Jadrnica Mac Gregor

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

bieffe
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne Mar 18, 2007 09:33

Jadrnica Mac Gregor

OdgovorNapisal/-a bieffe » So Maj 05, 2007 12:49

Na netu sem med brskanjem naletel na zanimivo jadrnico Mac Gregor 26 http://www.macgregor26.com/. Ker v bodoče nameravam imeti nekaj takega, me zanima, če je kdo od forumovcev zasledil kaj podobnega na netu v Evropi. Ta model je smešno poceni čez lužo, pri nas pa jo prodajajo po bistveno višji ceni. Zanima me tudi samogradnja, oz. nakup nedokončane lupine podobnega modela kot je ta.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Maj 05, 2007 20:04

Temo sem premaknil med jadrnice, kar mislim da je bolj smiselno.

Ja barka je zanimiva, saj je precej ugodna. Kar se tiče cene v US in EU pa je tako, da s eplača carina, kar konkretno tudi prevoz, na vse skupaj pa DDV. Končna cena je tako kar precej višja kot v US, kar velja za praktično vse kar pride čez lužo... Žal. :(
Za pogon ima izvenkrmni motor večje moči, kar ji omogoča celo glisiranje. Trup te barke ni deplasmanski ampak je neka kvazi varianta med solzastim trupom jadrnic, ki pa ima prisekano krmo za glisiranje. Temu trupu bi tudi težko rekel poldeplasmanski. Je pač nekaj posebnega. Žal ap so menda njene jadralske sposobnosti precej okrnjene. Jadra so menda tam bolj za okras, saj naj bi se zelo slabo obnašala pri jadranju v veter in pa pri šibkejših vetrovih. Takrat pač motoriraš. Če pa boš o tem povprašal kakšnega jadralca se ti bo samo nasmejal ali pa se sploh ne bo več hotel pogovarjati s tabo. Tega plovila jadralci res ne marajo. Meni osebno pa se ne zdi tako zgrešeno... Res pa je, da se verjetno precej bolje obnese na ameriških jezerih, kot pa v morju.
V preteklih letih sem jo večkrat videl razstavljeno na sejmu v Zagrebu in v Düsseldorfu, na njej pa je bil ponavadi Johnson 50 ali 70 HP. Predvidevam, da obstajajo tudi zastopniki, ki pa jih žal ne poznam.
Kako je z nakupom v kit izvedbi nimam pojma. Je pa tukaj ena finta. Če plovilo registriraš kot samogradnjo, se z njim lahko voziš samo ti. Mislim, da ga tudi prodati ne smeš nekaj let. Načelno je to sranje. Take probleme imajo ljudje, ki so kupovali Damorje in razne Adrie v kit izvedbah...

LP
henigmanmarjan
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 30, 2007 12:03
Kraj: kočevje

OdgovorNapisal/-a henigmanmarjan » Sr Maj 30, 2007 12:27

Lahko ti iz prve roke kaj povem. Sem lastnik MacGregorja 26M. Kdor ne vidi in ne poizkusi tako jadrati, motorirati iz živeti na tej jadarnici, ta naj ne govori neumnosti. Sprašujem pa, kje bi lahko kupil lazy bag v Sloveniji in kdo so izdelovalci.

LP
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

Lazy bag

OdgovorNapisal/-a gregstr » Pe Jul 06, 2007 08:11

Za jadrovje in lazy bage pokliči Pelajič Rado 041 597 912. Poceni in kvalitetno.
Ugoden veter
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Okt 08, 2007 19:46

Včeraj smo bili v lučici, kjer je pomorsko društvo Ankaran, tam je bil privezan tudi macgregor 26, henigmanmarjan a je to tvoj?
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov