Nakup jadrnice

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Ne Okt 19, 2014 20:52

Marchi napisal/-a:
adriaticsailor napisal/-a: Bi mi lahko prosim kdo postregel s podatkom, kako dolgo bi lahko uporabljal takšno jadrnico (ob skrbnem vzdrževanju).


100+ let :wink:


Se strinjam. No - čisto brez heca - plastične barke ob dobrem vzdrževanju nimajo omejitev trajanja. Čez cca 20-30 let bo za zamenjat (ali pa vsaj preverit) pripone in mogoče jambor, naredit generalko motorja, pa bo.

Trup moraš pa vsako leto sproti (ali pa na dve leti) natančno pregledat in se znebit osmoze če bi se začela... pa si dober vsaj za naslednjih 30 - 50 let.
adriaticsailor
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 12:05

OdgovorNapisal/-a adriaticsailor » Po Okt 20, 2014 13:39

Hvala za odgovora. Oba sta zelo vzpodbudna;)

LP
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Okt 20, 2014 13:47

Ni za kaj!
Itak pa moraš čimprej kupit jadrnico, če želiš dočakati 100+ let :D :D :D
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » Po Okt 20, 2014 14:02

Poleti sem 4 dni jadral z beneteau first 35, letnik 1981. Barjka je lastniska od zacetka (3 lastnik) in je v vrhunskem stanju.

Res je, da na prvi pogled zgleda 'zastarela' glede na moderne zasnove (tudi notranja oprema je bila vsaj kar se lesenega dela pohistav tice se vec ali manj original), vendar je vsako leto malo po malo obnovljena (lastnik mi je pravil, da veliko postori sam in da mu poleg obicajnih stroskov nanese se kaka dva jurja za raznorazne obnove in dokupe).

Vseeno pa super barka, super jadranje, nic nisi prikrajsan glede na kake moderne barkace.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Okt 20, 2014 17:11

Marchi napisal/-a:Ni za kaj!
Itak pa moraš čimprej kupit jadrnico, če želiš dočakati 100+ let :D :D :D


kar pa ob prejemu računa za hrvaške marine ni prav lahko :D

a da ne bom iz teme:
bistveno je sprotno vzdrževanje. to je najcenejše in najbolj učinkovito.
saj tudi zobna luknja se ne zakrpa sama ampak je brez posega samo še slabše (in dražje).
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Ne Nov 09, 2014 16:34

Enkrat sem že oddal ponudbo za prodajo moje jadrnice First 35, ki pa je bila bolj informativna in nisem podal vseh podrobnosti. Prišel pa je čas, ko sem prisiljen resno pričeti z prodajo, saj mi zdravje ne dopušča več samostojnega jadranja. Celotno ponudbo bom v kratkem podal v rubriki mali oglasi Morjeplovca. Lahko pa povem, da je jadrnica popolnoma pripravljena za takojšnji odhod v Grčijo ali sredozemlje in ima mnogo dodatne opreme za taka potovanja. Če s slučajno kdo od morjeplovcev resno zanima za nakup, naj me osebno kontaktira.
Lep pozdrav vsem Luftar!
NAVIDEZNI SVOBODI NAVKLJUB
TE BARKA NAREDI SUŽNJA
AndrejF
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne Okt 26, 2014 21:02

OdgovorNapisal/-a AndrejF » Po Mar 21, 2016 23:47

Malce bom obudil to temo. Počasi (res počasi) se pripravljam na odločitev, ali kupiti, ali še malo počakati (in še malo več našparati).
Gledam tržišče na vseh mogočih spletnih straneh in razmišljam, zakaj bi moral kupiti ravno barko na Jadranu, če pa jo lahko tudi kje drugje.
Sigurno je lažje, da si ogledaš več bark v bližini in narediš turo od Pule do Splita ali pa še niže, je pa danes prav tako enostavno sesti v letalo in skombinirati dopust in ogled barke npr. v Španiji ali Grčiji.
Me pa zanima tehnična plat, torej, če se odločim barko kupiti kjerkoli v EU, izven SLO/HR/IT, kako lahko potem priplujem v domače morje? Zavarovanje se verjetno da urediti kjerkoli, pa se s tako barko sme pluti? Ima kdo kake izkušnje?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 22, 2016 06:15

AndrejF napisal/-a:...če se odločim barko kupiti kjerkoli v EU, izven SLO/HR/IT, kako lahko potem priplujem v domače morje?...


Tega ne vedo niti na kapetaniji. Glej temo Nakup plovila v Italiji.
Načeloma pa bi moralo biti za celotno EU enako.
sasaman
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Nov 17, 2011 20:05
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a sasaman » To Mar 22, 2016 19:38

Mi smo jo kupili v Grčiji. Z malo sreče je šlo bp.
Dol pogodba, plačilo in pooblastilo, tu pa prepis in registracija.
Sreča je pa bila, ker cem v Cavtatu ugotovil, da mi Greko ni dal zav. police
(pa sem kazal neke papirje v grščini in je šlo skozi . :wink:
Lp
mv112
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jan 03, 2012 15:17

OdgovorNapisal/-a mv112 » Če Mar 24, 2016 10:37

AndrejF napisal/-a:Malce bom obudil to temo. Počasi (res počasi) se pripravljam na odločitev, ali kupiti, ali še malo počakati (in še malo več našparati).
Gledam tržišče na vseh mogočih spletnih straneh in razmišljam, zakaj bi moral kupiti ravno barko na Jadranu, če pa jo lahko tudi kje drugje.


No, jaz tudi spremljam malo tržišče. Imam občutek, da so na jadranu mogoče celo najcenejše, je pa treba biti pazljiv pri čarterskih jadrnicah, ker velikokrat ni vštet DDV!

Kaj mogoče ve kdo kako so DDV ji po posameznih EU državah? Mislim da je v FRA manjši DDV za plovila ?!
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Če Mar 24, 2016 16:44

DDV-ji so različni, a ni tako hude razlike, da se ti splača komplicirat pri barkah pod 100.000 EUR.
Ko sem jaz kupoval barko ni imela plačanega DDVja. Nizek DDV je bil na Cipru, pa na Malti, pa neke finte so okrog Kanalskih otokov, celo Polska je imela nizek DDV za barke, kasneja ga je začasno znižala Hrvaška.
Po moji takratni izkušnji bi bili stroški odpiranja firme v državi (če želiš barko pisat na firmo), ali pridobitve naslova/bivališča v državi, kjer bi registriral (če želiš barko pisat na fizično osebo) tako veliki, da ti požre večino rezlike DDVja.
Jaz sem s eodločil za Slovensko zastavo - malo iz partiotizma, malo iz linije najmanšega cirkusa registracije, ker sem barko pripeljal v Slovenijo.
Če tega še nisi delal naj ti pomaga kdo na forumu, ki se s tem ukvarja in ti lahko privarčuje kakšen skriti strošek, ker se stvari spreminjajo.
Malo poišči kdo bi to bil.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov