ŠTEVCI VERIG

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

ŠTEVCI VERIG

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Maj 25, 2010 20:43

Morjeplovci prav lepo pozdravljeni ,

Zanima me kakšne imate kaj izkušnje z uporabo števcem verige.
Ali je to dejansko uporabno .oz ali se splača to nabaviti.

In pa katere tipe priporočate ,da vsaj približno točno kažejo ,ker nekateri števci malo lažejo.
Nazadnje spremenil Fojki, dne To Jun 08, 2010 20:46, skupaj popravljeno 1 krat.
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Maj 25, 2010 20:55

Fojki,
jaz imam na svoji barki števec verige MZ electronic z daljinsko komando. Deluje brezhibno, natančno in sem zelo zadovoljen.

Cene in modele pa najdeš tukaj

LP
:wink:
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Maj 25, 2010 21:12

Novinec zdravo

hvala za info tudi tale link nisem poznal hvala.

Vidim ,da si dal na barko same super stvari.Se vidi ,da skrbiš za njo,

Zanima me ,tale daljinska komanda je to uporabna zadeva ali je vseeno bolje imeti samo kontrolo z stikalom dviga in spusta.Kaj meniš. :?:
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Maj 25, 2010 21:42

Če sem iskren je daljinskaradio komanda kar v redu zadeva. Vendar, če bi še enkrat montiral zadevo na barko bi izbral žično daljinsko komando s števcem verige. Zakaj?
Najprej zato, ker so te komande zmontirane v sidrnem prostoru, torej tam ko jo najbolj potrebuješ in si vedno v stiku z morjem in sidrom. Poleg tega je potrebno daljinsko komando "nafilati" z elektriko, ker ima vgrajene baterije. Po navadi je komanda vedno prazna kadar jo najbolj potrebujem :evil: potem pa se poslužujem starega in preverjenega "števca" - to je ročna komanda in barvne oznake na verigi :lol:

ročna daljinska komanda

LP
:wink:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Maj 25, 2010 21:51

Vidiš Novinec. Na koncu vedno najbolj dela dobri, stari, zanesljivi števec.
Vsake 5 m rdeč štrajfen in napete oči! Nimaš kaj falit :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Maj 25, 2010 21:57

Tole si super napisu sem se že odloču.
Če bom kaj dajal gor bo to standardni števec verige žična varinata zdaj pa samo še najdet nekaj preizkušenega in ,da bo dober delalo In že spet vrtamo armaturo. :cry:

No ,da slišmo še ostale kaj imate od števcev ali pa ima samo naš novinec take nobel fensi zadeve na čolnu ok razen mene seveda ,ko bom šele dal montirati :lol: :wink:
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Maj 25, 2010 22:07

jst imam ta starinskega, vsake 2m imam pobarvan rumeno, na 10m imam rdeče, na 15 ali 20 pa modro sploh ne vem več :?

Poznam pa ene dva, ki pravta, če spustiš vse nimaš kej falit :shock:
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Maj 25, 2010 22:10

Pri nas se največ prodaja "Števec verige Quick". V kompletu imaš poleg displaya še sensor in magnet. V kolikor je sidrno vitlo novejšega letnika, imaš že vgrajen magnet in sensor. To posebej velja za sidrna vitla Quick in Lofrans.
Montaža magneta in sensorja je najbolj zamudno delo, saj moraš biti pri nameščanju dokaj natančen. Razdalja med sensorjem in magnetom mora biti minimalna. V kolikor nisi prepričan, ali imaš ta dva elementa že vgrajena, poglej pod vitlo, če ti visita dve tenki žički ali pa če je na notranji strani barbotine vgrajen magnet.
Potem samo še povlečeš drate in jih priklopiš na vgrajen dispay.
Na koncu pa je obvezna kalibracija števca z vnosom kalibracijskega faktorja.
Kaj pa pravi praksa: verige nikoli ne spuščam na elektriko, pač pa vedno vzamem ročko in z njo odvijem oz popustim barbotino. Spustim jo toliko, kolikor mi dopušča prostor, kjer se sidram. Najraje kar vso. Za vsak slučaj mi povsem zadostuje stikalo za dvig ali spust, nameščeno pred krmilnim kolesom.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » To Maj 25, 2010 22:48

Imam Quick števec in se zelo zadovoljen, dela BP, na displayu ima še uro datum ter voltmeter tako, da je tudi med vožnjo uporaben...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
nig888
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Sep 10, 2009 12:26

OdgovorNapisal/-a nig888 » Sr Maj 26, 2010 13:01

Živijo, jaz s Quickom nisem bil zadovoljen, med enim spustom in dvigom nazaj je bila napaka tudi več kot meter in to vsakič.. Nič ni pomagalo. Zelo sem zadovoljen z Auto Anchor števcem, mogoče ima kakšno funkcijo preveč ampak dela neverjetno natančno http://www.autoanchor.co.nz/autoanchor-560.php .
MZ ne poznam, glede na spletno stran izgleda ok... Tako kot pri vsaki stvari je verjetno tudi tukaj pomembno razmerje cena:kvaliteta :lol: .
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Maj 26, 2010 13:18

Imam 5 meterski, 4 barvni števec, katerega kalibriram vsakih par let.
Jadranje je odklop
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Maj 26, 2010 16:12

nig888 napisal/-a:Živijo, jaz s Quickom nisem bil zadovoljen, med enim spustom in dvigom nazaj je bila napaka tudi več kot meter in to vsakič.. Nič ni pomagalo. Zelo sem zadovoljen z Auto Anchor števcem, mogoče ima kakšno funkcijo preveč ampak dela neverjetno natančno http://www.autoanchor.co.nz/autoanchor-560.php .
MZ ne poznam, glede na spletno stran izgleda ok... Tako kot pri vsaki stvari je verjetno tudi tukaj pomembno razmerje cena:kvaliteta :lol: .


mogoče nisi imel pravilno zmontiran in kalibriran senzor in magnetek... samo ugibam, ker meni dela u nulo....
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Sr Maj 26, 2010 20:46

Joško napisal/-a:Pri nas se največ prodaja "Števec verige Quick". V kompletu imaš poleg displaya še sensor in magnet. V kolikor je sidrno vitlo novejšega letnika, imaš že vgrajen magnet in sensor. To posebej velja za sidrna vitla Quick in Lofrans.


Fantje hvala za mnenje oz nasvete vsaka informacija zelo dobrodošla.
sem šel pa takoj gledat vinč imam od firme
Lewmar model V700 Windlass sem gledal in res je že vgrajen magnet in sensor so spodaj kabelčki tako ,da bo res vse skupaj še lažje za zmontirati.hvala za info.
Samo odločim se še za kateri model števca verige in smo zmagali. :lol:
Vidim ,da so mnenja deljena eno so za autoanchor eni za Quick bom še malo počakal na vaša mnenja.
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » To Jun 08, 2010 20:45

Fantje ojla

Evo sem prejšnji teden imel splovitev fantastično
ampak brez števca ne gre oz gre ampak kdo bo nonstop gledal koliko verige je še ostalo.ok gre tudi z barvnimi členki kar ni napačno.

Vseeno sem se odločil za navado žično varianto ,ker stikalo že imam magnet je že serijsko vgrajen v vinč tako ,da bo šlo.
vzel sem pa http://www.autoanchor.co.nz/autoanchor-150.php
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jun 08, 2010 21:44

Fojki napisal/-a:Fantje ojla

Evo sem prejšnji teden imel splovitev fantastično
ampak brez števca ne gre oz gre ampak kdo bo nonstop gledal koliko verige je še ostalo.ok gre tudi z barvnimi členki kar ni napačno.

Vseeno sem se odločil za navado žično varianto ,ker stikalo že imam magnet je že serijsko vgrajen v vinč tako ,da bo šlo.
vzel sem pa http://www.autoanchor.co.nz/autoanchor-150.php



Cena?

LP
:?:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov