Mercury VesselView Mobile

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Mercury VesselView Mobile

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Če Mar 16, 2017 19:17

Pozdravljeni morjeplovci z motorji Mercury s SmartCraftom.

Letos februarja je Mercury dal na trg modul VesselView Mobile. Modul vključuje škatlico, ki se priključi na Smartcraft priključek bodisi direktno na motorju ali pa na junction box in program za pametne telefone ali tablice Android in iOS.

Naprava se poveže preko Bluetootha s pametnim telefonom ali tablico in v realnem času prikazuje parametre motorja, podobno kot precej dražji inšturment VesselView.

Zadeva zmontirana v 15 minutah, program je na razpolago brezplačno na spletu in deluje bp.

Škatlico sem ta teden kupil pri Yucci v Ljubljani in še isti dan je stvar delovala. Prvi vtis je zelo pozitiven in podatkov kar precej. Bomo videli kako se bo zadeva obnesla, ko bo šel čoln v morje.

Do sedaj na čolnu nisem imel nobenega SmartCraft inštrumenta in bil v rokah engine guardian sistema in zvočnega signala, ki se do sedaj na srečo še ni oglasil.

https://www.mercurymarine.com/en-gb/eur ... ew-mobile/

LPZ
Nazadnje spremenil zalesjak, dne Ne Mar 19, 2017 20:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » So Mar 18, 2017 23:44

Zanimivo. Kaj ti pa vse pokaže?
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Ne Mar 19, 2017 07:19

Zadeva ima več sklopov.

Osnovni ekran kaže vrtljaje motorja, napetost polnjenja baterije, temperaturo motorja, količino goriva v rezervoarju in hitrost plovila. Zgornja vrstica prikazuje generalni status in potrebo po vzdrževanju. Poleg tega pa še temperaturo zraka in smer ter hitrost vetra.

Na katerikoli podatek klikneš se odpre novo okno s podrobnostmi kot naprimer število ur motorja, trenutna poraba goriva, poraba na uro, poraba na km, količino preostalega goriva s časom in potjo . . .

Drugi sklop je tabela vzdrževanja z naštetimi operacijami glede na delovne ure oziroma čas servisiranja.

Tretji sklop zajema check listo opravil pred izplutjem.

Četrti sklop je diagnostika napak na motorju z opisom, kaj naj ali lahko storimo.

Poleg tega ima program še okna za navigacijsko karto, koledar v katerega lahko delamo zapiske, označimo mesto kjer smo ujeli ribo . . .

Eno od podoken prikazuje maksimalno hitrost čolna in meri pospešek do 20 mph tako imenovani whole shot.

Te podatke sem videl, ko sem se malo igral z zadevo. Zaenkrat s prižganim motorjem na prikolici s slušalkami.

Na youtubu je kratek video, ki pa ne prikazuje vsega kar zadeva zmore:

https://youtu.be/RkHadq7l3sg


LPZ
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

OdgovorNapisal/-a zalesjak » So Maj 13, 2017 21:46

Danes se je aplikacija Mercury Vesselviev Mobile na mobilnem telefonu nadgradila.

V novi verziji je mogoče v nastavitvah izbrati tudi hitrost v vozlih. V prejšnji različici sta bili na voljo zgolj kph in mph.

Ko bomo naslednjič s čolnom pa vidimo, če je v novi verziji še kaj novega.

LPZ
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 525
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

Re: Mercury VesselView Mobile

OdgovorNapisal/-a LaMike » Pe Dec 22, 2017 14:44

Fantje se komu ta zadeva valja doma in bi se bil pripravljen ločiti od nje? :)

Zalesjak, če ni skrivnosti, kakšna je cena pri jucci za tole (lahko tudi na pm)?
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

Re: Mercury VesselView Mobile

OdgovorNapisal/-a Fojki » Če Maj 10, 2018 11:00

Tudi jaz se pridružujem pohvali tega že opisanega modula kot ga ja predstavil član zalesjak

VesselView Mobile kit dela res fantastično kot že zgoraj vse napisano.

sem pa jaz zraven vesselView modula letos dodal še omrežje NMEA 2000 ter nanj priklopil še
Mercury OEM Engine NMEA 2000 Gateway Module top zadeva .

glede tega modula Mercury Gateway je bilo sicer že kar nekaj napisanega je super zadeva.
kot povedano na samo omrežje pa lahko priklopiš vse živo kot je npr. Fuel Flow Simrad ali drugi proizvajalci. itd..
_________________
Lp Fojki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti