bow thruster

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Dec 23, 2019 19:07

Sem mislil, da tale Jet Thruster pa le zavzame malo manj prostora. Za vse skupaj zbasat rabiš enako prostora kot za klasični tunelski thruster. Res da je vse skupaj boj horizontalno ampak pa volumnu nič kaj dosti manj, če sploh. Ko pa vidim koliko spojnih elementov, ventilov, objemk.... Če pa samo pri enem spoju kaj odpove gre barka na dno. Jaz po odhodu z barke zaprem vse ventile vključno z motornim za zajem vode in da bi vsakič moral razkopat posteljo za zapret še tri ventile za thruster - ne vem, če je to ravno neka super rešitev.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Dec 23, 2019 19:41

EDO napisal/-a:Sem mislil, da tale Jet Thruster pa le zavzame malo manj prostora. Za vse skupaj zbasat rabiš enako prostora kot za klasični tunelski thruster. Res da je vse skupaj boj horizontalno ampak pa volumnu nič kaj dosti manj, če sploh. Ko pa vidim koliko spojnih elementov, ventilov, objemk.... Če pa samo pri enem spoju kaj odpove gre barka na dno. Jaz po odhodu z barke zaprem vse ventile vključno z motornim za zajem vode in da bi vsakič moral razkopat posteljo za zapret še tri ventile za thruster - ne vem, če je to ravno neka super rešitev.


Lahko za cevi narediš vodotesno komoro, da barka ne gre na dno, če kaj spusti. :P
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a EDO » To Dec 24, 2019 09:15

Lahko bi, ampak ne bom :D
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
demi
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Feb 15, 2016 22:44

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a demi » To Dec 31, 2019 21:44

do 25 kn bo v redu ....

side power=3 min
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a igorb » To Dec 31, 2019 23:36

malo potreniraj,odklopi paniko,delaj pocasi,barka ni avto in ne bo odreagirala takoj,premisljeno brez panike,poglej od kod piha in kam,vklopi samozaupanje,ne skoci ves panicen ce se ne zgodi kar si zelis,ponavadi se zgodi za par sekund ko ves panicen skocis in ti je takoj zal,potem gre brez bowtrusterja, in na 10m dolgi jadrnici gre sigurno
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » To Jan 07, 2020 23:20

Pozdrav, kot sem zapisal v prvem postu, za vgraditev (laminiranje) tunela (side power) ni prostora razen če odrežem podnožje postelje prve kabine (poliester), kar pa ne želim zaradi izkušenj. O vgradnji Bow thrusterja ne želim polemizirati, ker verjamem, da ga nekateri ne bodo uporabljali, drugi pa po enkratni uporabi prisegajo nanj. Jaz sem se odločil, da ga bom imel na 10m jadrnici le ičem pravo (tehnično in cenovno sprejemljivo) rešitev.
Verjetno nisem edini z izkušnjo bega pred nevihto v Marino, kjer pa je tesno, veter z nezmanjšano močjo, marinerota pa čakaš ker dežuje. Verjemite, da je bow thruster (dovolj močan) zlata vreden. Z dobro opremo in znanjem pa si lahko samozavesten in mirem v manevrih opisane situacije (in brez številčne in usposobljene posadke).
Sicer pa se dobro spominjam časov jadranja, brez navijalca genove, brez el.sidernega vinča, brez WC-ja, brez ploterja, brez GPS-a.... pa koliko vas je danes morjeplovcev brez opreme ? Na začetku je bilo 8 m standard, 10 luksus pa danes 40 + ...
Boštjan
P.S. še vedno me zanimajo praktične izkušnje z zunanjim bow thrusterjem, pa ne za 10-15 vozlov vetra ! 8) :?
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: bow thruster

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Jan 20, 2020 13:52

Če negre na krmo gre na premec 8) .
Izredno kvaliteten ternig pozimi Šimuni Pag 8)
FISHING & SAILING IS LIFE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov