Prikolica za gumenjak

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

sealine
Kapitan

Prikolica za gumenjak

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 10:51

Pozdravljeni lani sem kupil gumenjak dolžine 5,8 m, čoln je bil brez prikolice in sem bil primoran kupit prikolico, kupil sem raiden hrvaškega proizvajalca. S prikolico nisem najbolj zadovoljen in zato gledam za kaj boljšega. Najbolj so mi všeč Sattelite ampak 2.400 eur za prikolico ne mislim dati. Kaj pravite o slo. proizvodih: prikolice.net, tpv prikolice?Pozna kdo še kaj primernega?
klemzi
Admiral
Kraj: trzin

Re: Prikolica za gumenjak

OdgovorNapisal/-a klemzi » Po Feb 18, 2019 11:06

Meni osebno je best buy od Vilija.Trenutno si lastim že tretjo njegovo prikolico. Naredi ti jo po meri in po željah.

Kaj pa je narobe z zdajšnjo?

lp Klemen
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 11:16

Največji problem zdajšnje prikolice je po mojem mnenju premalo valjčkov oz. narobe postavljeni, čoln noče iz prikolice, prikolico moram zapeljati precej v vodo in čoln tiščat, da ga spravim v vodo. Drugi problem je vitla, vitla je prešhov, že prvič, ko sem šel po čoln in ga spravil na prikolico se je vitla upognila oz. en vijak je zletel ven. Vse skupaj je narejeno bolj šlamparsko..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 18, 2019 11:46

O nastavitvi obstoječih valjčkov in po potrebi namestitvi še dodatnih, kot zgleda ne razmišljaš :?:
V kolikor je prikolica konstrukcijsko sprejemljiva, lahko zamenjaš tudi vitlo :idea:

Verjetno bi bilo ceneje, kot menjava prikolice, razen če najdeš kakšno zares ugodno ponudbo :|
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 11:55

jozko napisal/-a:O nastavitvi obstoječih valjčkov in po potrebi namestitvi še dodatnih, kot zgleda ne razmišljaš :?:
V kolikor je prikolica konstrukcijsko sprejemljiva, lahko zamenjaš tudi vitlo :idea:

Verjetno bi bilo ceneje, kot menjava prikolice, razen če najdeš kakšno zares ugodno ponudbo :|

Tudi o tem sem razmišljal ampak mogoče boljše, da kupim novo prikolico in to prodam. Ceneje ne bo, bo pa vsekakor boljša rešitev. Ta prikolica nima naletne zavore, teža čolna plus motorja je nekje okrog. 700 kg. Kar se tiče vožnje nisem imel nobenih problemov, kar se tiče spusta pa ja, čoln noče s prikolice in bi bila potrebna predelava.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 18, 2019 12:05

V kolikor nima naletne zavore, je to lahki priklopnik NDM maksimalno 750 kg :!:
Če sta čoln in motor težka okrog 700 kg, kot pišeš, si kupil prikolico s prenizko nosilnostjo in si med prevozom v prekršku :!:

Takšna prikolica nima montiranih valjčkov in vitla za takšno težo, zato so verjetno tudi nastale težave, ki jih omenjaš :idea:
Če je situacija takšna, jo je vsekakor potrebno zamenjati :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 13:14

jozko napisal/-a:V kolikor nima naletne zavore, je to lahki priklopnik NDM maksimalno 750 kg :!:
Če sta čoln in motor težka okrog 700 kg, kot pišeš, si kupil prikolico s prenizko nosilnostjo in si med prevozom v prekršku :!:

Takšna prikolica nima montiranih valjčkov in vitla za takšno težo, zato so verjetno tudi nastale težave, ki jih omenjaš :idea:

Vse to mi je jasno, zato pravim, da jo bom moral zamenjati in kupiti eno boljšo z naletno zavoro in z večjo nosilnostjo. Je pa zanimivo to, da proizvajalec Raiden reklamira, da lahko na njegovih prikolicah voziš b.p. 1000 kg tovora in to brez naletne zavore!
Darh
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Feb 18, 2019 13:24

sealine napisal/-a:
jozko napisal/-a:V kolikor nima naletne zavore, je to lahki priklopnik NDM maksimalno 750 kg :!:

Vse to mi je jasno, zato pravim, da jo bom moral zamenjati in kupiti eno boljšo z naletno zavoro in z večjo nosilnostjo. Je pa zanimivo to, da proizvajalec Raiden reklamira, da lahko na njegovih prikolicah voziš b.p. 1000 kg tovora in to brez naletne zavore!

Ja vecjo nosilnostjo! Ves kako ogrozas sebe in druge udelezence v prometu z takim nespametnim pocetjem, ker je bila pa prava prikolica pac 500e drazja.
Pa preveri ce imas izpit za novo prikolico.
Lpd
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 13:29

Darh napisal/-a:
sealine napisal/-a:

Ja vecjo nosilnostjo! Ves kako ogrozas sebe in druge udelezence v prometu z takim nespametnim pocetjem, ker je bila pa prava prikolica pac 500e drazja.
Lpd

Problem je bil bolj moje nevedenje o določenih stvareh. Za novo prikolico ne rabiš nobenega posebnega izpita, če skupna masa ne presega 3500 kg.
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Feb 18, 2019 13:33

Darh napisal/-a:
sealine napisal/-a:

Lpd

Kar se tiče ogrožanja pa se ravno ne strinjam, že res, da kršim zakon ampak s 150 kg čez dovoljeno težo spet ni tako hudo. Verjemi, da je bil prejšnji čoln s prejšnjo prikolico veliko bolj nevaren na cesti kot zdajšnji. Prikolica je imela naletno zaovoro in vse, da je bila v skladu z zakonom..Cela teža čolna je bila potisnjena na krmi, izdelava prikolice pod vprašajem itd.. kljub temu, da je bila z vsemi papirji in homologirana.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 18, 2019 13:45

sealine napisal/-a:Kar se tiče ogrožanja pa se ravno ne strinjam, že res, da kršim zakon ampak s 150 kg čez dovoljeno težo spet ni tako hudo.

150 kg "čez dovoljeno težo" morda na prvi pogled res "ni tako hudo", je pa za 20% presežena NDM in je, kot je napisal že Darh nevarno :!:
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » To Feb 19, 2019 11:05

Hvala za vaše odgovore in ja včeraj sem kontaktiral Vilija, drugi teden mu dam avans za novo prikolico. Če ima še kdo izkušnje z njegovimi prikolicami lahko še kaj napiše. Cena je zelo ugodna v primerjavi s konkurenco.
klemzi
Admiral
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » To Feb 19, 2019 11:26

Najbolje je, da se osebno dobiš z Vilijem in mu poveš za probleme, katere si imel. Ker tudi Vili ima na voljo dva vitla, v osnovni ceni je slabotnejši. Tudi koleščkov daj več, sploh zadaj je najboljši dvojni (bistveno lepše vleče čoln na prikolo). Več jih je, boljše gre. Lahko ti naredi tudi kiper prikolico.

Lp Klemen
sealine
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sealine » To Feb 19, 2019 14:02

klemzi napisal/-a:Najbolje je, da se osebno dobiš z Vilijem in mu poveš za probleme, katere si imel. Ker tudi Vili ima na voljo dva vitla, v osnovni ceni je slabotnejši. Tudi koleščkov daj več, sploh zadaj je najboljši dvojni (bistveno lepše vleče čoln na prikolo). Več jih je, boljše gre. Lahko ti naredi tudi kiper prikolico.

Lp Klemen

Sva že govorila po telefonu včeraj, drugi teden pa grem do njega osebno in se dogovorim detajle za novo prikolico.
KANCLER
Višji štabni praporščak
Kraj: Spodnji Duplek

OdgovorNapisal/-a KANCLER » To Feb 19, 2019 20:14

Jaz imam trenutno prikolico satellite za gumenjaka in sem izredno zadovoljen.. Prej sem imel ellebi in je satellite veliko boljsi glede valjckov in sploh glede voznje..

Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: EL CAPITANO in 3 gosti