MINN KOTA iz Amerike

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: MINN KOTA iz Amerike

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Sep 30, 2020 18:01

Dejmo primer, kupim neko neumnost, ki mi je všeč in stane $500, poštnina je $25.

Kupim, pride sem, slovenija preljuba mi računa ddv za $525.

Če kupiš preko global shipping program je 22% na $500 in poštnina je $25 v katero je že vštet davek amerotov.

Drgač pa skoraj vse zvezne države si računajo davek 10-15% na robo ki ti jo amero proda.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: MINN KOTA iz Amerike

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Sep 30, 2020 18:17

ne bo držalo. meni niso nikoli računali svojega davka, ker se poračunava, isto kot pri nas, če prodaš v avstrijo, brez davka. in ja, DDV se obračuna vedno končni stranki. storitev poštnine je tudi predmet tega.

meni osebno je malce mimo da je poštnina tudi carinjena. davek ok, carina na predmet ok, carina na storitev???
KOMA
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Ne Sep 02, 2012 21:01

Re: MINN KOTA iz Amerike

OdgovorNapisal/-a KOMA » Sr Sep 30, 2020 20:13

Nisem mislil odpret debate glede obdavčitev, davkov,. :lol: ..itak so vedno previsoki. :evil:

Zanima me samo, če ima kdo izkušnje z delovanjem ameriške Minn Kote.
...da pa je cena ugodnejša kot kjerkoli pri nas pa verjemite. Nedavno sem iz ZDA preko Amazona naročil sondo in je tako kot omenja "mato", cifra ki jo plačaš je cena do vrat brez dodatnih stroškov.
Kako in po kakšni stopnji je obračun...me ne zanima.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov