Katero navigacijo?

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a widmann » Pe Mar 30, 2018 13:15

matic5 napisal/-a:Novinec1 živjo,
jaz bom na svoji barki zamenjal ploter (kupil sem že novega ) in samo čakam toplo vreme da snamem sondo in ga bom prodal. Če te zanima je Garmin 520S, poleg pa tudi kartica z mapo Jadrana. Je izredno lepo ohranjen, vendar sem želel večji ekran in seveda na tuch. Če te zanima mi lahko pišeš na ZS. Admin, vem da to bolj spada pod mali oglasi a ko bom imel vse pri sebi (sondo in plotar ) se bo oglas znašel tudi tam :D


Malo me zanima koliko je ceniš Garmin 520S :?:

lp
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Maj 29, 2014 09:43
Kraj: Križe

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a matic5 » Pe Mar 30, 2018 13:37

Če sem odkrit še nisem kaj dosti raziskoval koliko je stala kot nova (našel sem le en link: http://www.trgowwwina.com/gps-navtiena- ... -p130.html ) pa še ta je brez S-a. Ciljam na ceno od 350 do 450 eur s sondo.
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Mar 30, 2018 16:43

Ok kar zadeva uporabniški vmesnik bom našel neko fizično trgovino in malo pošlatal da vidim kaj mi bolj ustreza ;)

Med 520s in 52cv vidim glavno razliko v resoluciji in pa seveda ceni rabljeno/novo?
Klemc
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Mar 28, 2015 22:16

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a Klemc » Pe Mar 30, 2018 18:51

Imel sem Raymarine a68 + karte Navionics Platinum za Jadran. Meni je super špilalo.

Se pa da kupiti zunaj dokaj ugodno.

https://www.ebay.de/itm/Raymarine-a68-MultiFunction-Display-Built-in-CHIRP-Downvision-Fishfinder/253460422574?epid=2027349026&hash=item3b036b1fae:g:myoAAOSw9hlamA57
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a novinec1 » So Mar 31, 2018 08:05

Tukaj imam malo večji 5,7" zaslon + touch kar me malo mika
Rabim pa še sondo praviš da si bil zadovoljen. Karte si kupil ali imel kako drugače zrihtano ?
Klemc
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: So Mar 28, 2015 22:16

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a Klemc » So Mar 31, 2018 13:35

Jaz sem kupil napravo brez kart. Kupil sem jih posebej.

https://www.navtikaceneje.si/Karta-NAVIONICS-Platinum-SD-271/

Obstajajo tudi cenejše gold serija. Ali rabljeno.
Samo mora biti microSD da gre notri.

Piratskih kar jaz vem ni.
Uporabniški avatar
Kepca
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 11:57
Kraj: Moste 1218 - Krk

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a Kepca » Po Apr 09, 2018 12:35

Pozdrav,

lahko iz izkušenj povem, kako imam na 5.5m ladji :)

Imam star Garmin 421S.
Yamaho F100 / 2008

Iz Garmina peljem via NMEA 0183 GPS podatke na Yamahine ComandLink instrumente - to mi preslika na Yamaha instrumente GPS hitrost, temperaturo vodo in globino.

Iz Yamaha ComandLink Huba (razdelilca) pa peljem montorme podatke direktno na Garmina preko posebnega NMEA 2000 kabla (nimam NMEA 2000 mreže) - to mi na Garminu potem prikaže večino motornih podatkov.

Če boš res želel imeti motorne podatke na "garminu" najprej preveri ali ti Yamaha to omogoča in ali "garmin" to podpira.
Garmin 520S - NIMA NMEA 2000 vhoda?!

Nekaj stvari lahko prebereš še tukaj:
MOTORNI PODATKI
DEBATA O IZVEDBI

Glede navigacije in izrisa rute.
Meni je super in redno uporabljam, seveda sledim zelo pozorno, je pa pri kakih daljših prečenjih super, ker z lahkoto slediš zarisani smeri, ki je tudi zelo optimalna (najkrajša). Če/Ko skreneš ti "garmin" to tudi javi in lahko korigiraš.
Je pa tudi pri Garminu potrebno imeti kartografijo v rangu BlueChart g2 Vision/HD.
AUTO GUIDANCE

Na začetku tega videoposnetka lahko vidiš, kako zadeva zgleda v praksi.
Eno Prečenje

Pa veliko veselja :)

Lp,
Boštjan
jankec
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 08:07

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a jankec » Po Apr 09, 2018 19:43

Kaj menite o Lowrance Hook 7. Zanimajo ne vaša mnenja in izkušnje.
lp
Merry fisher 695
Uporabniški avatar
BLISS
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jul 14, 2008 07:19

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a BLISS » Pe Apr 13, 2018 14:35

morosito napisal/-a:Navionics na iphone ali android ti izrise sam autoroute in stane bogih 15€


A mi lahko prosim poveš, kje lahko kupim navionics za android za 15€? Imel sem navionics na samsung galaxy7 dve leti, za katerega sem plačal 17€ in mi je odlično delal, potem pa sem moral poslati telefon na servis in so mi ga izbrisali s telefona. Sedaj pa ne najdem več ponudbe, kje bi ga dobil za 17€.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Apr 13, 2018 19:37

BLISS napisal/-a:
morosito napisal/-a:Navionics na iphone ali android ti izrise sam autoroute in stane bogih 15€


A mi lahko prosim poveš, kje lahko kupim navionics za android za 15€? Imel sem navionics na samsung galaxy7 dve leti, za katerega sem plačal 17€ in mi je odlično delal, potem pa sem moral poslati telefon na servis in so mi ga izbrisali s telefona. Sedaj pa ne najdem več ponudbe, kje bi ga dobil za 17€.


To da so ti telefon izbrisali na servisu nima nobene veze! Če si Navionics kupil, potem je to v tvojem Google Account-u in ga samo lepo ponovno klikneš v Google Play. Naložil se bo free, oziroma tam že piše, da imaš licenco. Enako je tudi z vsemi ostalimi kupljenimi aplikacijami, samo prenašaš na nove telefone... Jaz imam vse aplikacije vedno na dveh Samsungih, pa še na tablici, ki po ogromno letih še vedno dela, samo uporabljam je ne več, ker sem presedlal na Windows tablet, ki je bistveno bolj uporaben za to kar ga rabim.
Uporabniški avatar
BLISS
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jul 14, 2008 07:19

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a BLISS » So Apr 14, 2018 08:17

Tudi sam ga imam še vedno na tablici in mi dela. Ampak tablica mi je prevelika za na coln in bi navionics rad imel na mobitelu. Na google play mi sicer piše, da je nameščeno. Ampak ko aplikacijo zaženem imam samo grobe karte brez globin itd.... in če dam download chart, mi ponudi samo opcijo z placilom 49€.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Katero navigacijo?

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Apr 18, 2018 23:05

Aham, to bo pa tista finta, da tisti, ki smo kupili pred leti "Europe HD" imamo lifetime detajlne karte, ker je takrat tako pisalo... Tisti, ki so pa kasneje, pa tega ni bilo več v EULA in zahteva sedaj subscription...
Meni seveda isto nudi subscription, vendar samo za advanced funkcije, kot so npr. povezava s ploterjem, pa tiste custom carte in podobno... Karte in pa community edit mi pa dela tudi brez naročnine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov