VIKO

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

VIKO

OdgovorNapisal/-a Kovač » Ne Mar 29, 2020 09:48

Ali ima kdo izkušnje z jadrnicami VIKO proizvajalca iz Poljske.
Za novo plovilo se mi zdijo cenovno ugodne. Kje so lahko haklci ?
Jih je kdo videl na vodi, govoril s skiperjem kako se obnaša...

https://vikoyachts.com/index1/yachts/viko-s-30

https://www.sailingtoday.co.uk/boats/bi ... 30-tested/
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: VIKO

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 29, 2020 10:12

Če v iskalnik tega foruma vpišeš VIKO, pokaže kar nekaj rezultatov :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: VIKO

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 29, 2020 10:40

Ja pokaže res, samo nikjer nepristranskih testov, kot jih v avtomobilski branži recimo Avto bild objavlja.Drugače pa na oko lepe barke.Sem pa gledal eno drugo firmo..tkole super cena,67 jurjev..pol pr prvem pogovoru..76 jurju ker kao ni več popusta enga ne vem kerga..pol k sem povedu da bi mel tud jadra pa sidro pa vinč pa 50 m ketne pa skret u prostoru zanj,pa ne 12 konju za 5 tonsko barko..je bla pa cena 112ooo e plus prevoz..hvala lepa in sem jih odmislil..
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: VIKO

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Mar 29, 2020 11:51

Js sem gledal eno 30-ko v akciji. Zdela se mi je nenavadno visoka nad vodo. Prav nic kaj lepa za pogledat, vprasanje kako je s plovnimi lastnostmi.
Navigare
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: To Mar 06, 2012 16:25
Kraj: Solkan
Kontakt:

Re: VIKO

OdgovorNapisal/-a Navigare » Po Mar 30, 2020 11:27

Pozdravljen, sem bil lastnik Viko 25 skoraj deset let. Bila je ena prvih na slovenskem trgu, cena ugodna, prakticna barka, za zacetnika kot sem bil sam ravno pravsnja. Sicer sem tekom casa naredil kar nekaj sprememb in dodatkov, ampak za dva, vcasih tudi tri ali stiri osebe, je bila nekako se sprejemljiva. Moje osnovne pripombe: je visoka, in znotraj udobna (kuhinja, WC, etc), vendar to vpliva na plovne sposobnosti, se posebej v recimo burji, ali orci. Ni bila ravno stabilna in za krmarjenje je bilo potrebno veliko moci. Kobilica je bila dvizna, in mogoce malo podhranjena. Jadra so se mi zdela premajhna, kar je vplivalo na potovalno hitrost. Kar se materialov tice, je bila nekoliko robustna, tudi izdealva ne najbolj natancna, tako, da sem moral kar nekaj stvari sam dokoncno dodelat. Drugace pa hvalezna jadrnica, in kot sem omenil, za ucenje jadranje ter vsega kar je povezano s tem (pa tudi glede na globino zepa), skoraj super :). Z zeno sva prejadrala kar velik del Jadrana in se imela super. S casom pa sva gledal za kaj vecjega, predvsem zame glede stojne visine, pa tudi drugih zadev in sva presedlala na Oceanis 37. Ne da bi delal primerjavo, seveda. Viko 25 sem prodal sosedu italijanu, ki je ravno zacel z jadranjem in je potreboval nekaj, s cimer bi se preprical ali je to to. In je bil strasno zadovljen, pa tudi cena za katero sem mu jo prodal je bila kar ugodna. Sedaj je barka nekje okoli Viesteja v italijanski Pulji.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti