EBay - (pre)poceni motorji

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

Rimbaldi
Naddesetnik

EBay - (pre)poceni motorji

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Ne Avg 11, 2019 18:57

Pozdravljeni!
Ali kdo ve kakšni so mali izvenkrmni motorji, ki jih je en kup na eBayu in stanejo cca 400 €?
Zadeva kot tale:
https://www.ebay.de/itm/Ausenbordmotor-Grunwelt-GW-200FC-6-5-PS-4-Takt-Bootsmotor-Aussenborder-Angeln/292827017044?_trkparms=ispr%3D1&hash=item442dd9af54:g:oPUAAOSw0q1cdpGQ

Izgleda kot kakšna motorna laksarica, he he. Je to kaj vredno?

Lp
Burja brije, brivci brez dela pa gladujejo.
weta
Admiral

Re: EBay - (pre)poceni motorji

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Avg 11, 2019 21:55

Kolikor vidim je to štiritaktni motor, takšen, kot jih stavijo na kosilnice....z dodano nogo in verjetno crntrifugalno sklopko( nisem bral podrobnosti).
Kljub nizki ceni je zadeva še vedno draga....če predpostavljam, da sem podoben nov motor za kosilnoco(loncin 190 ccm, na papirju 6,5 hp, realnonverjetno 3) dal manj kot 140€ .....v sloveniji v fizični trgovini.....če stane peta in rocka 250€??????
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Avg 11, 2019 22:28

Raje časti lokalno gostilno dve tri runde boš mel velik več od tega kot če kupiš to smetje.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
franc5e
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Avg 12, 2019 08:42

Jaz s kosilnico ne grem na morje :wink:
.....masaža je zakon.....
Darh
Kapitan

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Avg 12, 2019 08:50

Ali pa ce odpre obrtnisko dejavnost” vrtanje lukenj za sadno drevje” sam bo pri verjetno ze drugi luknji motor izdihnil in bo treba it po kaj bolj profesionalnega. :?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Avg 12, 2019 09:21

Za 400€ se dobi kvaliteten outboard 4-5ps ki bo delal ob pravilni uporabi še vsaj 5x tolk kot tole sranje.
weta
Admiral

OdgovorNapisal/-a weta » Po Avg 12, 2019 09:40

Sam ne bi imel tako negativnega stališča do takih zadev. Kar se tiče motorja, sam sem nabavil kitajca za kosilnico. Motor v nulo narejen, naredil že ololi 100 ur, vžge s prve, brez kakršnihkoli težav. Pa se motor ne špara.
Kar se tiče uporabe teh zadev na morju, pa sem skeptičen, ker po moje bo hitro začelo kaj rjavet ( pokrov ventilov, vikaki, pločevine itd)
Mislim pa, da je zadeva lahko čisto uporabna na kakem jezerskem čolničku itd za kako priložnostno uporabo.
Čeprav bi za tako uporabo sam raje nabavil podobno zadevo sestavljeno iz motorja laksarce in podobne pete....mislim, da so celo cenejši, pa dvotaktnik je, da se ne jebeš s transportom, pušcanjem olja ipd.
Nimam.pojma pa kako so te zadeve sparjene s kakim vpisom v register, menim da nimajo homologacije.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Po Avg 12, 2019 12:51

Pa ne se hecat no. Men osebno bi blo nerodn tale polizdelek sploh iz avta potegnat. Kosilnica in outboard sta dva svetova. Če imaš parsun se ti vsaj noben ne smeje pa čeprav ga velik šraufaš. Ko maš pa tole pa lahko deluje brezhibno(v kar dvomim po par sezonah) pa se ti sigurno kdo smeji :lol: registrirat sigurno ne morš tega. Pol se pa pelješ iz biograda na pašman, umes se vreme poslabša in ti mal napljuska gor vode na to kosilnico in še kak dež... nebi dalje razlagal.
Rimbaldi
Naddesetnik

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Če Avg 15, 2019 10:07

No, sem vprašal kolega iz celinskega dela EU kako je s temi kosilnicami. Baje so to zelo popularni motorčki med rečno-jezerskimi ribolovci. Zadeva je baje lahka in enostavna, pa deluje. Glede prijave in registracije - za to moč in ta namen je ne potrebujejo.
Torej zadeva ni čisi hec in ima določen namen. Seveda ne za morske dogodivščine.

Je pa omenil, da jih na Poljskem baje že dolga leta sami sestavljajo (DIY), čeprav je v isti sapi povedal da bi Poljaki še iz paličnega mešalnika outboard motor naredili, če bi bil kabel dovolj dolg...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Avg 15, 2019 21:26

Jaz sem zanč prodal hondo 2.3 letnik 2007 za 400€. V veliki meri je bila kot nova sm pa tja kakšna praska. Vsako leto je bla na morju in v slani vodi od leta 2007 naprej torej 12 let. Novemu lastniku bo ropotala vsaj še enkrat toliko.

Tale kitajski šrot bo delal pogojno eno sezono pol se bo pa počasi a zihr začel vse razpadat, gnit in razslojevat.

Ni problem servisirat motorjev k sm pa tja kej shodi, pr teh kitajcih ki jih naredijo dobesedno za vrednost pesti riža gre vse na enkrat po dolini.

Raje se pozanimaj kaj so najboljši stari motorji in kupiš tist za 200€ pa gor zložiš za 200€ novih dihtng in maš odličen motor. Ne pa ta smet kitajska.

Pa če se gre za kej tehničnega raje pusti poljake oni so 35 let za leseno žlico v praktično vsem. So pa par let nazaj dobili nekaj avtocest. Hvala bogu.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Rimbaldi
Naddesetnik

OdgovorNapisal/-a Rimbaldi » Če Avg 15, 2019 23:34

Saj ne kupujem tega. Sem naletel na to in me je pač zanimalo.
Sam imam v načrtu nabavo motorja tam 8 do 10 KM. Verjetno rabljenega dvotaktnega.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta