Prikolica - sprememba dovoljene mase

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Rafter
Kapitan fregate
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Jul 05, 2007 23:14
Kraj: Southern district of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Okt 01, 2008 23:05

Rok-11 napisal/-a:
Rafter napisal/-a:NDM. :!:
?? Prevod prosim

Največja dovoljena masa. Se pravi,če ima avto NDM 2000 kg in priklopnik NDM 2000 kg, potrebuješ E+B, tudi če voziš prazno prikolico.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a goahead » Ne Jan 21, 2018 10:40

Pozdravljeni,

Zanima me kako lahko znižam NDN prikoice iz 2500kg na 1900kg? Vem, da moram dobiti dokument od proizvajalca in novo tablico, potem ta zadeva nekako gre. V preteklosti sem to že opravil. Sedaj imam pa težavo, da proizvajalca prikolice ni več (Zidar). Kako lahko elegantno to rešim,....ima kdo kak pameten nasvet?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Jan 21, 2018 11:26

Z ozirom, da proizvajalca prikolice ni več, smatram, da nebo ravno enostavno. Bi se pa vseeno obrnil na pristojno organizacijo in povprašal še pri njih :idea:

Po obilo sreče :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
OGORAZD
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Sr Maj 11, 2011 14:56
Kraj: Brezovica pri LJ

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a OGORAZD » Ne Jan 21, 2018 16:06

Sem hotel enako kot to, si zmajšati ndm iz 1900 na 1800, ker ni več proizvajalca ( Zidar :? ) ni možno dobiti izjave in ni možno spremeniti ndm-ja. (sem klical na LPP na homologacije), žal :(
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a goahead » Ne Jan 21, 2018 20:15

No saj to sem ze preveril......rabim kako finto, ma najbrz ne bo nic s tega in jo bo potrebno prodat. :cry:
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

Re:

OdgovorNapisal/-a BOJA » Ne Jan 21, 2018 21:57

Rok-11 napisal/-a:
Rafter napisal/-a:NDM. :!:


?? Prevod prosim

NADMORSKA VIŠINA :lol: :evil:
Green to green or red to red, safely go ahead!
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jan 22, 2018 00:22

Jaz sem imel isti problem pred leti...pa sem kupil prikolico od 1300kg homologirana pa je na 750/1000. Drugace pa nebi se upal z njo do hrvaske...uporabljam jo lokalno enkrat letno..
Drugace pa imam tudi prikolico za furat oljke in grozdje..4x2m...imam pa iste številke sasije...tako da placujem eno furam dve..sam tablico zamenjam..saj obe so na 3i tablici
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 23, 2018 21:33

Jaz se s tem nebi tkole javno bahal,če bi bil pa moderator bi pa vse take nezakonite ideje na forumu napisane sprot brisal.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jan 24, 2018 08:42

polanc napisal/-a:Jaz se s tem nebi tkole javno bahal,če bi bil pa moderator bi pa vse take nezakonite ideje na forumu napisane sprot brisal.

Se popolnoma strinjam :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Sr Jan 24, 2018 10:15

Nazadnje, ko sem to urejal sem prikolico iz 1300 kg spustil na 750 kg. Greš na teh. preglede kjer opravljajo homologacije in če je prikolica narejena po standardih ne bo nobenih težav. V Ljubljani je to LPP. Na zgubi si le zaradi teže prikolice saj so te večje tudi težje. Enostavno ti po pregledu novo skupno težo napišejo na homologacijski kartonček, ki ga pa že moraš imeti. Ploščice ne rabiš menjat saj jih zanima le št. šasije. Lahko je vsekana dirkt v ogrodje prikolice ali pa na ploščico, ki je ponavadi netana na ogrodje. Policaja zanima le potrdilo o opravljenem teh. pregledu in homologacijski kartonček kjer je zabeležena nosilnost. Preko šasije lahko preveri vse podatke o prikolici ne pa tudi o dejanskem lastniku le te saj ni registrirana. Pazit moraš le, da ne presežeš 750 kg. Pri teži nad 750 kg je že registrirana, zavarovana s svojo reg. tablico in znan je lastnik.

Čez par let sem enak postopek ponovil in prikolo nazaj homologiral na prvotnih 1300 kg. Je pa strošek cca. 15-20 EUR za homologiranje. Na popravljen kartonček se čaka max. 3-4 dni.

To je pa malo za šalo malo zares ... :evil:
Na štajerskem oz. v Mariboru pa sploh ne bo težko homoligirat saj tam določeni to naredijo na lepe oči. Tik pred vstopom Slovenije v Schengen sem kupil avto, ki je bil pripeljan praktično nov (8 mesecev) iz Italije. Avto je bil ukraden jaz pa oškodovan za lepe denarce. Homologiran je bil v Mariboru še isto noč, ko je bil ukraden v Italiji, Slovenije pa še videl ni!
Jaz sem na mino naletel šele ob podaljšanju registracije na upravni enoti ...
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Jan 24, 2018 17:28

@@Pozejdon......tocno ta postopek sem naredil na homologacijah in so me gladko odpikali. Sem klical na LPP, zadeva enaka. Brez proizvajalcevega spricevala ne mores nic!
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jan 24, 2018 17:46

polanc napisal/-a:Jaz se s tem nebi tkole javno bahal,če bi bil pa moderator bi pa vse take nezakonite ideje na forumu napisane sprot brisal.


hujse kot v komunizmu.....ne vem kako je gor pri tebi doma pri nas v kopru nimamo take omejitve v glavi
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 24, 2018 20:08

Ja pr men,u moji familiji in tle okol smo pošteni ljudje ,ki nam ne hodi na misel se s prikolicami z nosilnostjo 1300 kil vozit na tretjo tablico,ker mi spoštujemo zakone.Tudi nimamo želja na eno prkolo natolčt iste cifre ,kot jih imamo na drugi ,da bi se izognili plačilu 30 e na 4 leta...
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Sr Jan 24, 2018 20:32

goahead napisal/-a:@@Pozejdon......tocno ta postopek sem naredil na homologacijah in so me gladko odpikali. Sem klical na LPP, zadeva enaka. Brez proizvajalcevega spricevala ne mores nic!


Zanimivo! :roll:
Jaz sem ta postopek (nazaj na 1300 kg) opravil 06/2015, ko sem prodajal prikolo samo z obiskom LPP-ja in homologacijskim kartončkom.
To je še en dokaz več, da v naši državi iz danes na jutri ne veš več kaj je prav in kaj ne. :evil:
Žal, namen je bil dober. Upam, da urediš sebi v prid.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Prikolica - sprememba dovoljene mase

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Če Jan 25, 2018 10:58

polanc napisal/-a:Ja pr men,u moji familiji in tle okol smo pošteni ljudje ,ki nam ne hodi na misel se s prikolicami z nosilnostjo 1300 kil vozit na tretjo tablico,ker mi spoštujemo zakone.Tudi nimamo želja na eno prkolo natolčt iste cifre ,kot jih imamo na drugi ,da bi se izognili plačilu 30 e na 4 leta...


zakaj pa je bila stavka vceraj? ker ocitno elita misli da je nad zakonom. kaj je toliko napačnega če 2 prikolici (ena se uporablja na 2 leti 50km) in druga enkrat na mesec....zdaj moram delati 2 homologaciji, 2 zavarovanja, po kakšni logiki?
danes prikolice imajo samo eno tanko tablico kamor je izpisana st šasije in nič več.

kaj bi jaz moram povedat da tu na forumu 3/4 morjeplovcev si izdeluje doma prikolico....pa tisti ki jih proizvajajo so ovce? jaz če bi delal prikolice in bral da tu na forumu delajo propagando in pomagajo ljudem pri izdelavi le teh....pa če ti praviš da spostujes zakone....pol bi moral ta forum žer zdavnaj zapreti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov