Tehnični pregled prikolice

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Apr 24, 2020 15:22

Tehnični pregled s čolnom na prikolici ... je delal kdo ? Koliko to rukne na valjih, ko zategne bremzo ... ker mi ni ravno za poškodovat dno čolna, če ga grem v Hoče na AS Boats dvigovat na dvigalo, bom pa zaradi enega tehničnega zgubil pol dneva, cena niti ni pretirana ... vem , da se bom moral odločit, ampak zanima me, če ima kdo izkušnje, ali kako ste delali tehnične ? Primerjam pač z avtom, ki ga kar fajn vrže ven iz valjev, ko bremza prime...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Apr 24, 2020 16:55

Kakp pa merijo zavoro ko pa je naletna :?:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 24, 2020 18:26

Isto kot pri avtu
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Apr 24, 2020 19:35

Jaz sem v začetku marca delal tehničnega pa sem se prej pozanimal in so rekli, da mora kao po novem čoln dol s prikolice, saj jo slikajo in bla bla... Tako da raje preveri pri njih, mogoče vsi ne komplicirajo, so pa ratali bolj strogi zadnje čase zaradi tistih afer..
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Apr 24, 2020 20:05

Paco napisal/-a:Isto kot pri avtu

Avto ne bremza preko naletne zavore.
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 24, 2020 20:16

Boris zdej se**** ne morem reci drugace.

Vprasal si kako merijo ? Dobil si odgovor enako kot pri avtu.

No modrec kako.merijo pri avtu? Dajo ga na bobne in tam imas displaj ki ti kaze kako kaj prime ne ? No enako, ker naletna ima pac eno rocko kot rocna v starejsih avtomobilih in potegnes in....woow glej cudo !! ( PRI NOVEJSIH JE KNOFEK) pol ga pa malce tezje na rocno obrnes ker te elektronika vecinoma blokira...druga tema...no pa vendar-->>>

A bi se dalo da morda v kaksni temi premislis predenj odpises ali je to prevec?


Lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a dole » Pe Apr 24, 2020 20:41

Zapelješ prikolo na valje, ki se vrtijo, drugi preglednik spusti ročno zavoro na prikoli in če ne prime adijo in pridi ponovno.

Prikolica naj bi bila brez čolna, ampak vsaj na gorenjskem ne komplicirajo. Važno da zavore (ter ostale malenkosti) delujejo.

Izgleda pa malo boleče ker morajo ponoviti postopek vsaj 2x in čoln kar naruka, ko ga vrže iz valjev.

Aja pa avto je vseskozi priklopljen :P , da ne bo spet kakšno pametno vprašanje.
mirno morje
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Apr 24, 2020 21:01

Paco napisal/-a:Boris zdej se**** ne morem reci drugace.

Vprasal si kako merijo ? Dobil si odgovor enako kot pri avtu.

No modrec kako.merijo pri avtu? Dajo ga na bobne in tam imas displaj ki ti kaze kako kaj prime ne ? No enako, ker naletna ima pac eno rocko kot rocna v starejsih avtomobilih in potegnes in....woow glej cudo !! ( PRI NOVEJSIH JE KNOFEK) pol ga pa malce tezje na rocno obrnes ker te elektronika vecinoma blokira...druga tema...no pa vendar-->>>

A bi se dalo da morda v kaksni temi premislis predenj odpises ali je to prevec?


Lpp

Čisto lepo sem vprašal, na kakšen način sprožijo naletno zavoro, da se sproži zaviranje prikolice. Dole mi je lepo razložil postopek. Ti pa si tako pameten da daješ bedaste odgovore. Potem, pa želiš da te nekdo razume in pri tem bentiš.
Nazadnje spremenil boris1, dne Pe Apr 24, 2020 21:45, skupaj popravljeno 1 krat.
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 24, 2020 21:11

Še enkrat Boris , ali se začni obnašati na forumu normalno in beri kaj pišeš in potem še enkrat preberi ali si odgovoril in prebral kaj ti ljudje razlagajo ali pa
.....
kakšen BAN ti tudi ne bi škodil saj poserješ evo da ne boš rekel da sem prevljuden polovico tem v katerih se oglašaš. Vsaj trije smo te že tudi vljudno opozorili pa vztrajno ignoriraš in uničuješ teme.

Trol !

Sorry ekipa ampak včasih prav manjka admin :oops:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Apr 24, 2020 21:29

Dole, hvala za pojasnilo, točno tako pojasnilo, da ga vrže ven, sem rabil...sem se že odločil...raje plačam dvig kot pa poškodbo čolna...sem pa bil danes na treh različnih tehničnih in povsod so mi rekli, da morajo slikat in da prikolica gre na valje, ne glede ali je čoln gor ali ne...bi pa bilo zanimivo, kako bi bilo v primeru, da ga poškodujejo pri pregledu, kdo bi plačal ??
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a boris1 » Pe Apr 24, 2020 21:36

pinosat napisal/-a:Dole, hvala za pojasnilo, točno tako pojasnilo, da ga vrže ven, sem rabil...sem se že odločil...raje plačam dvig kot pa poškodbo čolna...sem pa bil danes na treh različnih tehničnih in povsod so mi rekli, da morajo slikat in da prikolica gre na valje, ne glede ali je čoln gor ali ne...bi pa bilo zanimivo, kako bi bilo v primeru, da ga poškodujejo pri pregledu, kdo bi plačal ??


Primož sedaj sva oba zvedela kar je naju mučilo :wink:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 24, 2020 21:38

Pinosat,

daj preveri še če je tehnični z pregledom nujen ker mi smo tehničnega eno leto naredili in potem ga naslednjo leto ni bilo treba ampak smo samo prometno podaljšali.( na zakone v tej smeri se ne spoznam , bo morda kdo drug pojasnil če sem kaj narobe navedel).

Bila je tudi situacija ko je plovilo na prikolici pred tehničnim samo zabremzal in smo z avtom potegnili in je zadoščalo,..se je pa videlo da je vzdrževana in so gume relativno nove.

Če imaš namesto valčkov deske pa zadeva itak ni pretirano stresna za barko.

Samo par misli predenj se daješ v strošek z dvigom.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Apr 24, 2020 21:41

Na 4 leta je treba tehničnega delat, ostalo je le podaljšanje...moja prikolica je 2012, 2016 je bil tehnični, ampak prejšnji lastnik...takrat mi je omenil, da niso komplicirali...danes je očitno drugače
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 24, 2020 21:53

Predlani so samo zabremzali in z avtom potegnili ker je bil čoln gor.
Ko sem šel z prazno jo je razturil na valjih...morda bi vseeno vprašal, tudi oni so ljudje.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Apr 24, 2020 22:01

Paco, saj sem napisal, da sem bil na treh tehničnih...povsod obvezno na valje, ampak nisem hotel reskirat kake poškodbe čolna, ker ne vem, kako to izgleda, bom pač dal čoln na dvigalo...jaz ga vozim na morje večkrat letno, pazim, kot na zenico svojega očesa, vozim kot po jajcih, oni bi mi ga pa premetavali...e, meni ne, naj to delajo s svojim ;)
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti