Webasto

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 17, 2011 22:43

Prav rad verjamem :)

Boš pa moral naredit večjo barko ali zamenjat 24V grelnik z 12V. Vse ostalo se ne splača :wink:

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » To Okt 18, 2011 12:56

Joško napisal/-a:Prav rad verjamem :)

Boš pa moral naredit večjo barko ali zamenjat 24V grelnik z 12V. Vse ostalo se ne splača :wink:

:D


zakaj večjo :roll:
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Okt 23, 2011 21:34

A ko ste v marini, uporabljate Webasto ali uporabljate kaloriferje?
Zadnjič sem imel na pomolu v marini debato s sosedi, pa so rekli, da v marini vsi kaloriferje uporabljajo. A je kaka razlika, je npr. bolj sveže če se uporablja Webasto, ki zajema zrak od zunaj ali ni neke večje razlike glede na kaloriferje?
sly
Kapitan
Prispevkov: 158
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 22:17
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a sly » Ne Okt 23, 2011 23:35

Elektrika je že v ceni veza... 8)
dizel je pa vsak dan dražji, da ne govorimo o ekonomičnosti samega Webasta. :wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Okt 24, 2011 07:14

Z webastom hitro segrejem in posušim barko, Kasneje vklopim el. radiator in vzdržujem temperaturo. Kalorifer vozim s seboj, ker je majhen, mi pa njegova uporaba ne odgovarja zaradi tega, ker me prične ponoči od njega bolet glava. Ne najdem drugega vzroka kot tega, da za razliko od radiatorja pregreva zrak in s tem posledično "kuri" kisik v prostoru. Webasto mi za počutje veliko bolj odgovarja. Zanimivo je, da webasto bolje dela bolj ko je zunaj mraz.
LP NT :D
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » Po Okt 24, 2011 08:17

Meni tudi ne odgovarja toliko uporaba kaloriferja ampak pametne alternative nisem še zgruntal. Kakšni predlogi?

A z radiatorjem ogreješ tudi sprednjo in zagnjo kabino?
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 24, 2011 13:44

Z Webasto grelnikom je barka v celoti enako temperirana, če so usmerniki zraka v vsaki kabini (usmernik zraka je izhod za topli zrak). Običajno se v salon montira dva usmernika zraka, v kabine pa po enega.
Značilnost ogrevanja z Webastom je da zelo dobro osuši barko, vlage ni.
Na prvo mesto pa bi postavil varnost, saj gre v celoti za zaprt sistem. Izgorevalni plini gredo direktno iz barke preko gibljive nerjaveče cevi in preko izpušnega nastavka.
Tudi sam sem testiral kombinacijo ogrevanja z Webasto in električnim grelcem (nikakor pa ne s kakšnim kaloriferjem), ker je elektrika pač plačana z letnim vezom. Ugotovil sem, da sem pri ogrevanju z Webastom lahko spal pri 14st. C, medtem ko mi električni grelec nikoli ni toliko ogrel barke in me je preveč zeblo.
Seveda pa ti sistem ogrevanja z Webastom tudi zelo hitro ogreje barko. Grelnik deluje preko temperaturnega sensorja, na polno ogreva toliko časa, dokler ne doseže nastavljene temperature. Zatem se delovanje upočasni, ponoči in proti jutru, ko zunanja temperatura še bolj pade pa pojača delovanje. Regulacija delovanja je popolnoma avtomatska in ne zahteva posebne pozornosti. Ko prideš na barko, nastaviš delovanje na 20 ali 22st C in ti grelnik sam vzdržuje toploto.
Velja poudariti, da proizvajalci bark ne izolirajo posebej, zato so izgube kar velike.

Za boljše počutje na barki pa sem si naredil tudi debele tepihe po meri, ki jih v tem času položim na tla. :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
veteran
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Če Feb 04, 2010 11:55

OdgovorNapisal/-a veteran » To Okt 25, 2011 10:11

kaj mi svetujete, webasto ali eberspacher? ali obstajajo bistvene razlike med enim in drugim?

lp
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » To Okt 25, 2011 14:09

sly napisal/-a:Elektrika je že v ceni veza... 8)
dizel je pa vsak dan dražji, da ne govorimo o ekonomičnosti samega Webasta. :wink:


Ne povsod ;)

V MP že plačujemo elektriko posebaj, kmalu bo tako tudi drugje, kajti tudi elektrika se draži in je breme marinam.

Drugače pa imamo mi za "nočno" varianto 2 električna "kamna". Marmornat kamen z vgrajenim el. grelnim kablom. Zelo uporabna zadeva, je pa res da je težka zadeva.

Tako da webasto za prvi šus in čez dan, oziroma ko nimaš možnosti omrežne napetosti, ko je pa štrom pa kamni.
LP, Uroš.
al

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 25, 2011 18:14

u-r-o-s napisal/-a:
sly napisal/-a:Elektrika je že v ceni veza... 8)
dizel je pa vsak dan dražji, da ne govorimo o ekonomičnosti samega Webasta. :wink:


V MP že plačujemo elektriko posebaj, kmalu bo tako tudi drugje, kajti tudi elektrika se draži in je breme marinam.
.


Kje je to MP?
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » To Okt 25, 2011 18:29

Marina Portorož
LP, Uroš.
sly
Kapitan
Prispevkov: 158
Pridružen: Ne Avg 08, 2010 22:17
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a sly » To Okt 25, 2011 18:29

u-r-o-s napisal/-a:Tako da webasto za prvi šus in čez dan, oziroma ko nimaš možnosti omrežne napetosti, ko je pa štrom pa kamni.


Ta ideja je tudi meni všeč, čeprav se mi ne bi dalo trogat teh težkih kamnov. :wink:

MP - marina Portorož :?
sem mislil, da je to le za plovila čez 14m ali nekaj podobnega...
al

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 25, 2011 18:33

u-r-o-s napisal/-a:Marina Portorož


A ne me.....?
A res? Ja a Petanu ni nikoli dovolj denarja?
Joj, joj... Da bi lahko imel marino....
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Okt 25, 2011 23:09

veteran napisal/-a:kaj mi svetujete, webasto ali eberspacher? ali obstajajo bistvene razlike med enim in drugim?
lp


Največ sem montiral Webasto grelnike. Številka se počasi približuje 800 vgrajenim sistemom. Reklamacij je bilo v vsem tem času izjemno malo.
Montiral sem tudi že Eberpacher, ki pa se mi je zdel malo preveč kompliciran, verjetno zato, ker sem navajen na Webasto. Tudi za naročanje delov potrebuješ vedeti veliko šifer. Pri Webastu pa dobim cel komplet v eni škatli, potrebujem samo še Y, cevi in usmernike zraka.
Pri samem delovanju ni bistvenih razlik. Slišnost (hrup), poraba, izpusti so pri obeh identični. Diagnostika napak je pri Webastu dobro razvita in razvidna preko upravljalnega elementa, pri Eberspacherju pa potrebuješ serviserja z diagnostično napravo.
Ima pa Webasto tudi dobro razvito servisno mrežo poleg svojega kvalitetnega servisa v Ljubljani.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
veteran
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Če Feb 04, 2010 11:55

OdgovorNapisal/-a veteran » Sr Okt 26, 2011 13:49

ok, hvala.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti