vlečna kljuka

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

mlaki
Poročnik korvete
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Mar 30, 2008 11:50

vlečna kljuka

OdgovorNapisal/-a mlaki » Po Apr 07, 2008 10:01

Pozdravljeni!

Zanima me, če je še vedno potrebno snemati vlečno kljuko z vozila, kadar ne vlečeš prikolice! Sem slišal, da sedaj, ko smo v EU ni več tako! Popravite me, če se motim! Kako je s tem na Hrvaškem! Imam namreč malo bolj komplicirano kljuko, ki je pritrjena z vijakoma, pa se mi je ne da stalno odvijati!
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

vlečna kljuka

OdgovorNapisal/-a rabuni » Po Apr 07, 2008 12:16

Moj nasvet je praktičen: uradno ( koliko vem) bi morali po uporabi kljuko vedno sneti. To velja za EU in verjetno tudi za Hrvaško. Sam imam kljuko vedno "zmontirano" in vsa leta nikoli ne v EU in ne na Hrvaškem nisem doživel, da bi jo moral sneti ali plačati kazen. Mislim, da problemov ne boš imel, še posebno če se kljuka težje sname.
"Dalmatino povišču pritrujena"
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Po Apr 07, 2008 15:43

Lansko leto je bila lahko kljuka tudi uradno skozi montirana. To je za SLO, na HR pa ne vem kakšno imajo zakonodajo.
LP Blaž
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Apr 07, 2008 22:07

Sam jo vedno snamem. Na službenem avtu je pa za to poskrbel nekdo drug, čez noč... Pri Bartolju smo v nekaj dneh sicer dobili drugo, a če se ti to zgodi nekje daleč, imaš pa problem.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov