kot bi me stala samo ena dvižnica iz dyneme.

Primerjal sem tudi druge vrvi. Razlika v kvaliteti je minimalna cene pa so za 2-4 krat višje. Po primerjavi vrvi in kvalitete ter cen ni bilo dvoma, da sem se prav odločil.
VSE VRVI sem kupil pri Zupanu.
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: Obnova Feeling 346

OdgovorNapisal/-a KOMA » To Nov 24, 2020 07:07

Čestitke in kapo dol za pogum, trud in voljo.
Mnogo milj in hladnega piva vama želim :D .
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Obnova Feeling 346

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Nov 24, 2020 07:15

Bravo, take obnove je res vedno užitek gledati. In hvala za trud pri fotkah. Že s tem je veliko dela :mrgreen:

Kakšen plan glede notranjosti? Ves les zbrusit in na novo lakirat oz. pobarvat?
pacific2332
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jan 24, 2017 21:36

Re: Obnova Feeling 346

OdgovorNapisal/-a pacific2332 » To Nov 24, 2020 10:00

Nt, ko bo cas za vrvi se javim s parimi vprasnji, pa se kaksen nasvet

Hrosc: pregrasne stene se bodo samo preoblekle, zdrave omarice v kabinah ostanejo, prav tako wc in skiperski pult. Salon bo preoblecen in zamenjan, ravno tako bo kuhinja nova in malce spremenjena.

Kar se tice tapecarije bo kompletna v kasiranem skaju, pod njim pa 18mm armafleks tako da bo tudi toplotno izolirana kar se da.

In pa seveda nova voda in elektrika... Ta dva projekta me cakata v zacetku decembra. Malo ju odlasam z nacrtovanjem, ampak cakam mizarja da bo zacel delat da bo lazja prostorska predstava

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov