Nakup prikolice

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Primozs
Kapitan korvete
Prispevkov: 92
Pridružen: So Sep 07, 2019 16:26

Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Primozs » Po Mar 23, 2020 05:28

Trenutno sem v fazi nakupa nove prikolice. Dobil sem dve cenovno enaki ponudbi. In to za prikolico TPV in od Vilija Sustersica. Za slednjega sem slisal tudi veliko pohval. Prav tako pa tudi za TPV. Sprasujem katero bi izbrali vi. Je pa prikolica NDM1800. (cena obeh tocno 2400€)
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Mar 23, 2020 06:12

Problem pri TPV prikolici so “tanovi” modri valcki.
Ali bos imel na valcke ali sani? kolega je kupil TPV in na sani, ker colna nikoli ne daje sam v vodo ampak vedno z dvigalom.
Pomoje je samo v valckih se problem, med katero se odlocis.
Lpd
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Mar 23, 2020 06:50

Kaj pa je problem pri TPV-jevih "tanovih" modrih valjčkih :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a dole » Po Mar 23, 2020 06:52

LOK, je vredna vsakega €.
mirno morje
Primozs
Kapitan korvete
Prispevkov: 92
Pridružen: So Sep 07, 2019 16:26

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Primozs » Po Mar 23, 2020 07:03

Coln se bo izkljucno spuscal v vodo z dvigalom. Zatorej ne vem v cem je problem z modrimi valjcki oz sanmi. Kar se pa tice da bom sam nanasal antifouling mi je pa boljse ce ima valjcke. (lazje dostopno) Lok prikolice pa se nisem gledal cen.... Je kaj drazja?
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Mar 23, 2020 07:48

Pretrdi so, ker so plasticni in ne gumirani, pa se Widmann je poskodoval coln na teh valckih. Kaj in kako nevem, se bo ze sam oglasil, povedal je pa to tudi v temi ko je KANCLER prodajal te modre valcke.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Mar 23, 2020 08:52

Če daješ čoln v vodo le z dvigalom, potem daj sani, čoln tudi stabilneje sedi na prikolici med vožnjo.Pri antifoulingu pa nekoliko dvigneš eno polovico čolna, pobarvaš in nato še drugo.Tako delam tudi sam pa je barka 7.6m in kar težka.Dvigujem pa s hidravlično dvigalko.
mašinfirer
Primozs
Kapitan korvete
Prispevkov: 92
Pridružen: So Sep 07, 2019 16:26

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Primozs » Po Mar 23, 2020 09:40

Super. Zelo ste me prepricali v sani. Se v akcijo koliko to podrazi ceno prikolice. Upam da ne... 8)
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Mar 23, 2020 09:44

LOK, 150%!
Mirno morje.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Mar 23, 2020 10:05

jaz ti še nekaj predlagam...tudi sam dajem čoln v vodo le z dvigalom, če kupuješ, reskiraj tistih nekaj eur, no ja, ni malo ( kot da so iz zlata ), pa naj ti dajo nastavljive stranske nosilce, po višini...ker nikoli ti ne trofijo čolna na mm isto pozicijo in lahko stranske valčke lepo nastaviš...na prikolico ga da lepo na gredelj, pol pa samo na strani dvigneš koleščka ali pa sani do dna čolna...
Nazadnje spremenil pinosat, dne Po Mar 23, 2020 10:10, skupaj popravljeno 3 krat.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Mar 23, 2020 10:07

Sem mnenja, da pride z valjčki dražje, ker mi je logično, da je izvedba sani enostavnejša in cenejša kot valjčki.Apsolutno pa je za čoln bolje, da so sani, že zaradi točkovnega pritiska na dno čolna in udarci med vožnjo, od valjčkov so bolj točkovni na dno.Sploh pa še, ko je treba med vožnjo imet plovilo privezano na večih krajih, se pritisk valjčkov na dno še precej poveča.Ni vse to, ja dvig je drag in stane toliko in toliko, a ko ti po peri letih valjčki zjebejo dno, pol pa solze na oči.Pa tudi pri spustu na navozu, ko se čoln spušča in, ko se prevaga, je celotna teža čolna na tistih parih valjčkih in dno močno trpi, zato pride tudi do pokanja dna in samega gelkota.Toliko, malo komu tudi v razmislek.
mašinfirer
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Mar 23, 2020 21:03

Jaz sem dobil lani še s črnimi valjčki tvjko ampak po naročilu. Mogoče se še da dobit s črnimi.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Mar 24, 2020 15:56

Sani so zakon itak. Ampak mi ni jasno kak na dvigalo dvigneš čoln. Kam daš gurtne? Jaz nikol nisem imel težav pri spustu v vodo iz sani.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a Darh » To Mar 24, 2020 16:48

Marcel_Mastnak napisal/-a:Sani so zakon itak. Ampak mi ni jasno kak na dvigalo dvigneš čoln. Kam daš gurtne? Jaz nikol nisem imel težav pri spustu v vodo iz sani.

Ja sam potem moras zapeljat v vodo toliko, da ze coln skoraj zaplava?
Za gurtno sem pa videl, da ali imajo malo krajse sani, ali pa vmes ven izrezan les, da gre lahko cez gurtna.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Nakup prikolice

OdgovorNapisal/-a jozko » To Mar 24, 2020 18:33

Možno je tudi rahlo dvignit čoln z gurtno tam, kjer ni sani in namestit gurno na pravo mesto - med čoln in sani :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov