Vez na obalo

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Avg 15, 2018 07:19

Eden od naših članov (JK Bohinj) se je ravno včeraj po dobrem mesecu vrnil z Levane, ki tudi jadra na tistem območju (Fiji).

Levana je sicer verjetno pod zastavo USA, je pa tudi njen lastnik član JK Bohinj in najbrž tudi ne bo imel nič proti kakemu srečanju.
Zoro napisal/-a:Nikola T., Hvala za kontakt, veš da se Slovenci takoj povohamo in smo preživeli tri krasne dni skupaj (tudi z Jasno) v Savusavu, kjer smo dominirali:)

S57RA, vse čestitke za tako hudo barko, res je bomba! Super smo se imeli in srečno pot še naprej! p.s. Upam da ne zameriš ker sem uporabil tvojo sliko...

Vsem prav lep pozdrav!

Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Avg 15, 2018 08:03

Vidim, da uživate. Vam vsem privoščim od srca. Novice pa izvem iz prve roke, ko se Pavle vrne in bo malo poročal na skupnem pikniku s prijatelji.
No tudi meni nič ne manjka na Lastovu, saj se nam je in se še dogaja veliko zanimivega. Včasih me kdo vpraša, "A kadi je Pavle i Hugo ?" Pavle na Fidžiju a Hugo u Franciji ali dolazi uskoro. Ajme bem ti srce." Pavle veš čigave besede so to? Hahaha :D
Lp Iztok
zviz
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jul 19, 2010 14:10

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a zviz » Sr Jul 31, 2019 05:20

Evo, sem na Veli Drvenik v Mala Luka, vezan na obalo, s pomožnim mačkom zahaklanim za skalo. Seveda je to prvič, ker je to šele naš 2. plov. Ravnokar sem opral kokpit, ker je bil posran - od podgan. Gospodje jst sem mislil, da se hecate! Pa dobr, pa ne že prvič! Upam da ni šla not!? Tisto s plastenkami ne razumem točno. Je treba naredit lijak, al je finta v tem da ko spleza na flašo, da se le ta zavrti in jo skipa? Fak!
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a Lure » Sr Jul 31, 2019 09:28

Čim večjo plastenko natakneš na vrv oz. vrv napelješ čez plastenko. Sicer tudi prodajajo nastavke
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 31, 2019 11:58

zviz napisal/-a:Evo, sem na Veli Drvenik v Mala Luka, vezan na obalo, s pomožnim mačkom zahaklanim za skalo. Seveda je to prvič, ker je to šele naš 2. plov. Ravnokar sem opral kokpit, ker je bil posran - od podgan. Gospodje jst sem mislil, da se hecate! Pa dobr, pa ne že prvič! Upam da ni šla not!? Tisto s plastenkami ne razumem točno. Je treba naredit lijak, al je finta v tem da ko spleza na flašo, da se le ta zavrti in jo skipa? Fak!


Na istem mestu pred mesecem dni, ista zgodba. Zjutraj kokpit ves poln malih drekcov. Celo po mizi! Očitno imajo odriv, kot Sergej Bubka.
Jaz preventivno, ravno iz tega razloga, ponoči zapiram vrata. Raje malo vročine, kot eye contact s podgano sredi noči. :shock:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Avg 01, 2019 07:58

Jaz imam pa kar mačko na barki.

Podgana pride na barko tudi po sidrni verigi ali špagi čeprav je spuščena v vodi. Po nekaterih informacijah po inox verigi, ki je gladka ne more splezat. 8)
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Avg 02, 2019 20:16

Nikola T. napisal/-a:Jaz imam pa kar mačko na barki.


Saj imaš najboljše varovanje :D

Nikola T. napisal/-a:Po nekaterih informacijah po inox verigi, ki je gladka ne more splezat. 8)


To se je nekdo tolažil... naj gre na Drvenik poizkusit ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 04, 2019 11:41

Drveniške podgane imajo vidia kremplje..
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Vez na obalo

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Avg 04, 2019 15:13

polanc napisal/-a:Drveniške podgane imajo vidia kremplje..

:D :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti