jadralni shod

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Avg 10, 2022 18:29

No Polanc, a vidiš da gre. :D Saj približno tako moramo pisat na forumu, da nas razumejo Primorci in Prekmurci. Pis, bok, ljubav, kiss. :D :D :D
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Avg 10, 2022 18:30

Roberth1 napisal/-a:
polanc napisal/-a:………
No mal za hec, je pa res,da bi se morda res dobili eno soboto,morda v septembru nekje na sred Istre,da tud Alesiju ne bo čist predaleč..Tko,nič obveznega,……....

Sem se navezal na gornjo vsebino.

E, to sem pa nekako spregledal :oops:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 10, 2022 18:48

snwl napisal/-a:No Polanc, a vidiš da gre. :D Saj približno tako moramo pisat na forumu, da nas razumejo Primorci in Prekmurci. Pis, bok, ljubav, kiss. :D :D :D

Še čaw si pozabu, ma sej nisi tku mona, malo heca.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Avg 10, 2022 22:04

Guten morgen zonen šajn..
No lepo ,da smo se malo zbudili.Čisto tako malo sem res razmišljal,da bi bil lep en takle večer,sploh če nam še vreme postreže.Ja mislim,da bi vsem bolj pasala neka sredina Istre,da ni preveč po tem za domov pluti.Pa nekaj vetra je dobrodošlo,preveč pa ne,da nebo po tem težav s sidranjem.Nisem mislil to soboto,ker smo si vsi po malem organizirali družinski podaljšan vikend.Pameten je zagotovo tudi predlog,da bi to speljali nekako v času počitnic,torej sta po tem še dva vikenda.
Če nebi bilo nekega zahodnika ali jugota,bi predlagal zaliv Monsena pri Rovinju ali pa ,malo bolj severnim Istrijanom na roko ,zaliv kjer je locirana marina Parentium.Tam je tudi vlečnica,če bi se kdo želel preizkusiti na vodnih smučeh ali bordu.Tudi je manjša trgovinica,gostilna in picerija tu.
Vidim za enkrat cca 5 bark nekako..
Nazadnje spremenil polanc, dne Sr Avg 10, 2022 22:11, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Avg 10, 2022 22:08

Hrošč ta vikend morda tudi pridemo na morje in po tem mi ni težko do vrsarja pripluti tako da se komot vidimo na generalki za naslednji vikend in prespimo zuni ob lušnem večeru in čveku na barki.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Avg 11, 2022 09:28

Pridem, če bom le imel priliko in če se datumi poklopijo. Računajte na nas... :D

Ta hip vam pišem iz marine Orikum v Albaniji. Južno od Vlore.
Prijatelju pomagam narediti transfer lepe jadrnice Grand Soleil 46,3 iz Sicilije Catanije do Jadrana. Ostal je brez moške posadke in kot veste meni nočna plovba popolnoma odgovarja in mi ne predstavlja ovir, zato sem mu prišel na pomoč tako rekoč čez noč in svoj dopust prestavil za nedoločen čas, če ne kar za letos, tudi zaradi drugih okoliščin.

Iz Katanje (Catania) smo izpluli v soboto popoldan, vendar zaradi zelo visokih valov in močnega severo zahodnika, ki tu stalno piha, nismo prišli daleč. Prenočili smo na sidru ob pogledu na kadečo Etno v majhnem z valobranom zaščitenem zalivčku mesteca Stazzo (poimenovali smo ga kar Catzo Stazzo... maček s taco). Naslednje jutro preplujemo zaliv in posadka (prijateljeva partnerka in njena hči) se počasi navadi, da ni tako hudo z jadri pluti čez neugodne kratke in lomeče valove. Prepluli smo Mesinski preliv, nadaljevali ob obali Kalabrije do Le Castelle, kjer smo na sidru prenočili. Zjutraj smo se kljub slabi napovedi podali preko tarantskega zaliva do St. Maria de Leuca. Na prvi polovici je lepo pihalo vendar smo imeli izjemno dober kot tako, da smo jahali valove in brez večjih težav prišli čez polovico, kjer je upadel veter in z njim val. Pozno zvečer prispemo v mesto in si ga ogledamo nato pa takoj nadaljujemo nočno plovbo do Otranta. Zjutraj prispemo v luko in natankamo gorivo, ter takoj nadaljujemo preko do Albanije.

Če pomislim na strah, ki mi ga je s svojo zgodbo izpred skoraj dveh desetletij vcepil Janko Štampar ob njegovem vplutju v Vlore, sem se kar malo bal kako bo. Takrat so ga do uradnikov pospremili z naperjeno puško pod rebri. Na koncu, ko so videli, da je duhovnik in da ni nek špijon so ga lepo sprejeli. Albanija postaja moderna država kateri sicer v veliki meri manjka reda, vsaj kar se tiče nujnih služb za funkcioniranje države še posebej je tu izgleda podhranjena zakonodaja in/ali nadzor javnih infrastruktur, davka...
Celo prigodo, ki še ni končana, opišem ko se vrnem.
Ta hip polnim tanke z vodo, splaknem palubo in hajd do Drača (Dures)
Se nadaljuje...
Pozdrav vsem Iztok
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Če Avg 11, 2022 10:04, skupaj popravljeno 5 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Avg 11, 2022 09:41

No evo tole je komot en čvek ob piru..na barki
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Avg 11, 2022 10:29

Mirno morje Nikola
pojdi se z bikom bost!
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Avg 11, 2022 15:17

Nikola T. napisal/-a:Stazzo (poimenovali smo ga kar Catzo Stazzo... maček s taco).


Cazzo(prebere se kaco) je kurac.
Maček je Gatto. :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Avg 11, 2022 17:22

Pol je verjetn od mačka kurac
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Avg 11, 2022 21:26

polanc napisal/-a:Hrošč ta vikend morda tudi pridemo na morje in po tem mi ni težko do vrsarja pripluti tako da se komot vidimo na generalki za naslednji vikend in prespimo zuni ob lušnem večeru in čveku na barki.

No, midva sva tudi odpikala kake druge varjante za podaljšan vikend in bova v Vrsarju, namen imava kako noč prespati tudi na sidru nekje v bližini. Javi 8)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Avg 13, 2022 00:06

Prijetno sidrisce v moji sosescini je tudi na S delu Koversade..globina je 5-8m, dno mivka oz zelo kratka travica na mivki, sidro prime dobro. V primeru mirne noci in stabilnega vremena je tudi zelo fino sidrisce..obicajno 0 bark, sploh cez noc,.prostora pa mnogo.
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 14, 2022 21:55

No, ta vikend garam ko žvau doma,naslednji pa računam pluti v soboto do marine Parentium v zeleni laguni,tam vržt sidro in prenočit.Če ima kdo podobne načrte,se dobimo zvečer na kakem čveku na barki,barkah če nas bo več.V nedeljo moram domov zato sem izbral to točko,ki mi je dosegljiva brez da norim ko včas na ruto jebi ga star postajam..
Dopoldne po jutranjem kafetu bom odplul iz Umaga..se morda kdo pridruži in jadramo,dirkamo skupi ..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Avg 19, 2022 08:38

Jutri??
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: jadralni shod

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Avg 19, 2022 16:36

Čez noč pomoje ne bo ratalo, imamo eno praznovanje v Vrsarju..eventuelno jutri sredi dneva ali v nedeljo dopoldne da priletiva do tja vsaj na kako pivce. :?

Kdo je na strani

Po forumu brska: ssirovnik in 5 gostov