Jadranje pozimi

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Kraj: Ljubljana - Lovran - Tržič (Monfalcone)

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Feb 10, 2020 19:00

Jaz jadra pustim gor ampak dobro zaščitena. Genovo imam zaščiteno z nogavico. Glavno pa je v vreči (lazy bag), ki je še dodatno prekrita z zgornje strani da dež ne pride notri. Se dobro obnese.
Bom ob priliki nalimal fotografije.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 19:17

Ja se spomnem ja ..no se vidmo pa še kako zgodbo povemo..Tole Edo pa dobr da si me spomnil.Si bom naredil..bo vse zaščiteno še prot drekom haha drek,dež fraj technology
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Feb 10, 2020 19:23

Imam dva kompleta jader. Oz. glavno še nima dvojnika, bo pa kmalu. Torej, glede na to, da kar precej jadramo in se sezona nikoli ne konča in so vsa jadra roll, od oktobra do junija, uporabljam zimska jadra, v poletni sezoni pa nova. Vsa jadra so dakron, en sloj. Genoa ima UV zaščito roba, glavno pa UV zaščito trikotnika, ki gleda iz jambora. Jadra vsaki dve leti nesem pošiti po robovih, da se ne bi kje kaj cufalo.
Je pa tako, da glede jader preveč oz. premalo kopliciramo. Natikanje jader gor, dol, je akcija, telovadba, ki jo opraviš 1, 2, 3 in večkrat kot to ponavljaš, bolj si zverziran v delikatnih situacijah, ko je treba hitro odreagirat. Seveda je solo malo težje ampak vseeno, je delo z jadri nujna rutina vsakega jadralca. Ne gre drugače. Aja, gre! Z roll jadri 8) Potem, ko pa me prehiti nekdo s pravimi jadri, pa 8) zamenjam za :oops: :cry: .
Ajde, gremo trenirat. Sem Morjeplovec, ne jamram! :lol: :lol:
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 19:39

Ma 2 ure sem se kobilil z glavnim jadrom, da sem ga naštimal..pa drsnik zadaj,pa lazy bag, pa bazo vpet pol pa en, pa drug ,pa 11ti drsnik ,pol pa letvice v utor pa zadi plastike,pa vijaki pa zagozde..pa imbus da letvicam pritiske poštelam za leeeeep profil haha .No pol je pa skoču gor pa še hitrej dol.Pade pa mi dol res hitro,babe ne se smejat,nisem mel tiča v mislih haha,tle je pa žena res vesela k tko super hitr pade dol.Dobesedn prej ko v sekundi je v vreči.Juhu za drsnike in juhu da jih men ni blo treba kupit nove.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 10, 2020 20:02

polanc napisal/-a:Juhu za drsnike in juhu da jih men ni blo treba kupit nove.

Kakšne drsnike pa imaš (Lewmar, Harken, Antal)?
Imajo kroglične ležaje?
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 20:47

Rudgerson ja uležajeni so ja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta