Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Sep 04, 2018 16:38

Drage morjeplovke in morjeplovci,
Na svoji barki menjujem sidrno verigo zaradi vidnih znakov korozije po 12 letih uporabe. Ker ne verjamem, da se da s postopki vnovičnega cinkanja še zagotoviti deklarirano nosilnost sem se odločil, da kupim novo.
Sprašujem, kje v Sloveniji se da (po možnosti pri proizvajalcu) kupiti 100 m v kosu kalibrirane pocinkane sidrne verige deb. 10 mm po standardu ISO 4565?
Za odgovore se zahvaljujem.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a EDO » To Sep 04, 2018 16:54

Če bo pomagalo pri količinskem popustu se pridružim. Enaka dolžina in dimenzija.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Sep 04, 2018 21:50

http://www.verigescorpio.si/Slo/index_datoteke/Metricne_verige.htm

Jaz sem spomladi spraševal tukaj.
Navtika mu ni bila tuja. Po telefonu je deloval suvereno. Me je spraseval kaj rabim za en ISO. Ker mu nisem znal odgovorit, (vzorca verige pa nisem imel ravno v žepu), sva ostala le pri telefonskem pogovoru.

Lp, jk
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Sep 04, 2018 22:26

Edo imaš enktatno priliko kupiti desetko inox. Ne bo ti žal le dajte se za hudimana že zmenit za skupinsko naročilo preko Pacota.
Za prvič je on in za družinskega člana potreboval ketno, pridružil sem se še jaz in dobil še tri kupce moje prijatelje. Kupili smo jo tako ugodno, da vas res ne razumem kaj denar mečete stran za pocinkana jajca, ko že vnaprej veš, da bo propadla ?? Res vas ne razumem.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Sep 05, 2018 10:29

Nikola T. napisal/-a:Kupili smo jo tako ugodno, da vas res ne razumem kaj denar mečete stran za pocinkana jajca, ko že vnaprej veš, da bo propadla ?? Res vas ne razumem.

Sicer ni odgovor namenjen meni ampak vseeno vprašanje:
Koliko poceni v primerjavi s pocinkano verzijo?
Moje trenutne cene za inox variante so okroglo 5x višje od pocinkane izvedbe, zato je odgovor zakaj "pocinkana jajca" na dlani. Res je, da je inox načeloma "večen", je pa min. 10 let (in več) življenjska doba pocinkane verige zame čisto sprejemljiva glede na razliko v ceni.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Sep 05, 2018 11:08

j.k. napisal/-a:http://www.verigescorpio.si/Slo/index_datoteke/Metricne_verige.htm

Jaz sem spomladi spraševal tukaj.
Navtika mu ni bila tuja. Po telefonu je deloval suvereno. Me je spraseval kaj rabim za en ISO. Ker mu nisem znal odgovorit, (vzorca verige pa nisem imel ravno v žepu), sva ostala le pri telefonskem pogovoru.

Lp, jk


Hja, moja izkušnja z njim je pa taka:
Možakar se oglasi na telefon in vpraša kateri DIN? Pa mu povem, da ISO, pa pravi da ne ve če to ima. Naj prinesem vzorec in kolo (gipsy).OK, lahko vzorec moje sedanje verige, kolesa pač ne, ker ga je precej zagamano z vinča dol potegnit, pa še odprto ostane potem ne vem koliko časa. Se že zmeniva, da se oglasim do njega z vzorcem pa vseeno prej vprašam, koliko (na prst!) je približna cena take verige (na kilo, meter, člen, vseeno...)? Potem pa se je začelo.... On se sploh ne ukvarja s takimi, ki za ceno sprašujejo, ki po mailu verigo kupujejo, ki samo v pisarnah sedijo in po internetu naročajo.... On se pač v avto usede in gre žico na Češko pogledat, ker ima slabe izkušnje...Skratka, totalni pogreb.
Bom se vseeno do njega zapeljal in nesel pokazat vzorec, čeprav močno dvomim, da bova sklenila posel, predvsem zaradi mojega standarda verige. Mislim, da ISO standarda ne proizvaja.
Je pa vsekakor tak način komunikacije ki sva ga imela nedostojen in ni ravno zgled podjetnika. Ne vem no, že skoraj 15 let sem v podjetniških vodah in priznam, sem že imel slab dan ali pa poln kufer tečne stranke, ampak da bi čisto popizdil, ko me nekdo samo za oceno vpraša, je pa preveč.

Iščem dalje....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 05, 2018 11:47

fakinx napisal/-a:...koliko poceni v primerjavi s pocinkano verzijo?
Moje trenutne cene za inox variante so okroglo 5x višje od pocinkane izvedbe, zato je odgovor zakaj "pocinkana jajca" na dlani. Res je, da je inox načeloma "večen", je pa min. 10 let (in več) življenjska doba pocinkane verige zame čisto sprejemljiva glede na razliko v ceni.


Vroče cinkana 10mm redna cena 12,93€/m * 60m = 775,00€
Recimo da dobiš popust 20% bi to zneslo 620,64€. Ob popustu 30% to znese 542,00€ in pri 40% popusta to znese 465,00€. OK?

Inox 10mm kalibrirana po DIN 766... (28mm med členoma), redna cena 44,29€/m * 60m = 2.657,40€
Recimo da dobiš 30% popusta to še vedno znese 1.860,00€.

No Paco pa mi jo je zrihtal s PREVOZOM VRED za 960,00€, kar pomeni, da sem jo dobil za 64% nižjo ceno od trgovinske !!!

Sedaj res ne vem ali sem jaz tak butelj ali pa ste drugi tako slabi gospodarji, da še vedno trdite kako se vam za relativno majhno razliko bolj splača kupiti navadno cinkano verigo, ki jo bo že čez štiri leta (ali prej) napadla rjavina medtem, ko je INOX večna.

Tudi, če bi mi kdo ponudil vroče cinkano 10mm verigo 60m za zgolj 300€, bi se še vedno odločil za INOX za 960€ že iz vidika trajnosti in vseh ostalih prednosti, kajti ob nakupu pa čeprav poceni bi vedno imel občutek, da sem stran vrgel 300€ in bi mi bilo žal, da nisem izkoristil prilike, ko je bil še čas.
Sicer je pa vsak svoj gospodar in se naj ravna kot njemu paše.

Paco tebi pa najlepša hvala, da si se potrudil in meni ter nekaj mojim najbližjim prijateljem omogočil tako ugoden nakup.
HVALA !!!
:D
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Sep 05, 2018 17:57

No, moje trenutne cene pa so take (z upoštevanimi popusti in DDV):

vroče cinkana 10mm ISO4565 (30mm med členi) 100m: 8,20€/tm (za 100m naročilo)
INOX (isti standard oz. dimenzija): 34,09€/tm (za 100m naročilo)

Razlika v ceni je za faktor 4,25. Jasno, da pri taki razliki lahko rostfrai ostane kar pri dobavitelju, ker enostavno ne dam toliko za klinčevo ketno. Če lahko Paco zadevo zrihta pol ceneje od mojih cen, pa se iskreno priporočam.
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a j.k. » Sr Sep 05, 2018 18:15

"Fakinx"
:o
Vidim, da sta imela konkreten pogovor. Lahko, da sva govorila z istim, lahko, da tudi ne. Meni je deloval suvereno, res pa, da do cene nisva prišla. Sem mu pa že takoj povedal da govoriva o 70metrih - 8mm, za sidro.
Se pa tudi sam izogibam sklepanju poslov z ljudmi, ki mi, ko vprašam za ceno, začnejo klobasat, v smislu, da nevejo iz glave, da, težko reče, ali celo, nič skrbet, vse se bomo zmenili. . . 8)

Imam kar malo slabo vest, da priporocam ljudi, ki morda niso ravno taki, kot bi človek moral biti.

Lp, jk
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Sep 05, 2018 19:17

Ni problema j.k. Sem navajen takih pogovorov in mi ne pridejo do živega.
Vsekakor je dobro, da se take izkušnje med ljudmi delijo, da se mogoče kdo kaj iz tega nauči. Temu so med drugim tudi namenjeni forumi (izmenjava vedenj in izkušenj).
Kar se inoxa (verige) tiče bi ga zagotovo imel na barki, se pa z NTjem pač ne morem strinjati, da ima take prednosti, da odtehta tako veliko razliko v ceni kot jo trenutno imam pri ponudbah jaz. Sem pripravljen plačati nekje do 2x pocinkane, več pa ne, ker je življenska doba pocinkane cca 10 let, inoxa pa sicer (pogojno) neomejeno, vendar zelo verjetno te barke ne bom imel še naslednjih 10let, nihče pa mi ne bo dal za barko 2k€ več samo zaradi sidrne verige, ko jo bom prodajal.
Taka je pač moja ekonomika.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 05, 2018 21:08

Če ti daš za vroče cinkano 8,2€/m in če stane inox 16,2€/m v primeru skupinskega naročila, ki ga organizira Paco, potem te definitivno nihče na tem forumu ne more razumet. :shock:

Obenem me pa res zanima za kakšno barko (ladjo) ti rabiš 100m 10mm ketne !?!??
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Sep 05, 2018 21:19

A je v tem skupinskem naročilu možno kupit zgolj eno dimenzijo verige (10mm) ali tudi 8mm?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 05, 2018 21:32

Grega pojdi v temo INOX verige... in tam zastavi vprašanje.

Ko smo jo prejšnjič naročali je vsak vzel dolžino kot jo je rabil po želji. Naročili smo 6, 8, 10 in 12mm verigo različnih dolžin.
100m 12mm verige je vzel kolega za 18m jadrnico težko 35ton, ostali pa smo večinoma rabili 60-75m 10mm.
Za plovila se večinoma naroča po DIN766, ker je ta veriga malce težja po metru in tudi verižniki večinoma pašejo za to vrsto verige.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Sep 05, 2018 22:12

Nikola T. napisal/-a:Če ti daš za vroče cinkano 8,2€/m in če stane inox 16,2€/m v primeru skupinskega naročila, ki ga organizira Paco, potem te definitivno nihče na tem forumu ne more razumet. :shock:

Obenem me pa res zanima za kakšno barko (ladjo) ti rabiš 100m 10mm ketne !?!??


No NT, če me ne moreš razumet še ne pomeni, da nimam svojih razlogov, ki jih niti ne želim pojasnevati.
Jasno sem povedal moje omejitve.
Kar se tiče 100m verige je pa tako, da jo imam sedaj 100, pa še kakšnih 30m vrvi za povrh. Zakaj? Zato ker imam prostor in ker me sploh ne gane, ko spustim sidro v 30 in več metrov globoko vodo. Barka ima tendenco na krmo in lepše pluje, če je spredaj malo večja teža. Tudi sidro imam eno št. večje od priporočene, pa zaradi tega nič slabše ne spim na sidru (rekel bi celo, da za kakšen odtenek bolje). Je pač tako, da se vsak ravna po svojih prepričanjih, vedenju in izkušnjah.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Kalibrirana sidrna veriga 10mm - pocinkana

OdgovorNapisal/-a EDO » Sr Sep 05, 2018 22:14

Nikola T. napisal/-a:Edo imaš enktatno priliko kupiti desetko inox. Ne bo ti žal le dajte se za hudimana že zmenit za skupinsko naročilo preko Pacota.
Za prvič je on in za družinskega člana potreboval ketno, pridružil sem se še jaz in dobil še tri kupce moje prijatelje. Kupili smo jo tako ugodno, da vas res ne razumem kaj denar mečete stran za pocinkana jajca, ko že vnaprej veš, da bo propadla ?? Res vas ne razumem.

Iztok, ni samo stvar v ceni ampak še v marsičem drugem. Trenutno sem v fazi ali zamenjat barko ali ostat na tem kar imam. Čer bom ostal na tem kar imam se strinjam, da je dolgoročno bolje nabavit inox verigo po cenah iz skupinskega naročila - če bodo res na koncu držale ampak recimo, da bodo.
Če pa se odločim za menjavo potem je škoda investirat v nekaj, kar bo uporabljal nekdo drug. Zaradi inox verige pa cena barke ne bo nič višja.
V enaki dilemi sem glede nabave glavnega jadra, ki me čaka to zimo. Danes sem dobil predračun za - 3.100 ojrov + DDV - v rangu inox verige, če govorimo o konfiguraciji jadra, performansah in trajnosti.
Imam kar nekaj materiala za tuhtat v naslednjih mesecih....
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov