TV na plovilu, digitalni sprejemniki, antene -(zem. in sat)

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

gregstr
Kontraadmiral
Kraj: Ljubljana

Re: TV na plovilu, digitalni sprejemniki, antene -(zem. in sat)

OdgovorNapisal/-a gregstr » Sr Feb 28, 2018 22:26

Kaj je torej zadnji tv ki ga kdo priporoča za na barko?
vrod
Višji praporščak

OdgovorNapisal/-a vrod » Po Mar 05, 2018 21:17

snwl napisal/-a:Prosim za pomoč oz. info. Kje nabaviti spodoben full HD 24'' TV 12V?

Ko jo najdeš sporoči še meni :wink:
Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Mar 06, 2018 18:34

Jaz lahko dobim 22 inčne 12V Philipse po 156 EUR, drug teden, zemeljski in sat vhod.

Primož
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a jandrej » To Mar 06, 2018 20:19

Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Mar 06, 2018 20:21

A jebat ga...ko oni znižajo, ne more noben mali niti blizu ;) saj vidiš, kolk je normalna cena...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 06, 2018 20:26

Imam točno tak televizor.
Me pa zanima kako da so v ponudbi praktično samo 22" variante za 12V sistem? V poplavi vse večjih televizorjev za dom in pa vedno večjih LCD monitorjev, bi pričakoval, da bo na trgu danes polno 27" ali 30" televizorjev. Ga mogoče kdo ima?
Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Mar 06, 2018 20:37

Jaz nabavljam TV večinoma za znane stranke, ki jim delam antene...na zalogi imet več televizorjev en mali privatnik ne more imet, glih iz tega primera, ki ga je jandrej dal...včasih padejo akcijske cene, ki jih vržejo ven veletrgovci pod nabavno ceno za male količine...drugače pa mislim,da sem pri strankah videl edino nekatere modele Sony-ja z zunanjim usmernikom pri malo večjih modelih, ampak po spominu max 32 inčni, večjih se ne spomnim, da bi imeli usmernike...meni osebno doma imet zunanji usmernik ne bi dišalo že zaradi tega, ker je kablovja za omarami že tako ali tako preveč, usmernik bi delal samo gužvo...
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Sr Mar 07, 2018 07:24

Sam imam na plovilu TV Enox MPL-9519LED. Dela mi odlično le daljinec mi je konec lanske sezone shodil in ga nikjer več ni. Ravno ta vikend sem ga probal nadomestiti z univerzalnim a noben od teh, ki jih imam doma TV ne prepozna. Kodo sem iskal izključno preko skeniranja saj kode v naboru kod za TV nisem našel saj te znamke ni na spisku. TV na kak ukaz trzne le na en star daljinec od enega DVTB sprejemnika. Mogoče, kdo ve kateri daljinec bi lahko bil kompatibilen. Se priporočam!

Slika

Slika
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
matic5
Poročnik fregate
Kraj: Križe

OdgovorNapisal/-a matic5 » Sr Mar 07, 2018 15:26

Živjo, za tale Philips TV se splača pogledat še v eLeclerc, saj sem jaz enak TV kupil v Big Bangu za 159,00 eur, doma pa isti dan katalog in notri enak TV za 119,00 EUR. 40 EUR pa nekaj pomeni, vsaj meni. :D :D
Aky
Kapitan
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a Aky » Sr Mar 07, 2018 17:46

Jaz imam Philipsa 22PFS4232/12. Nič posebnega, razen da mi filmov iz USBja v 1080p (x.264) ne predvaja gladko. 720p je OK. Slepam, da ima celotna *PFS4232 serija to težavo.

Po FW updateu nekoliko bolje, a še zmeraj negledljivo, zato sem si zraven omislil še en poceni Android stick, pa je.

Je pa bil tisti trenutek edini pri nas dobavljiv na 12V za neko normalno ceno.

A.
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Kraj: Domžale - Novigrad

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Sr Mar 07, 2018 22:05

admin napisal/-a:Imam točno tak televizor.
Me pa zanima kako da so v ponudbi praktično samo 22" variante za 12V sistem? V poplavi vse večjih televizorjev za dom in pa vedno večjih LCD monitorjev, bi pričakoval, da bo na trgu danes polno 27" ali 30" televizorjev. Ga mogoče kdo ima?

Dejansko se t.i. mainstream proizvajalci kar nekako otepajo proizvodnje televizorjev manjših diagonal vsaj za EU trg... Prodaja je majhna, razlika v ceni napram nekoliko večjim diagonalam pa minimalna... Ti osnovni televizorji so procesorsko podhranjeni zato Full HD slike štekajo, večina teh televizorjev pa itak podpira le HD ready resolucijo (1366x768).

Za ''televizorji'' v tem velikostnem segmentu se splača pogledati za t.i. Business Monitorji, ki imajo vgrajen še TV tuner.
Recimo 24'' Samsung T24E310EX - vendar pozor dela na 14V DC

Philips ima le en TV z 12V vhodom - 22PFS4232/12

LG ima za Azijski trg neke manjše TV-je, ki se napajajo z adapterji...
Za EU trg so vsi televizorji večjih diagonal z direktnim 230V napajanjem... Ostalo nisem raziskoval.

Kar veliko rač. monitorjev se napaja preko zunanjih napajalnikov in skoraj vsak ima že HDMI vhod. Opcija je tudi takšen računalniški monitor + zunanji TV tuner.

Ali pa Alibaba in Ebay... tudi tam se kaj najde... Sicer pa 2x iPad Pro. Net v EU je sedaj itak brezplačen, pa še vsak lahko gleda tisto kar mu paše :lol:
zobar
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a zobar » So Mar 10, 2018 11:29

Imam zadevo rešeno na sledeči način.
Lg tv 26 col z zunanjim napajalnikom 220 v na 24 v.
Zmontiran pretvornik iz 12v na 24 v in tv priključen direktno na vtičnico 24v.
Večina manjših tv ne deluje na 220v,ampak na manjše napetosti.Zaradi tega morda ni smiselno iskati tv na 12v, ker je predrag,pa še izbira je omejena.Vsak tv računalniški monitor je mogoče boljša izbira.
Tudi v marini koristim vtičnico 24v .
Deluje brez problema že par letin tudi na sidru sončne celice brez težav nadomeščajo porabo .
Uporabniški avatar
Paco
Viceadmiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 10, 2018 13:34

Za Enox bi šlo mogoče s kakim learning daljincem v kolikor nimaš preveč specifičnih želja okoli gumbov. Skoraj prepričan sem da ti zna NT pomagat.

Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » Pe Mar 23, 2018 13:00

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Nov 04, 2018 21:53

Preiskušena in daleč najboljša MINI antena za TV na plovilu je Log periodic Iskra P-20 G-SWITCH...
Na sidru smo s to anteno namontirano na čakljo vedno gledali TV brez težav tudi, ko je aktivna antena na jamboru za 300€ nehala sprejemati.

Slika

Ta antena ima vgrajen antenski ojačevalnik DIGI-LOG 15R-U z zelo kvalitetnim filtrom pred motnjami GSM.
- Frekvenčni pas: kanali 21-69 (470-862 MHz)
- Ojačanje: 15 dB @ enosmerna 5-24 V
- šumno število: 2 dB
- Napajanje: 83 mA @ enosmerna 5-24 V
- Antenski ojačevalnik ima vgrajen SWITCH system in štiri NOTCH (stop band) filtre za TETRA 400 in GSM 900 MHz frekvence.
Če antenski ojačevalnik ni napajan, potem antena deluje kot pasivna antena.
Če je antenski ojačevalnik napajan, potem antena deluje kot aktivna antena.

Napaja se lahko iz zunanjega antenskega napajalnika ali neposredno iz digitalnega zemeljskega sprejemnika DVB-T. Napajanje poteka preko istega koaksialnega kabla kot je prenos signala iz antene k TV sprejemniku.

Sicer je odlična tudi antena P-20 DTT/G ali še bolje P-20 GLT (s filtrom GSM) vendar le ta ne deluje, če nima priključenega napajanja. Odlikuje pa jo izjemno široko področje ojačanja tudi na spodnjih kanalih. Priporočljivo je, da ima antena poleg ŠIROKOPASOVNEGA ojačevalca vgrajen še LOG LTE 800 LIGHT filter (model P-20GLT).

Podatki za ta ŠIROKO PASOVNI OJAČEVALNIK :
- Frekvenčni pas: kanali 5-69 (174-862 MHz)
- Ojačanje: 16 dB @ enosmerna 5-24 V
- Šumno število: 2 dB
- Napajanje: 25 mA @ enosmerna 5-24 V
- Antena z vgrajenim antenskim ojačevalnikom DIGI-LOG 14VU sprejema signale samo, če je antenski ojačevalnik napajan z električnim tokom. Napaja se lahko iz zunanjega antenskega napajalnika ali neposredno iz digitalnega zemeljskega sprejemnika DVB-T. Napajanje poteka preko istega koaksialnega kabla kot je prenos signala iz antene k TV sprejemniku.

Cena teh anten je sitnica cca 27-36€ v Merkurju samo problem je dobiti točno določen tip. Sedaj jih je možno naročiti tudi direktno preko spletne prodaje vendar redko so te boljše na zalogi.
LP Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta