ŠTEVCI VERIG

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Feb 27, 2017 08:06

Kontakt za "senzor" priklopi na maso. Če bo nato delovalo dviganje in spuščanje potem je izhod OK drugače ga je treba zamenjat.
MOJ VIDEO enakega števca po zamenjavi izhodnega driverja.

Mojemu daljinskemu števcu verige deluje izhod ne glede na delovanje senzorja, kar je kot ste ugotovili sami edino logično zaradi varnosti.

LP Iztok Š.
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Feb 27, 2017 15:41

Nikola T. napisal/-a:Kontakt za "senzor" priklopi na maso. Če bo nato delovalo dviganje in spuščanje potem je izhod OK drugače ga je treba zamenjat.
LP Iztok Š.


Če sem pravilno razbral iz sheme priključitve števca, je en kontakt števca že na masi, drugi pa je input senzorja. To potem pomeni, da senzor deluje kot "normally open" stikalo, pod vplivom magnetnega polja pa se sklene in števec to interpretira kot obrat?

Naslednjič torej priključim oba kontakta na maso in preverim, kaj se dogja.

Hvala za nasvet.
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Ne Mar 26, 2017 18:43

Tadejko napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:Kontakt za "senzor" priklopi na maso. Če bo nato delovalo dviganje in spuščanje potem je izhod OK drugače ga je treba zamenjat.
LP Iztok Š.


Če sem pravilno razbral iz sheme priključitve števca, je en kontakt števca že na masi, drugi pa je input senzorja.


Danes sem preskusill NTjev nasvet, pa ni "šlo skozi".
Eden od priključkov za senzor je že na masi, zato sem drugega samo kratko sklenil s prvim. Žal sem uspel samo do te mere, da sem napako "no sensor" zmenjal za "sensor failure". :?

Očitno je notri neka logika, ki pričakuje oz. zahteva, da iz senzorja prihajajo konstantni pulzi. Ko sem vrtenje vinča simuliral s tem, da sem žici vsako sekundo sklenil skupaj (podobno kot NT v videu simulira vrtenje s premikanjem magneta), je komanda delovala normalno in veselo štela metre. Na ta način sem "spustil" 50 metrov verige :D

To verjetno pomeni, da je senzor ali pa magnet fuč? Se kje da dobiti nadomestnega?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 26, 2017 19:52

Al pa je masa fuč in mu pol senzor neke čudne napetosti daje..ker minus senzorja ni na istem potencialu kot prava dobra masa.
Tko je včas na prikolah ,ki majo slabo maso.Prtisneš zavoro in dela levi smerokaz in podobno.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Mar 27, 2017 23:32

jaz imam brezplačni števec,ko barvam antifauling,pobarvam še verigo vsakih 5 metrov.
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Mar 27, 2017 23:48

polanc napisal/-a:Al pa je masa fuč in mu pol senzor neke čudne napetosti daje..ker minus senzorja ni na istem potencialu kot prava dobra masa.
Tko je včas na prikolah ,ki majo slabo maso.Prtisneš zavoro in dela levi smerokaz in podobno.

To ne bi smel biti problem, ker je masa od senzorja potegnjena direktno od priključka. Praktično sem senzor prebrikal direktno nazaj na maso, ampak brez uspeha.
Verjetno tudi ne bi "štel" obratov, ko sem ročno stikal kontakte, če bi imel problem z maso.

Izgleda kot da "pamet" v števcu zahteva, da dobi signal cca 1x na sekundo. Če je ves čas odprt kontakt je narobe, če je ves čas sklenjen je tudi narobe, 1x na sekundo pa veselo meri spuščeno verigo.

A se da kje kupiti samo stikalo gor/dol brez števca, na raztegljivem kablu?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 28, 2017 09:07

Tadejko:
1. Zanič imaš senzor v števcu. Lahko, da je zarjavel in razpadel le magnet ali pa oboje.

2. Ko pritisneš na tipko gor ali dol na kateri koli komandi za dviganje ali spuščanje sidrne verige, števec pričakuje v roku max 1 sekunde pulz z senzorja. Če števec PRAVILNEGA pulza ne zazna javi napako na senzorju.

3. Pravilni pulz na senzorju je tisti, ki ima čist signal in ni moduliran z višjo frekvenco, ki je običajno posledica slabega senzorja ali po domače "šmelcanja" kontaktov.

4. Ne vem kaj je narobe s teboj. Lepo ti napišem, da delam števce in po vsej verjetnosti imam na zalogi tudi senzorje. Kaj meniš? :wink:

Lep pozdrav
Iztok
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Sr Mar 29, 2017 15:05

Nikola T. napisal/-a:4. Ne vem kaj je narobe s teboj. Lepo ti napišem, da delam števce in po vsej verjetnosti imam na zalogi tudi senzorje. Kaj meniš? :wink:

Lep pozdrav
Iztok



Iztok, najlepša hvala za podrobno delovanje števca.

Ad 4) Eni imamo dolgo lajtungo... kaj češ, tudi taki smo :oops: :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov