Kolesa (bicikle) na jadrnico

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Mar 24, 2021 15:34

boogle napisal/-a:Gledam 46'-ke trokabinke. Na uč mi deluje prednja kabina dovolj velika za kolesa (z odmontiranimi sprednjimi kolesi) + morda celo kakega v salonu ob mizi. Seveda bi posteljo primerno večplastno zaščitili s polovinilom/cerado + piknik dekco čez.

4-6 bi nas pa spalo v krmnih kabinah oz salonu.


Mislim, da če grejo 4 na streho avta bi morali iti tudi v prednjo kabino?

Slika


Jaz mislim da bi 4 MTBje brez sprednjega kolesa spravil tudi v eno kabino na 4 kabinski čarterski barki. Kar pa je lahko problem, je vhod v barko, tu nisem prepričan, da bi šli notri, ker so vhodi vseeno precej ozki. Bi moral poskusit prej.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Mar 24, 2021 15:51

Jao in v take lepe kabine in salone vlačte rogovilasto železje,ki se mu kolo reče,šmirasto,vilce,gonilke ,balanca praskajo..aja sej je čarter barka,ko jo jebe,sej gazda dost zasluž... :twisted:
boogle
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: To Avg 09, 2011 19:15

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a boogle » Sr Mar 24, 2021 16:56

Hej polanc moj, veš kje je pri nas problem... žena po vsakem dopustu puca apartma, prkolco ali pa jadrnico da je praktično sterilna in lastnik nas vabi nazaj, ker take generalke še sam ne naredi oz. čistilni servis nima dela ... jaz sem pa tist ki odkarta 200 za tranzit log in v spakiranem avtu bemti zakaj še nismo štartal.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 772
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a pinosat » Sr Mar 24, 2021 17:52

boogle napisal/-a:Hej polanc moj, veš kje je pri nas problem... žena po vsakem dopustu puca apartma, prkolco ali pa jadrnico da je praktično sterilna in lastnik nas vabi nazaj, ker take generalke še sam ne naredi oz. čistilni servis nima dela ... jaz sem pa tist ki odkarta 200 za tranzit log in v spakiranem avtu bemti zakaj še nismo štartal.


Pa misliš, da bi čarterist pustil dat kolesa na sposojeno jadrnico? Vseeno se lahko zgodi, da v slabem vremenu ali velikih valovih kolesa premeče po kabini. Če prideš iz kakega MTB kolesarjenja, ni možno ščistit koles v redu, če pri roki nimaš dobrega čistilca. Mi smo šli pred 4 leti na jadranje iz Šibenika, trije smo šli iz Rijeke do Šibenika s kolesi po otokih, Krk, Rab, Pag ... saj potem smo jih pustili v kombiju, že jadrnica je bila manjša in ni bilo prostora ... nas je pa iz Raba na Pag peljal Dražen z neko 10m barko , koles nismo imeli zvezanih, ni bil nek velik val, pa so padla... tako, da v kabini , pa čeprav na postelji, zna to plesat sem pa tja, jadrnica se kar v redu nagne včasih ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
boogle
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: To Avg 09, 2011 19:15

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a boogle » Sr Mar 24, 2021 18:42

V našem primeru nismo kolesarji, ki bi rili po blatu. V planu je kolesarjenje med otoškimi vasmi, večinoma asfalt eventuelno kak makadam. Jadranja bookamo redno last minute ravno zaradi vremena. V enojni premčni kabini je ponavadi dvižna postelja, kar pomeni, da lahko kolesa z gurtnami pričvrstiš na dvižni del.

V planu je tudi marina vsak večer, ker s tenterjem si ne predstavljam kako bi se izkrcavali. Na pomolu je tako tudi voda tako da bicikel se da lepo tušent in prebrisat prah po furi.

V ekipi smo odrasli, ki spoštujemo tujo lastnino in morebitno odklonitev lastnika po taki posadki... zato tudi tema, o izkušnjah in predlogih. Kot je že en postal, kolosarskih jadranj - "kolobark" se nismo mi sedaj prvi spomnili.
Nazadnje spremenil boogle, dne Sr Mar 24, 2021 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
boogle
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: To Avg 09, 2011 19:15

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a boogle » Sr Mar 24, 2021 18:58

Sem našel nekaj fotk s kolobark s kolesi na krovu... sicer so motornjače ampak tudi opcija, s tem da bi šli le na motor:

Slika
Slika
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Mar 24, 2021 20:13

No ja jaz sem videl uno lepo kabino in železne roglje od vilic,pa balanco,pa pedala,ki se ob neurju premetavajo po kabini,zato sem tisto zgoraj napisal.Žena verjamem da nadpovprečno očisti barko in da načeloma pazite na stvari,sam če se pohištvo spraska pa ni kaj dost pomoči.Pa več je jadralnih kolesarjev,ki nimajo tko pedantnih žensk s seboj.Men je pršu prjatu na barko z veeelikim plastičnim kovčkom pa še kolesa in ročke so ble kovinske.Ko se je vselil v kabino in je delalo tump,klack,ripr..mi je točn 134 las padl dol..
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Mar 25, 2021 06:55

Polanc, maš kar prav.
Kolesa v barki ne moreš fiksirat in bodo med plovbo ziher nekje drgnila v pohištvo. :evil:
Kolesa, ki so na sliki palube turistične barke stanejo lih 50€ komad. Zato so povezana med seboj, drgnejo se, kraspajo, poliva jih morje itd. Skratka lastnik jih ima ob enem najemu poplačana in se mu jebe. Jaz pa si ne predstavljam, da bi nekdo Pinarello za deset jurjev takole prvezu. :roll:
Vam pa svetujem takole: pejte za dva, tri dni kolesarit v Vipavsko dolino, Kranjsko Goro ipd. Na morje pa pejte jadrat in uživat v jadranskih zgodbah. Tako jadralskih, kot kulinaričnih. Če ne zdržite brez aktivnosti, pa je za pohodništvo nešteto možnosti. Prva je že v Kvarnerju - vzpon na Televrino. Prednost tega pa je : NOBENE LOGISTIKE, obuješ superge in piči! :)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Mar 25, 2021 16:07

Točn tko...Ti ,ki si kupu barko,ki ti ni z neba padla,enako kolo..si me točn prav razumel..Čudn, de se ne spomne kdo pluge pa brane s seboj vozit..bi gredoč mal kmetval po jugi.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Mar 25, 2021 18:27

Fantje ne vozit biciklov na barko ki je na Hr. Vam bojo meje zaprli pol boste pa še ob bicikl :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Mar 25, 2021 21:50

Sam res so ldje čudn...lejte recimo tega k je vozu clo 2 pecikla gor na flayu, pa da ne razlagam procedure kako jih je vsak jutr z bajbotam prevažu na obalo in nazaj, seveda s pomočjo soseda, in se gonu pol naokol :roll: :lol:

Slika
https://medisken.si
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Mar 26, 2021 05:07

Med vsem tem početjem, je meu cajt pa še beiboot si na nogo fuknt. :lol: :oops:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Mar 26, 2021 09:51

Ja eni so res srčni :lol: :lol: :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kolesa (bicikle) na jadrnico

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Mar 26, 2021 10:03

Jaz bi pa za strastne bicikliste naštimal pedale na krmi z katerimi bi poganjali propeler in bi tako biciklirali po vsem jadranu :lol: :wink: 8) sploh ko bi bilo brezvetrje, pa še nafto bi pršparal :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov