NOTRANJA UREDITEV 8 METERSKE BARKE

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

NOTRANJA UREDITEV 8 METERSKE BARKE

OdgovorNapisal/-a Polaris » Pe Nov 09, 2007 15:13

Skolegom sva kupila plastično barko nizozemske izdelave dolžine 820 in širine 265 cm.V kabini ima 4 ležišča,moti pa naju kuhinja,saj zasede precej prostora.Razmišljava,da bi hladilnik in štedilnik prestavila v krmo,v kabino pa postavila še eno posteljo.Barka bo služila za ribolov pa tudi za potovanja po Jadranskih otokih,saj sva dobila privez v Podgori - Makarska.Kakšne so vaše izkušnje z notranjo opremo in če je smotrno prestavljati kuhinjo v krmo.Zanima me tudi kakšen izviren roštilj,postavljen na bok barke nad vodo.Hvala
Srečno pot in mirno morje!
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Pe Nov 09, 2007 16:58

Kakšna barka pa je to? jadrnica, polizpodrivna,...

Kakšen link ali pa slike, bi bilo dobrodošlo.
LP, Uroš.
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Pe Nov 09, 2007 17:40

Na Mornarju.net odtipkaj Polaris 26,pa jo boš zagledal.
Srečno pot in mirno morje!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Nov 09, 2007 17:42

Vse je smotrno prestavit, če misliš, da ti bo tako odgovarjalo. Moraš pa se vedno vprašati kaj se splača prestavit in kaj boš mogoče raje trpel, vendar prihranil precej denarja...

Kakšno sliko nove lepotice pa seveda pričakujemo...

LP
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Pe Nov 09, 2007 18:15

Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Pe Nov 09, 2007 18:20

Hvala , Monster
Srečno pot in mirno morje!
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » So Nov 10, 2007 09:44

Naj povem,da sva se odločila,da bova prvo sezono uredila najnujnejše stvari,potem pa postopoma urejevala ostale.V delu je že nova tenda in tapiciranje,obnova plaže na krmi in zamenjava okvirjev na oknih.Motorja sta redno servisirana,tako da ,upam nebo večjih del na njih.Nabaviti morava še gps in fishfinder.
Srečno pot in mirno morje!
Uporabniški avatar
cougar
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 21:25
Kraj: maribor

korak po korak

OdgovorNapisal/-a cougar » Po Jan 28, 2008 18:24

Ja tako Polaris
Tudi jaz sem odločen urediti najprej najnujnejše , samo kaj ko me pa tako mika. Barko si najprej uredi tako da boš imel najnujnejše vedno pri roki in dostop do štrika. Meni je vedno kaj ležalo al na vrvi al pa na sidru. Zdaj imam to rešeno.
Če bi pa imel kakšno idejo s čem preoblečt barko znotraj bi bil pa zelo vesel, namreč moja je zdaj preoblečena z tapisonom ki pa se mi ne dopade. Odsvetujem temno tapecirungo, saj po moje svetla naredi notranjost svetlejšo in večjo. O tem da bi kuhinjo obrnil pod kokpit pa tudi razmišljam. Valjda nisem tako neroden da bi stopil direktno v makarone :D

mirno morje
cougar
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Po Feb 04, 2008 17:38

Ja,Cougar,takoj , ko stopim na barko te preplavijo ideje,kaj je še za postorit.S prijatlom sva se skulirala in opravila za prvo leto res osnovna dela pa še malo več.V ribiški ekipi imamo tapicerja,kateri nama je kompletno barko opremil z novimi oblogami v kabini in na krmi.Ne moreš verjet kako dobro izgleda.Glede barv pa imaš prav,svetla barva je zakon na barki,samo material mora biti pralen.Montirali smo Garmina 420s, pretesnili vsa okna,zamenjali tendo,na zadnji platformi zamenjali dotrajan hrast s tikom,želje pa so še za montažo flapov .Barko bi radi preselili konec februarja v Dalmacijo,ker smo v marcu vabljeni na tradicionalno ribiško tekmovanje v Igrane pri Makarski pa bi radi lovili z lastne barke.
Srečno pot in mirno morje!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Feb 04, 2008 18:01

Polaris napisal/-a:Ja,Cougar,takoj , ko stopim na barko te preplavijo ideje,kaj je še za postorit.S prijatlom sva se skulirala in opravila za prvo leto res osnovna dela pa še malo več.V ribiški ekipi imamo tapicerja,kateri nama je kompletno barko opremil z novimi oblogami v kabini in na krmi.Ne moreš verjet kako dobro izgleda.Glede barv pa imaš prav,svetla barva je zakon na barki,samo material mora biti pralen.Montirali smo Garmina 420s, pretesnili vsa okna,zamenjali tendo,na zadnji platformi zamenjali dotrajan hrast s tikom,želje pa so še za montažo flapov .Barko bi radi preselili konec februarja v Dalmacijo,ker smo v marcu vabljeni na tradicionalno ribiško tekmovanje v Igrane pri Makarski pa bi radi lovili z lastne barke.

POLARIS. Kaj se tiče svetlih materialov v notranjosti plovila, se popolnoma strinjam s tabo. Mahagoni, kot dodatki ( obrobe sedežev s svetlo prevleko ), da plovilu poseben eleganten šarm.Prevladovanje mahagonija, pa po možnosti temne prevleke, me preveč spominjajo na luksuzne krste.
Zanima, pa me vrsta ( ime ) materiala, katerega je uporabil tvoj kolega. Baje bi ti materiali naj bili nevpijajoči ( vlaga ), ker v obratnem se navlečejo smradu po vlagi, kar je seveda neprijetno in neodstranljivo. Verjetno na osnovi naylona ali polyestra. Hvala
LP
Polaris
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Nov 08, 2007 17:02
Kraj: lJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Polaris » Po Feb 04, 2008 18:51

Material je prav za navtiko,ne vpija vlage,šivi so varjeni,na sedežih je na spodnji strani mrežica za zračnost materiala.Prilepil bi kakšno sliko,pa je zame preveč rebusov v navodilih.Kuhinjo bova pa za enkrat pustila v kabini,saj sva na Viru pri Domžalah v eni firmi našla ful dober žar,ki ga bova montirala zadaj na krmo tako,da se bo pri peki stalo na zadnji platformi.Na njem se bo lahko peklo in kuhalo.
Srečno pot in mirno morje!
globus1
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Feb 15, 2007 09:56

OdgovorNapisal/-a globus1 » Po Feb 04, 2008 19:35

Svojo barko sem z notranje strani obložil z vezano ploščo Okume, katero sem samo pobarval z lakom za parket (3x z obeh strani). Moram reči da zgleda zelo dobro in je svetla pa še enostavna za čiščenje.

lp
Marko
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 04, 2008 21:55

Polaris napisal/-a:Prilepil bi kakšno sliko,pa je zame preveč rebusov v navodilih.


Če greš zelo zelo natančno po korakih v navodilih, ti bo zagotovo uspelo. Je pa res, da je stvar preveč komplicirana ampak tukaj se ne da narediti prav nič. Prostora na serverju ni, zato moramo slike nujno odlagati v enega od albumov...

LP
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Feb 04, 2008 22:02

Polaris in Globus 1, hvala za informacije!!!
LP
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

notranja ureditev 8 metrske barke

OdgovorNapisal/-a luftar » Po Apr 07, 2008 17:00

Odgovarjam glede roštilja. Sam sem imel na barki - jadrnici že veliko varijant roštilja, toda sedanji se mi še najbolj obnese. To je klasičen manjši plinski roštilj, s tem da je na spodnji strani privarjena rost frei pločevina zaradi premočnega oddajanja toplote. Namesto klasičnega litega železa pa sem si naredil ploščo za pečenje iz 5 mm nerjaveče pločevine. To ti pride zelo prav, ko nenadoma pihne burja in te odnese iz sidrišča, ali pa ti nekdo, medtem ko ti veselo pečeš dvigne sidro. V obeh primerih ugasneš plin, ploščo pa s posebnimi držali potopiš v vodo in se ti nemudoma ohladi. Oboje se mi je namreč že zgodilo. lp luftar :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov