Točenje goriva

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » To Avg 23, 2016 20:15

AEgir napisal/-a:Iz izkušnje ti lahko povem, da ni nobenega bum-a. Zagori bencin in iz tanka ven gori, dokler ne zapreš tanka, s tem se ugasne. Če vse okoli poliješ pa pač še to zagori.

Don't ask. :lol:

Bencin je, za razliko od alkohola, gorljiva snov pri kateri imajo hlapi spodnjo in zgornjo mejo eksplozivnosti. Pod spodnjo se ne zgodi nič. Nad zgornjo gori. Vmes pa eksplodira. Najbolj nevarne so prazne posode, v katerih je bil bencin.
Alkohol zgornje meje eksplozivnosti nima.
pešekan
Admiral
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Avg 23, 2016 20:50

Imam takšno čevo in je odlično za pretankavat.
bozo
Kapitan
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a bozo » Če Avg 25, 2016 21:20

http://www.zibro-shop.si/si/dodatki/57- ... qlima.html

Zelo simpel in učinkovito. Brez kapljice.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 25, 2016 21:28

motorni napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Iz izkušnje ti lahko povem, da ni nobenega bum-a. Zagori bencin in iz tanka ven gori, dokler ne zapreš tanka, s tem se ugasne. Če vse okoli poliješ pa pač še to zagori.

Bencin je, za razliko od alkohola, gorljiva snov pri kateri imajo hlapi spodnjo in zgornjo mejo eksplozivnosti. Pod spodnjo se ne zgodi nič. Nad zgornjo gori. Vmes pa eksplodira. Najbolj nevarne so prazne posode, v katerih je bil bencin.

Ni krize, nismo v filmu. Treba je pazt ampak bavbav pa ni in tudi če se tank v katerem je gorivo po neki neumnosti užge, je treba ohrant mirbe živce in zadevo enostavno poklopit.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Avg 26, 2016 10:33

To je vse res, problem je npr. če v konzoli ali kjerkoli že eksplodira, eksplozija pa poškoduje tank, ki v trenutku spusti svojo vsebino.
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Avg 26, 2016 11:06

motorni napisal/-a:

Zato imamo pa motorje na notranje izgorevanje, in ne na eksplozijo. Tako alkohol kot bencin normalno poganjata 4-taktne motorje. Drugače tudi prazna posoda z metanolom butne, če prideš z ognjem blizu. Sicer ne tako kot bencin, je pa dost da ti obrvi posmodi :)
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Avg 26, 2016 14:54

motorni napisal/-a:

No če že posegamo po strokovnosti...

Potem pa še pustimo meje eksplozivnosti pri miru, ker za veliko plinov in par niso poznane, oziroma se nahajajo v preširokem spektru, in uporabimo meje vnetljivosti, te so pa točno definirane.
Pod spodnjo mejo vnetljivosti se ne zgodi nič
Med Spodnjo mejo vnetljivosti in zgornjo mejo vnetljivosti je vnetljivo področje
Nad zgornjo mejo vnetljivosti je pogojno varno področje.
Slika
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » Po Sep 12, 2016 20:40

Moj sistem! :D :D
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » Sr Sep 14, 2016 07:54

zlatko83
Admiral

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Sep 15, 2016 18:03

Bencin ni vnetljiv, ampak njegovi hlapi! Absolutno varnega tankanja ni, niti na bencinski črpalki. Zato je vseeno, kako nalivate bencin (seveda v tank, ne mimo).
Pomembneje je, da upoštevate varnostna navodila. Dokler sem imel bencinarje, sem pred tankanjem vedno izklopil celo elektriko na plovilu.
Po tankanju in tudi pred vsakim startom sem vedno odprl pokrov motorja in pomolil nos not. Šele potem vklop elektrike, blower kakšne pol minute in veselo naprej.
sovjet
Kontraadmiral

Re: Točenje goriva

OdgovorNapisal/-a sovjet » Pe Apr 17, 2020 11:40

Pa imate ta bencin za rezervo v plastičnih kantah ali kovinskih? Plastično mi je napihnilo kot balon. Obstajajo kakšni pokrovčki ki kaj pomagajo okoli tega tlaka?
boris1
Admiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Apr 17, 2020 21:04

Kdor zana, ta zna.
Itak je Aleš mojster za vse :D
LP
Boris
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » So Apr 18, 2020 17:22

sovjet napisal/-a:Pa imate ta bencin za rezervo v plastičnih kantah ali kovinskih? Plastično mi je napihnilo kot balon. Obstajajo kakšni pokrovčki ki kaj pomagajo okoli tega tlaka?

Vsako ročko z tekočino vročina napihne. Ko se ohladi, gre spet v normalno stanje. Jaz uporabljam črne ročke po 10 litrov in do sedaj še ni bilo nobenih težav zaradi tega. Kovinskih pa v slanem okolju jaz ne bi uporabljal.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » So Apr 18, 2020 17:23

Wisdom napisal/-a:
sovjet napisal/-a:Pa imate ta bencin za rezervo v plastičnih kantah ali kovinskih? Plastično mi je napihnilo kot balon. Obstajajo kakšni pokrovčki ki kaj pomagajo okoli tega tlaka?

Vsako ročko z bencinom vročina napihne. Ko se ohladi, gre spet v normalno stanje. Jaz uporabljam črne ročke po 10 litrov in do sedaj še ni bilo nobenih težav zaradi tega. Kovinskih pa v slanem okolju jaz ne bi uporabljal.
boris1
Admiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Apr 18, 2020 18:36

Namenske kante za gorivo ne napihuje. Samo neoriginalne in brez atesta.
LP
Boris

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost