Kaksen gasilni aparat?

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Apr 16, 2019 14:38

Kaksen tip gasilnega aparata je treba met na barki? Dobi se prah, pena, CO2 in se kaj najbrz. Kje se to za dobro ceno dobi?

Predvidevam da je za manjso barko zadost 2 kg CO2?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 16, 2019 14:43

Prah. Sicer vse uniči ampak je pa učinkovit.
2kg co2 je skoraj nič.

Najboljša opcija je halon ampak tega so prepovedali ker je ozonska luknja bolj pomembna kot tvoj požar. Je pa seveda še vedno dovoljen v vozilih vlade in vojske. Torej tankih, helikopterjih ipd ker tam so pa oni bolj pomembni od ozonske luknje.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Sr Apr 17, 2019 12:36

Jaz imam aparat z prahom lih kar sem ga zmontiral tako da je pri roki a vseno skrit da se ne zadeva po čolnu.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Apr 17, 2019 12:43

AEgir napisal/-a:Najboljša opcija je halon ampak tega so prepovedali ker je ozonska luknja bolj pomembna kot tvoj požar. Je pa seveda še vedno dovoljen v vozilih vlade in vojske. Torej tankih, helikopterjih ipd ker tam so pa oni bolj pomembni od ozonske luknje.

A aparat s halonom je možno kje kupit? Ker na ebay-u vidim, da se prodajajo; sam ne vem al gre za nateg al ne.
leon90
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jun 10, 2013 12:38
Kraj: Ormož - Sv. Juraj

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a leon90 » Sr Apr 17, 2019 13:28

Pozdravljen

sem član PGD Ormož v katerem imamo tudi servis gasilnih aparatov, kjer dela naš član. Nevem za kakšno barko gre in kaj je po zakonodaji treba imeti(prah,CO2... 2kg,6kg,9kg...), ampak iz izkušenj povem da vsi aparati CO2 ali prah, ki so pod 6kg niso kaj dosti uporabni, ker imajo premajhen izkoristek. Tako da če le, je dobro dati vsaj 6 kg(če seveda ni to gumenjak 6m dolžine in rabiš plac).
Opozoril pa bi vas na to, da če kupite nek XY 6kg gasilnik v hoferju samo zato ker je 10 € cenejši kot od priznanega proizvajalca, boste imeli probleme pri pregledu le tega, ker ga je potrebno po dveh letih pregledovati, za kar pa podjetja v sloveniji nimajo pooblastila in vam ga ne bodo hoteli pregledati, ker so to ponavadi neka podjetja, ki prvič slišimo za njih.

Smo pa v našem društvu pridobili licenco za prodajo in servis gasilnikov, granat, sprejev in ampul od Bonpet podjetja, katero je slovensko in ima posebno snov, katera je primerna praktično za vse vrste požara. So gasilniki nekaj dražji vendar dosti dosti bolj učinkoviti, kar vam povem iz prve roke.

Lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Apr 17, 2019 13:37

Grega295 napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Najboljša opcija je halon ampak tega so prepovedali ker je ozonska luknja bolj pomembna kot tvoj požar. Je pa seveda še vedno dovoljen v vozilih vlade in vojske. Torej tankih, helikopterjih ipd ker tam so pa oni bolj pomembni od ozonske luknje.

A aparat s halonom je možno kje kupit? Ker na ebay-u vidim, da se prodajajo; sam ne vem al gre za nateg al ne.


Ni nateg. Sam uvozt ga ne moreš ker ti ga bodo cariniki zaplenl in poslal na uničenje.

Ne vem pa kako je s halotron-om ta naj bi bil kakor skoraj tako efektiven kot halon samo skoraj nič škodljiv ozonu.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Apr 17, 2019 14:19

halon še vedno dobiš, samo ni za osebno uporabo. Dokler ga ne prazneš ti noben nič ne more, ko ga pa rabiš, ti ga pa tudi noben ne bo vzel. mam še ene 2-3 doma, fina stvar, samo v zaprtih prostorih še sam crkneš zraven (sem mel bližnjo izkušnjo ko mi je dirkalnik gorel)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kaksen gasilni aparat?

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Apr 17, 2019 14:52

A pa res tko super gasi? Menda mu ni para. Men se je enkat kablovje v armaturi vžgalo in sem se peljal še 2km do gasilnega aparata pol pa pogasil s prahom. Bi blo bolje če bi pustil da pogori.

Prah uniči vse. Ključ od avta ki navadno ne rjavi je čist oksidiral, da o ostalem ne govorim. Na koncu sem z wapom armaturo in kabino pral kot un idiot na yt.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov