Žar na barki - Cobb

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Jul 15, 2015 16:51

Če toli ni kitajski ponaredek, je noro dobra cena.
http://www.delimano.si/posoda/cobb-prem ... tAod5_AJTQ
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jul 15, 2015 18:01

Itak da je, a misliš da COBB delajo pa Nemci al kaj :lol:
Mogoče ga pa svizci :lol: :lol: :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jul 15, 2015 18:09

Svizci ga samo zavijajo :wink:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Jul 15, 2015 18:52

COBB je iz podeželja afrike. Direktno! Lepo pise! :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 16, 2015 00:11

jaz kurim z navadnimi briketi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nič ne manjka navadnim lesnim briketom.
LP NT :wink:
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Jul 16, 2015 09:11

NT: koliko časa potrebuješ, da se briketi razžarijo?
Jaz sm jih prižigal z kocko in je trajalo zelo dolgo.....verjetno gre z gorilnikom hitreje.
mirno morje
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

OdgovorNapisal/-a sovjet » Če Jul 16, 2015 13:42

Meni so šli živci s temi lesnimi briketi, res se mi ne da več z gorilnikom in storži, vse traja in ko udari lakota, vse skupaj traja še dlje. Sem kupil cobb na plin...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Jul 16, 2015 16:01

Tud mi bi kmal pocrkal od lakote....zdej pa agregat pa pica pan in je tiptop fertik :wink:
...edin mal rjuharje motmo k ne morjo v čisti tišini srat v morje,
pa sej jim hočem sam dobr, da lahk še kacga glasnga spustijo vmes in se ne sliš...prrrd :lol: :lol: :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 16, 2015 23:03

Cobb z lesnimi briketi pripravim definitivno hitreje kot s kokosovimi originalnimi briketi.
Brikete položim na mrežico in jih na polno pr'palm z brenerjem po eni strani, jih obrnem in opalim še po drugi, nato pa po potrebi še s kartonom, plavutko pihalko... še malo popiham in to je to vse. Skupaj samo nekaj minut. Brez brenerja je pa tako počasi kot opisujete.
Zadeva je poceni, brikete se dobi povsod, kartuša za brener pa mi traja več kot eno sezono pečenja na morju.
LP NT
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Pe Jul 17, 2015 09:14

Nikola T. napisal/-a:Cobb z lesnimi briketi pripravim definitivno hitreje kot s kokosovimi originalnimi briketi.
Brikete položim na mrežico in jih na polno pr'palm z brenerjem po eni strani, jih obrnem in opalim še po drugi, nato pa po potrebi še s kartonom, plavutko pihalko... še malo popiham in to je to vse. Skupaj samo nekaj minut. Brez brenerja je pa tako počasi kot opisujete.
Zadeva je poceni, brikete se dobi povsod, kartuša za brener pa mi traja več kot eno sezono pečenja na morju.
LP NT

A piezzo vžigalnik na brenerju si sam dodal, ali si kje kupil t akega , ki ima vžig ?
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

OdgovorNapisal/-a sovjet » Pe Jul 17, 2015 11:35

@heron: sem tudi jaz najprej napačnega(cenejšega) kupil, se da kupit takšnega ki imajo iskro na tipko.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Pe Jul 17, 2015 11:36

Nikola T. napisal/-a:Cobb z lesnimi briketi pripravim definitivno hitreje kot s kokosovimi originalnimi briketi.


To je pa možno, samo če si imel škart robo. Pri kokosovem orehu po dveh minutah greje na polno brez kakšnega razpihovanja.
ludwe
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Mar 03, 2010 16:23
Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a ludwe » Pe Jul 17, 2015 12:35

Tole je tud meni čudno.
Kokos dela na polno takoj preden pripraviš kaj boš pekel.Je pa čisto druga zgodba z briketi .Briket zakurjen z hepo kocko rabi vsaj 40 min ,da res lahko pečeš kot se zagre.
Vidim da moram nabavt brener saj je cenejši ko original kokosov briket
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Okt 07, 2015 07:55

Cobbovci. Zanima me če je še kdo opazil razliko pri pečenju med starejšim tipom Cobba in novim tipom Cobba.

Starejši tip
Slika

Novejši tip
Slika

Jaz imam trenutno oba kompleta. Poleg tega, da je novejši par mm večji sem opazil zelo veliko razliko pri pečenju. Novejši deluje bistveno slabše oz ne razvije take temperature kot jo je strari Cobb. Zadnjič smo imeli piknik in sem zalaufal oba ker nas je bilo kar lepo število. Za oba Cobba sem uporabil iste original brikete iz istega kompleta vendar se pri novem tipu Cobba nikakor ni razvila taprava temperatura, da bi se meso ustrezno speklo. Npr. pri ražničih sem na starem tipu spekel 3 porcije, ko se je na novem šele ena bližala h koncu :evil:

Predvsem sem opazil razliko na barki če še malo piha. Tam je čas pečenja še slabši. Predividevam, da je pri novem tipu z mrežico problem ker veter odnaša toploto. Počasi že razmišljam kako bi "ovil kakšen RF okoli mrežice, da bi malo zmanjšal odnašanje toplote....

Uglavnem sem novega kupil, ker je bil stari že malo zmatran. Starega imam doma za kakšen piknik v naravi novi pa je na barki.... V kolikor se rešitev z ovijanjem ne bo obnesla bom očitno starega nesel nazaj na barko, novi pa bo šel v prodajo...

Ali ima še kdo podobne izkušnje?

Lp Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Okt 07, 2015 08:11

evovii napisal/-a:Cobbovci. Zanima me če je še kdo opazil razliko pri pečenju med starejšim tipom Cobba in novim tipom Cobba.

Ja. Gregor.n je o tem že pisal v tej temi (na deveti strani). Jaz sem na svojem (novem) Cobbu zamenjal ohišje iz mrežice za staro ohišje in zdaj dela ko šus.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov