Elco

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Jun 08, 2015 21:27

mamaMicka napisal/-a: Torej elektrike je kar nekaj v rezervi.


To sploh ni problem, tudi nafte je kar nekaj v rezervi. :D
Težava je v izkoristku energije električno gnanih plovil in v distribuciji elektrike do "polnilnic".
Tretja težava, ki me pri vsem tem še najbolj moti je nateg v katerem oglašujejo ne vem kak domet z tremi evri, ob tem pa lepo molčijo, da je to zaradi preproste davčne utaje! Jaz, ti in vsi mi plačujemo kup davkov ob nabavi goriva, ki je ravno zaradi teh davščin tako prekleto zasoljeno, tile na elektriko se pa vozijo povsem na črno in niti evra za ceste ne plačujejo!
kok-pit?
Viceadmiral
Prispevkov: 417
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 20:27

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » Po Jun 08, 2015 22:20

MT
Ker že vse najdeš, bi lahko tudi to:

http://pesn.com/2014/11/27/9602575_Yild ... roduction/

http://pesn.com/2013/01/09/9602262_Yild ... net_Motor/


Pa tudi Wikipedia ni prazna okrog tega.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3220
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Jun 08, 2015 22:33

SR 290 napisal/-a:Tretja težava, ki me pri vsem tem še najbolj moti je nateg v katerem oglašujejo ne vem kak domet z tremi evri, ob tem pa lepo molčijo, da je to zaradi preproste davčne utaje! Jaz, ti in vsi mi plačujemo kup davkov ob nabavi goriva, ki je ravno zaradi teh davščin tako prekleto zasoljeno, tile na elektriko se pa vozijo povsem na črno in niti evra za ceste ne plačujejo!

Uporabi električnih vozil bi morali nabiti znesek v višini trošarine in DDV-ja, da bi bil tak prevoz "pravičen" do vseh. Najbrž česa takega ne bo, dokler se % el. vozil bistveno ne zviša.

Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jun 09, 2015 02:48

Žal mi je, kok-pit?, ampak... ko gledam, vidim veliko znakov, značilnih za natege.

S strani http://hmsbturk.com/tr/urunler/
Slike 'njihovih izdelkov' kaže, da so zares dizel agregati drugih izdelovalcev.

Prva fotka naj bi bil njihov 500 kW HMSB motor.
Slika

Tole je pa dizel agregat s strani firme international machineries - naj bi bil Perkins
Slika

Tudi Perkins dizel agregat, drug prodajalec...
Slika

Tole naj bi bila slika HMSB-3300KW, torej 3,3 MW magnetni motor
Slika

Tole je pa slika za rabljene tihe dizel agregate, z oglasov v Indiji
Slika

In tako je za vse slike 'njihovih izdelkov', za katere sem pogledal.
Slika je od dizel agregata (Perkins, Cummings, Kubota - pri tistih, kjer sem pogledal).
Specifikacije lastnosti - moč, teža prikolice ali naprave (rabiš že za transport...) za izdelke na http://hmsbturk.com/tr/urunler/ - ni podatkov.

Bilo bi mogoče, da izdelovalci, ki delajo podvozje in ohišja za dizel agregate, identične prodajajo tudi teh HMSB firmi, ampak da so za vse identične slike (kot posnetka...) kot pri teh, in da ni nič podatkov o izdelku, ki naj bi bil naprodaj, in da v FAQ (često postavljena vprašanja piše
3 - What will be the price of the engine?
Answer: not disclosed yet. However, it is planned to be invested will pay off in approximately 2 years. Raw material inputs, taxation are the main determinants of international agreements.


Žal, kok-pit?, ne kaže, da je to firma, ki že serijsko dela in prodaja motorje na brezplačno energijo, ki jih je že kdo kupil in jih uporablja.

To veliko bolj spominja na to, kako so narejene internetne strani, ki se delajo, da so tvoja banka, da bi dobili tvojo številko računa in pin.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 09, 2015 07:43

@grega295;


Mislim, da ni tako preprosto. Elektrika se plačuje tudi prikrito preko davkoplačevalskega denarja pri gradnji elektrarn in pri pokrivanju njihovih izgub...
Nazadnje spremenil SR 290, dne To Jun 09, 2015 07:50, skupaj popravljeno 1 krat.
kok-pit?
Viceadmiral
Prispevkov: 417
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 20:27

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » To Jun 09, 2015 07:48

OK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti