SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

OdgovorNapisal/-a punta » Sr Sep 12, 2018 19:07

Imam problem z navigacijo LOWRANCE HDS 7 gen2
Ne kaže mi globine in temperature .
Ko sem odvil sondo ki je namontirana na krmi v notranjem delu čolna je bila v okvirju rdeča tekočina .
Zanima me ali mora biti ta tekoćina med sondo in trupom in kakšna je to tekočina.
Če ima kdo izkušnje prosim za pomoč-
l.p.
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 12, 2018 23:52

greenhorn
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 29, 2008 13:45
Kraj: GORENJSKA

Re: SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Če Sep 13, 2018 22:37

Tudi sam semi imel enako težavo, za katero sem kar nekaj časa iskal rešitev, med drugim, žal neuspešno, tudi na tem forumu.
Kasneje se je izkazalo, da še vendu drži tisti rek, ki pravi, da, ko ne gre več, preberi navodila. V tem primeru, navodilo za montažo sonde P79 v plovilo. V PDF obliki se nahaja tudi na spletu.
V plovilu imam nameščen LOWRANCE HDS 5 gen2, na katerega je priključena sonda AIRMAR P79. Sonda je nameščena v kalužo, z pomočjo ločenega podstavka pritrjenega na dno čolna. V podstavek je potrebno vliti 72ml propylene glycol-a. Nato v podstavek pritrdiš sondo. Paziti je potrebno, da oring na sondi lepo sede v ležišče podstavka.
Propylene glycol sem kupil v lekarni. Sam sem kupil 3x več kot je potrebno. Za vsak slučaj.:) Cena celotne količine je nekaj EUR. V lekarni sem kupil še 50ml. brizgalno ( injekcijo, brez igle :) ) Tako sem lahko točno doziral predpisano količino.
Globinomer sedaj deluje BP.

Meritev temperature ta sonda ne podpira. Tudi ni smiselno, ker je temperatura okolice kaluže sigurno drugačna kot je temperatura vode. Temperaturo vode mi meri senzor v motorju.

l.p.
punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

Re: SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

OdgovorNapisal/-a punta » Po Sep 17, 2018 09:11

greenhorn
najlepša hvala za odgovor.
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: SONDA ZA LOWRANCE NAVIGACIJO

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Sep 17, 2018 10:03

Zakaj Propilen Glikol, ker je 3x dražji od ultrazvočnega gela, ki je temu 100% namenjen!? Zaznavanje globine bazira na ULTRAZVOKU frekvence cca 50-200kHz (chirp 35-480kHz).


What is the real composition of ultrasound gel?
Propylene Glycol
Propylene Glycol is an organic, double oil compound frequently used for cosmetic purpose. It is used as a humescent in ultrasound gel, which results in a retention of moisture. In combination with the other ingredients, propylene glycol does not usually irritate the skin, though it is toxic if ingested.
Glycerin
Glycerin is a polyol compound often used in pharmaceutics and for making items such as soap. It is neutral, sweet-tasting and colorless. It is an ideal ingredient for the use in gels because it is an effective solvent and absorbs water from the air.
...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov