Teak nadomestek

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a primusr » Sr Jan 23, 2019 05:42

polanc napisal/-a:Jaz prodam 11 kvadratov tikovine.Prva klasa,že uhodana na morju,preizkušena tud u 4 m valovih,slana 12345krat.poleti vroča ,po zimi še topla.Je tudi že zvita,preluknjana in obnucana, ter po nekod starostno razkrojena.Ima tud mal duha po dobrih klobasah na določenih pozicijah in lepotilne teranius pitnus pike.Demontirate jo sred modrin morja u Umago villageu.Cena... ja ni to kr neki matr, to je ornk stvar..ni z babe je z ornk petarde ber barke ,tko da nema tu cice mice .Primus ma novga po neki sto evrov,pa še ni navajen ne sonca ne terana,tko da ne more bit pocen.Ma polevropsko deklaracijo tud ma ornk lipidlo po seb..No premislite, pa mi pošljite vaše cenjene ponudbe..pa ne predolg odlašat..

Si me nasmejal že navse zgodaj..
Polanc CAR si!!
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Jan 23, 2019 08:43

E jeb. ga Admin, na prvo pa na polno. Torej zagotovo s tvoje strani nekorekten napad. Zakaj? Ker sem dal zgolj in samo informacijo, da sem kupil zadevo, ki je cenovno ugodna! Zakaj? Pa valda zaradi pomoči ostalim morjeplovcem. To mojo imitacijo teak-a (predproga) krasi velikost 240 X 90 cm, brez poštnine, brez carine, v 20 dneh prišla iz Kitajske, samolepliva in zaščiteno lepilo s folijo na kateri piše 3M, cena 51 €. Dokument, ki sem ga pošiljal na carinsko pošto pa nekako nebi objavil tukaj gor.
Napisal sem tudi kakšna je cena pri zastopniku v Slo. Kako je potekala komunikacija je pa že čisto druga zgodba....in zato sem se odločil za nakup "čang-šlang" robe, ki jo poševnooki ZAGOTOVO izdelujejo tudi za slovenskega prodajalca. :-) :-) :-)
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jan 23, 2019 09:09

polanc napisal/-a:Jaz prodam 11 kvadratov tikovine.Prva klasa,že uhodana na morju,preizkušena tud u 4 m valovih,slana 12345krat.poleti vroča ,po zimi še topla.Je tudi že zvita,preluknjana in obnucana, ter po nekod starostno razkrojena.Ima tud mal duha po dobrih klobasah na določenih pozicijah in lepotilne teranius pitnus pike.Demontirate jo sred modrin morja u Umago villageu.Cena... ja ni to kr neki matr, to je ornk stvar..ni z babe je z ornk petarde ber barke ,tko da nema tu cice mice .Primus ma novga po neki sto evrov,pa še ni navajen ne sonca ne terana,tko da ne more bit pocen.Ma polevropsko deklaracijo tud ma ornk lipidlo po seb..No premislite, pa mi pošljite vaše cenjene ponudbe..pa ne predolg odlašat..

:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 23, 2019 14:36

snwl napisal/-a:E jeb. ga Admin, na prvo pa na polno. Torej zagotovo s tvoje strani nekorekten napad. Zakaj? Ker sem dal zgolj in samo informacijo, da sem kupil zadevo, ki je cenovno ugodna! Zakaj? Pa valda zaradi pomoči ostalim morjeplovcem. To mojo imitacijo teak-a (predproga) krasi velikost 240 X 90 cm, brez poštnine, brez carine, v 20 dneh prišla iz Kitajske, samolepliva in zaščiteno lepilo s folijo na kateri piše 3M, cena 51 €. Dokument, ki sem ga pošiljal na carinsko pošto pa nekako nebi objavil tukaj gor.
Napisal sem tudi kakšna je cena pri zastopniku v Slo. Kako je potekala komunikacija je pa že čisto druga zgodba....in zato sem se odločil za nakup "čang-šlang" robe, ki jo poševnooki ZAGOTOVO izdelujejo tudi za slovenskega prodajalca. :-) :-) :-)


Ne, ni bil napad, sorry, če je tako izpadlo!
Če ti je to prišlo brez carine in brez poštnine za 51 EUR v Slo ti lahko samo čestitam! Omenjaš carinsko pošto, torej ni prišlo brez carine?
Se strinjam, da je to vse iz istih krajev, tudi tisto pri SLO zastopniku. Vendar pri Kitajcih je grozen problem tudi to, da bo dal na "babi" isto ceno tebi za 1 kos, kot jo da nekomu, ki jih kupi 200 kosov... V glavnem, ne razumejo biznisa pri takih malih zadevah in iz tega razloga tudi nima smisla karkoli s tistih koncev zastopat... Gredo pač na sistem, da ne rabijo dealerja oziroma se jim je*e za njega.
Pri takem načinu dela dealer ne more preživeti, posledično pa tisti poševnookci tudi nimajo nobenega supporta tukaj... Verjetno ga za EVA peno res ne rabijo, samo je še 1000 drugih zadev tukaj.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a mikele » Sr Jan 23, 2019 21:11

snwl napisal/-a:Pri nas posrednik prodaja EVA m2 za 100 €. Na spletu dobil EVA m2 za 23 €. Ja pa naši "bussines" man-i. :-)

Si jo že zmontiral in izpostavil soncu?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 23, 2019 23:42

Tele EVA pene niso slabe, izgleda bogo, vendar sem videl tudi že stare 3 leta na soncu, pa so še OK. Je pa verjetno precej odvisno od katerega "kitajca" je, zagotovo niso vse enake.
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Jan 24, 2019 05:51

Jaz pa vem veliko o PE penah in EVA penah.. :lol:
Vem toliko , da sem jih nehal delati.. oz. rezkati.. Ja res je .. je kolega nabavil v China za 32€ m2 pol pa še 80€ vseh stroškov zraven.. m2 ga je prišel cca 55€ Je pa res .. kdo ga bo ti zrezkal , rabiš ta pravi rezkar.. recimo admin pa še kdo bo vedel o čem govorim.. down cut pa enkrat moraš ta zrezkano popucat z obratno smerjo rezkanja pa ta prav rezkar ki stane cca 35€ pa še in še.. no ni tako zajebano samo kar nekaj te pride da do konca prideš.. Pa še to .. EVA pena po 5 letih začne se malo obrabljati.. pri PE peni je pa nemogoče čistiti umazanijo.. če ti se popacka kakršna koli maščoba samo čas jo reši.. Nobeno čistilo ne pomaga , še slabše je.. Recimo na nekaterih Ameriških plovilih je to.. Zastopniki bodo že vedeli kakšen sranje je to.. Da ne bom katerega užalil.. :lol:
Tako , da vse te pene je kratkotrajna rešitev in če ne veš kaj bi gor dal.. Al pa če te teža jebe , pa imaš psa , pa ti je Flexiteeek ali pa pravi tik pretežak pol si to gor daš,, al pa če vsake dve leti menjaš čoln kot moj prijatelj :roll: ..,
Pa lep podaljšan vikend vsem skupaj , jaz grem na morje.. :D
Fiat Justitia ... Some day....
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jan 24, 2019 07:31

admin napisal/-a:Tele EVA pene niso slabe, izgleda bogo, vendar sem videl tudi že stare 3 leta na soncu, pa so še OK. Je pa verjetno precej odvisno od katerega "kitajca" je, zagotovo niso vse enake.

Tista eva pena s katero imam izkušnje je že 1. sezono uporabe postale povsem drekasto zelene, zato sem previdno vprašal, če jo je je že izpostavil soncu (enako je uporabljal Red na supih), jo je bilo pa enostavno lepiti. Cel kombi smo je odpeljali na smetišče.
Potem smo prešaltali na pe Ultralonovo teak peno in je bila ok, fora je bila, da ji je bilo potrebno spremeniti “kemično strukturo” pred lepljenjem (kako? ne povem).
Nobene nismo rezkali, krojili smo “na roke”.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jan 24, 2019 08:58

mikele napisal/-a:
admin napisal/-a:Tele EVA pene niso slabe, izgleda bogo, vendar sem videl tudi že stare 3 leta na soncu, pa so še OK. Je pa verjetno precej odvisno od katerega "kitajca" je, zagotovo niso vse enake.

Tista eva pena s katero imam izkušnje je že 1. sezono uporabe postale povsem drekasto zelene, zato sem previdno vprašal, če jo je je že izpostavil soncu (enako je uporabljal Red na supih), jo je bilo pa enostavno lepiti. Cel kombi smo je odpeljali na smetišče.
Potem smo prešaltali na pe Ultralonovo teak peno in je bila ok, fora je bila, da ji je bilo potrebno spremeniti “kemično strukturo” pred lepljenjem (kako? ne povem).

Nobene nismo rezkali, krojili smo “na roke”.

drekasto zelene barve sem mislil
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Jan 24, 2019 11:40

mikele napisal/-a:
mikele napisal/-a:
admin napisal/-a:Tele EVA pene niso slabe, izgleda bogo, vendar sem videl tudi že stare 3 leta na soncu, pa so še OK. Je pa verjetno precej odvisno od katerega "kitajca" je, zagotovo niso vse enake.

Tista eva pena s katero imam izkušnje je že 1. sezono uporabe postale povsem drekasto zelene, zato sem previdno vprašal, če jo je je že izpostavil soncu (enako je uporabljal Red na supih), jo je bilo pa enostavno lepiti. Cel kombi smo je odpeljali na smetišče.
Potem smo prešaltali na pe Ultralonovo teak peno in je bila ok, fora je bila, da ji je bilo potrebno spremeniti “kemično strukturo” pred lepljenjem (kako? ne povem).

Nobene nismo rezkali, krojili smo “na roke”.

drekasto zelene barve sem mislil

Kako ste pa na roke fuge v rezkali.. Ja če ste kupili od Ultralona že z rezkano , samo potem niste mogli imeti po šabloni tudi obrobe kot jo ima tik.. Torej ste imeli pol proizvod.. :lol:
Fiat Justitia ... Some day....
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jan 24, 2019 13:16

primusr napisal/-a:
mikele napisal/-a:
mikele napisal/-a:Tista eva pena s katero imam izkušnje je že 1. sezono uporabe postale povsem drekasto zelene, zato sem previdno vprašal, če jo je je že izpostavil soncu (enako je uporabljal Red na supih), jo je bilo pa enostavno lepiti. Cel kombi smo je odpeljali na smetišče.
Potem smo prešaltali na pe Ultralonovo teak peno in je bila ok, fora je bila, da ji je bilo potrebno spremeniti “kemično strukturo” pred lepljenjem (kako? ne povem).

Nobene nismo rezkali, krojili smo “na roke”.


drekasto zelene barve sem mislil

Kako ste pa na roke fuge v rezkali.. Ja če ste kupili od Ultralona že z rezkano , samo potem niste mogli imeti po šabloni tudi obrobe kot jo ima tik.. Torej ste imeli pol proizvod.. :lol:

Ti presneta prevzetnost morjeplovska!
Ta, po tvojem mnenju polprodukt je zmagal na Mets-u v eni izmed kategorij. :shock:
Brž na net pobrskati kaj je Mets.
Enkrat sem že napisal, če si “nov” na forumu, še ne pomeni, da si nov na svetu.
Kaj več na ZS, če želiš.
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Jan 24, 2019 14:32

mikele napisal/-a:
primusr napisal/-a:
mikele napisal/-a:
drekasto zelene barve sem mislil

Kako ste pa na roke fuge v rezkali.. Ja če ste kupili od Ultralona že z rezkano , samo potem niste mogli imeti po šabloni tudi obrobe kot jo ima tik.. Torej ste imeli pol proizvod.. :lol:

Ti presneta prevzetnost morjeplovska!
Ta, po tvojem mnenju polprodukt je zmagal na Mets-u v eni izmed kategorij. :shock:
Brž na net pobrskati kaj je Mets.
Enkrat sem že napisal, če si “nov” na forumu, še ne pomeni, da si nov na svetu.
Kaj več na ZS, če želiš.

Glej, ne bom se v te debate poglabljal in še posebej ne razpravljal.. Ultralon sem jaz na METS-u videl že leta 2014 ko so predstavili in tudi doma imam vse možne barve.. Če te še kaj zanima .. Ultralon kakor jaz vem se proizvaja v NZ dealer za Evropo je iz GB proizvaja se pa na Tajvanu.. Tako , da nisem nov na forumu (2009)in tudi ne nov na svetu.. . Sem pa vesel , da si navdušen nad peno.. in prav je tako.. :)
A ja na METS-u ni zmagal je pa bil predstavljen v DAME.. kategoriji kot inovativni produkt, tam pa je juhuhu produktov
.. Je pa Flexiteek zmagal na DAME ampak to že leta 2002..
Fiat Justitia ... Some day....
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a mikele » Če Jan 24, 2019 17:05

primusr napisal/-a:
mikele napisal/-a:
primusr napisal/-a:Kako ste pa na roke fuge v rezkali.. Ja če ste kupili od Ultralona že z rezkano , samo potem niste mogli imeti po šabloni tudi obrobe kot jo ima tik.. Torej ste imeli pol proizvod.. :lol:

Ti presneta prevzetnost morjeplovska!
Ta, po tvojem mnenju polprodukt je zmagal na Mets-u v eni izmed kategorij. :shock:
Brž na net pobrskati kaj je Mets.
Enkrat sem že napisal, če si “nov” na forumu, še ne pomeni, da si nov na svetu.
Kaj več na ZS, če želiš.

Glej, ne bom se v te debate poglabljal in še posebej ne razpravljal.. Ultralon sem jaz na METS-u videl že leta 2014 ko so predstavili in tudi doma imam vse možne barve.. Če te še kaj zanima .. Ultralon kakor jaz vem se proizvaja v NZ dealer za Evropo je iz GB proizvaja se pa na Tajvanu.. Tako , da nisem nov na forumu (2009)in tudi ne nov na svetu.. . Sem pa vesel , da si navdušen nad peno.. in prav je tako.. :)
A ja na METS-u ni zmagal je pa bil predstavljen v DAME.. kategoriji kot inovativni produkt, tam pa je juhuhu produktov
.. Je pa Flexiteek zmagal na DAME ampak to že leta 2002..

Očitno sva se narobe razumela.
-Ta produkt, na katerega smo montirali peno je zmagal takrat na Metsu in se še danes dobro prodaja.
Kdaj in kje je sama pena zmagovala pa me niti ne zanima, ker nisem del tega rezultata.
-Nisem mislil, da si ti nov na forumu, pač pa sem govoril zase. Stari forumaši često vzvišeno (prej sem napisal morjeplovska prevzetnost) gledajo na novejše. Da ti prevedem: če sem nov na forumu še ne pomeni, da sem nov na področju s katerim se ukvarjam.
Drži se.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jan 24, 2019 20:42

Za kateri produkt se to gre? Na METSu mislim. Res me zanima, ker ga verjetno poznam.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Teak nadomestek

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jan 24, 2019 21:04

Uglavnem tkole je ,preprosto po kmečk povedan..Nadomestek za babo je lutka..nadomestek za tik je pa pena,penica,peninica...Uživaj...mo svi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov