LED lučke in motnje

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

LED lučke in motnje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Mar 18, 2017 06:51

Čisto slučajno sem ugotovil, da ko prižgem sidrno luč neha delovati sprejem na radio postaji. LED lučko, ki je bila univerzalna za 12 ali 24V, torej taka ki vsebuje stikalni napajalnik, smo potem zamenjali​ s tako ki ima notri samo LED in predupor. Sedaj radio dela tudi če gori sidrna luč.
Morda pride tole komu prav, da ne bo dvakrat plezal na j ali jambor.
Še drug primer. Kolega je kupil kitajski avtoradio s sistemom Android, zraven pa še DAB+ USB ključ. Ukvarjala sva se s slabim sprejemom digitalnega radia. Potem je ugasnil luči in zadeva je začela odlično delovati. Takoj je pometal ven LED parkirne lučke in dal nazaj navadne žarnice.
__________________
lp
motorni
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Mar 18, 2017 07:32

Dobr des povedu.men stara kur 20W..pa naj še naprej to dela.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Mar 18, 2017 07:52

Meni sedaj taka, ki ima notri samo upore, tudi dobro dela in ne dela motenj.
__________________

lp

motorni
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » So Mar 18, 2017 08:28

Z LED lučko sem na avtu imel neverjetne težave, ampak ko bi vedel, da je krivec žarnica na tablici... Vsi mojstri so se kunštvali zakaj radio prekinja, lovi minimalno postaj, včasih vse... zakaj ga heca zračno vzmetenje... pol leta vseznalcev. Ko sem opazil, da lučka na tablici utripa sem to LED kao cambus iz kitajske, zamenjal za navadno in problemov ni več že par mesecev. Seveda sem probal tudi nazaj dat in evo istih problemov-dokazano so krive te žarnice.

Očitno teh istih ne bom dal na barko ker bo še večji kažin. Aja pa to naj bi bile z uporom, ampak dokler ne premerim kako in kaj ne gre nič na barko.
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Mar 18, 2017 20:47

Tisto kar ti za avto prodajo kot lučko z uporom pomen le to da ima en upor za.Večjo porabo da avto računalnik ne javlja napako crknjene žarnice. Preden uporabiš lučko kupiš dve in eno razdreš da vidiš da nima notri kakšnih integriranih vezij in induktivnosti. Če je univerzalna za 12 ali 24 V gotovo ni dobra.
__________________

lp

motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov