Prikolica za čoln - mnenja!

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator, moderator2, cibro

mornar417
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a mornar417 » So Jan 05, 2013 19:08

ja vidim da si mojster in pol,
za izuračunano statiko potrebuješ 10 minut, za ostalo pa dve uri....,
V čem so toliko boljše ellebi in satelite prikolice, od slovenskih proizvajalcev, ker toliko kot imaš ti za toliko imam jaz vedno lahko proti,
ellebi dela svoje osovine satelite pa vgrajuje osnovne ALKO akse.
ti kar napiši en referat o tem ni panike vedno sem pripravljen na konstruktivno debato in ne na omadeževanje slovenskih proizvodov.
Tudi dobro veš da slovenski prizvod ne doseka niti polovice cene satetelit prikoli, pša so res toliko boljše??????
bsc46
Admiral
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » So Jan 05, 2013 21:00

Ja, hvala vsem za pomoč, še posebej MM. Bom še premislil kaj narediti. Najrajši bi dobil isto aksno kot je ta, samo odvijačim staro dol in drugo gor.
Sem imel pa res srečo v nesreči. Ko smo dajali prikolico dol z avtovleke je pesto dokončno odpadlo. Imam pa, ko vozim prikolico eno oko zmeraj na vzvratnem ogledalu. Priporočam tudi drugim. 2 tedna nazaj pa sem tudi naredil tehnični pregled za prikolico.
Vsem še enkrat hvala.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Jan 05, 2013 21:31

poglej mornar417
Še enkrat, nisem jaz začel pljuvati čez tvoje prikolice, ampak si ti začel pisati kakšen presežek so in predvsem kako nalaganje naredi dobro prikolico. Dobro prikolico za nalaganje naredijo dobri valjcki in dober vitel, morda še kip sistem. Dobra prikola je tista, s katero se da hito peljati brez da se vse ziba, maje itd...
Močno dvomim, da daš za vsako prikolico svoje izračune. Nisem Tivadar zato ne vem, vendar verjamem, da imas kar nekaj tipiziranih. POznam tvoje prikolice, jih tudi zelo pohvalijo in vse, vendar vseeno ne odstopajo od Lokovih, Bartolovih, neptunovih in še nekaj slovaških, ki pa so praviloma precej cenejse. To je vse...

Da se vrnem zakaj se je sploh začelo tole... Neki strokovni izrazi o vesoljski ladji in o tem kako je poleg akse potrebno menjati še kozmični ščit in vsaj polovico raketnih pogonov. Spodaj pa še link do Nasine trgovine! Ljudje morajo vedeti, da so akse, zajle, ležaji popolnoma enaki, kot na TPV prikolicah, enako so cevi popolnoma "navadne" predvsem pa nič drugačne od tistih prikolic ki jih prodajajo v BAubau za krompir...

JAz se iz te teme umikam. Vsem se opravičujem, vendar sem prepričan, da imam prav in taksni "nategi" mi gredo na živce, zato sem prekršil svoj meniški molk.
[/list]
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jan 06, 2013 09:28

Evo neki KONKRETNEGA spet od Polanca...Imam v Krškem človeka, ki ima miljon tipov prikol in delov zanje.Tudi ceno bo zrihtal ok,
Ti mi dostavi podatke...ali točno tipo akse će veš in se bom zapeljal do njega.Dobim podatke in ceno...Akso lahk tud vržem v mojo Škodo in jo vzamem s seboj ko grem proti morju,tko da je dostava v Postojno poceni,,,boš za kavo dal na OMW ju.Bo ok?
LP Iztok :lol:
Uporabniški avatar
borh
Viceadmiral
Kraj: PO

OdgovorNapisal/-a borh » Ne Jan 06, 2013 20:06

Po vsem tem doktoriranju se mi zdi še najpametnejša variante od Polanca,zamenjaš drugo osovino in gasa.
igor11
Kontraadmiral
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » Ne Jan 06, 2013 22:26

Glede satelit prikolic pa tole.Mi smo kupil novo in pocinkana je bolj za en drek kot ostale prikole, ni še vidla morja in so že vidni sledi erje, pa tud stik na zadnji luči zajebava, zajla je nacefrana, če bi kopuval še enkrat bi vzel najcenejšo. Kar ma verjeten dober je veliko valčkov za spust in dvig po rampi, ampak mi spustimo in dvignemo z dvigalom. Je pa v recesiji en problem, vsi proizvajalci šparajo, ki pa se pri ceni ne pozna pri kvaliteti pa močno navzdol, pa je to čoln ali pa pipa.
morje, morje...
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Jan 07, 2013 21:16

Bsc, meni se je podobno kot tebi naredilo lani jeseni, pa vozim čoln le 3km daleč. Sem imel pa srečo, ker imam kovinske blatnike in se je kolo naslonilo na blatnik in sem šele na cilju opazil kaj se je zgodilo. Blatnik črn od vročine,guma pa skoraj fuč.
Jaz sem zadevo popravil tako, da sem v notranjo cev torzije (ki je pregnila) nabil cca 50cm polnega železa in nazaj zavaril. Zadeva funkcionira, ampak za na blizu. Ti pa obvezno zmenjaj os.
mirno morje
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Avg 12, 2016 12:12

Kako kilavo narejen kos, noro.
Uporabniški avatar
Eol13
Poročnik bojne ladje
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Eol13 » To Avg 23, 2016 09:00

kasaudio napisal/-a:Ma daj no. Ne spet politike. Govorimo o prikolicah, sam si to temo načel.

Lok prikolice so drage, ponujajo pa tudi precej. Odvisno tudi od tega, koliko se sam zavzameš. V dveh letih kolikor jo imam, sem 15x dal čoln v vodo in ven, pa nas je na rampi vedno čakalo vsaj 5 (poleg mene sami makaronarji in švaboti) pa se noben ni mogel nagledati tega čuda od prikolice. Cink zaenkrat drži gor, je pa res da je vse od vzdrževanja odvisno.

Z zapisanim se popolnoma strinjam - sem doživljal enake stvari. Jo imam in je zakon!
P.s.: Izdelovalca osebno ne poznam. Prikolico LOK priporočam.
Lp.AIv
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Prikolica za čoln - mnenja!

OdgovorNapisal/-a widmann » Ne Jul 01, 2018 12:14

Je komu znan tale model oziroma znamka te prikolice gre za kakovostno zadevo mislim ,da gre za italjanskega izdelovalca? :?:

Slika
Das Ist Valter
moro12345
Admiral
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jul 02, 2018 09:55

Cresci rimorchi srl

Zeli dobre prikolice.
Meni najboljse prikolice ki sem kdaj uporabljal so
Satellite
Cresci

Če imaš te prikolice, dvig in spust ratajo tako zabavni da ne moreš verjet....
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

OdgovorNapisal/-a widmann » Po Jul 02, 2018 13:58

Hvala za pomoč morosito.
Jih prodaja kdo pri nas a bo treba v Italijo...
Das Ist Valter
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jul 02, 2018 17:45

widmann napisal/-a:Hvala za pomoč morosito.
Jih prodaja kdo pri nas a bo treba v Italijo...

samo italia....poglej če najdeš na subito satellite prikolice....so ful iskane zaradi tega ker plovilo dvigas in spuscas z eno lahkoto da ne mores verjet....
so prav tako narejene da ne rabi da kolesa tikajo vodo....
kolega ima dvoosno za saver 690 sport cabin....lih tko za primer...v sv katerini recimo sploh kolesa ne tikajo vode...

Če pa ne tudi cresci ful popularno in dobra....

Al pa sacar (sam tu je že nemška roka)....tu je recimo primer https://www.youtube.com/watch?v=WjMVKO1Ptvw

Ellebi pa ima astronosmke cene ne vem :D
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Jul 02, 2018 17:52

tu je en iz trsta ima satellite mx 910:

https://www.subito.it/nautica/carrello- ... 795325.htm

900 kg (220kg prikolica)...po mojem po novi zakonodaji pri uvozu lahko registriraš pod tretjo tablico 1000/750.

ali pa san giorgio di nogaro (ud) je ena 1500kg

https://www.subito.it/nautica/carrello- ... htm?last=1

Slika

zdaj ne vem kolko kg rabiš :)
moro12345
Admiral

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Jul 06, 2018 09:55

Kaj od 2018 dalje po zakonu zdaj na tehnicne preglede morajo biti postavljene kamere kot dokazilo da je prikolica opravila test? Mislim tudi za avte, motorje?
Posnetek kot dokazilo...al nekaj takega.

Ps.sam se to ne razumem pa ko avto ima kamero in snema prometno pa se posnetek ne more uveljavit kot dokazilo za prekrske....ma kaksne so te slovenske univerze ki ustvarjajo nek folk za ustvarjat zakone...wtf?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti