ključ plovila

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

ktjt
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 21:36

OdgovorNapisal/-a ktjt » Ne Feb 05, 2017 15:53

Bavarko napisal/-a:Rabiš ključ od vrat za v plovilo ali zagonski?
Če zagonski, kontaktiraj poblaščen servis za motor, ki ga imaš vgrajen.
Je pa res čudno, ker na vseh novih čolnih dobiš dva ključa za vsako ključavnico.


Zagonski ključ potrebujem. Motor je notranji Volvo penta 3.0, tako da je vse v paketu z čolnom Stingray in bi moral direktno pri proizvajalcu dobiti. Generalni zastopnik pa je Nar Nautica, tudi na tem forumu že večkrat omenjen, vendar vedno pohvaljen :)
ktjt
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 21:36

OdgovorNapisal/-a ktjt » Po Feb 06, 2017 07:51

Kakšno prakso pa imate drugače s ključi?

piko pravi, da bi se mu odtrgalo, če ne bi mel rezervnega ključa. Ali imate rezervni ključ kar na plovilu ali ga vzamete vedno s sabo? Če je vedno na plovilu, obstaja toliko večja verjetnost kraje.

Če pa ga nimaš s seboj, pa je itak vseeno ali prvega zgubiš, ker itak moraš na obalo po rezervnega (domov, v prikolico, v apartma) :)
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Feb 06, 2017 08:50

Jaz imam rezervni ključ vedno pri sebi, ker nikoli ne veš kaj bo (lahko ti ga otroci vržejo v vodo, ga zgubiš, kje pozabiš...) Ga pa iz varnostnih razlogov ne puščam na čolnu, čeprav kar nekaj kolegov to počne. Sicer pa za moj motor stane rezervni ključ okoli 7 eurov, tako da imam še enega v apartmaju, ki ga nikoli ne uporabljam in je res za nujni primer.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Feb 06, 2017 09:13

.

Bolj kompliciraš slabše je!

Plovilo z motorjem je eno izmed najslabše zaščitenih lastnin in je večjega ranga vrednosti. Vse skupaj je "zaščiteno" samo s priveznim štrikom. Čudno, a ne?

Za stanovanja, hiše, avtomobile itd. je nešteto učinkovitih varoval, za plovila skoraj nič učinkovitega.
Če ti pride nepridiprav v stanovanje, ga ne more ukrast, plovilo pač.

Intakodalje! Malo sem naglas razmišljal!

Količkaj sposoben lopov za ukrast plovilo sploh ne potrebuje kontakt ključa. Morda bi morali proizvajalci razmišljati o zaščiti kot jo ima avto industrija. Morda bi bila učinkovita zaščita odstranljiv elektronski modul motorja. Brez tega bi bil sam motor vreden niti polovice.

Sem že zgoraj napisal, pa ne bom še enkrat, da ne bi kakega lopova učil, kako se vžge če nimaš ključa.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 06, 2017 09:21

Pri izvenkrmnih Yamahah to ze obstaja, deluje podobno kot
pri avtomobilih

http://yamahaoutboards.com/owner-resour ... rd-thieves
Nazadnje spremenil MareC, dne Po Feb 06, 2017 10:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Feb 06, 2017 10:15

Ja, imaš daljinčka in ga zaklene (zablokira elektroniko). Zaganjač dela, motor ne vžge.
Imate prav kar se tiče varnosti plovila. Prav veliko se ne da narediti poleg dobrega zavarovanja.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Feb 06, 2017 11:18

Imate prav kar se tiče varnosti plovila. Prav veliko se ne da narediti poleg dobrega zavarovanja.


S tem se ne strinjam. Da se narediti precej, samo za 50€ kolikor je povprečen navtik pripravljen odštet za ta namen pa res težko. Problem je v razno-raznih obstoječih poceni kitajskih rešitvah ki s svojim obstojem dampingirajo razvoj nekega resnega sistema zaščite plovila, tako aktivnega kot pasivnega.

Avtomobilska industrija ima to seveda poceni doterano ampak trg in količine so povsem druge.

Navtični trg teh in podobnih naprav je tako usran, da ko 1x probaš tukaj nekaj narest je edina, ampak res edina korist, da pridobiš ogromno znanja, ki ga potem v sto ali tisoč-kratniku prodaš drugje.
piko
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 09:23

OdgovorNapisal/-a piko » Po Feb 06, 2017 14:20

Daki napisal/-a:Jaz imam rezervni ključ vedno pri sebi, ker nikoli ne veš kaj bo (lahko ti ga otroci vržejo v vodo, ga zgubiš, kje pozabiš...) Ga pa iz varnostnih razlogov ne puščam na čolnu, čeprav kar nekaj kolegov to počne. Sicer pa za moj motor stane rezervni ključ okoli 7 eurov, tako da imam še enega v apartmaju, ki ga nikoli ne uporabljam in je res za nujni primer.


Skoraj do pikice enako. "Zihr je Zihr"!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov