Pooblastilo za uporabo gumenjaka

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

planinctomaz
Prispevkov: 1
Pridružen: To Jul 28, 2015 13:42

Pooblastilo za uporabo gumenjaka

OdgovorNapisal/-a planinctomaz » To Jul 28, 2015 14:14

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in v morju :shock:

Kupil bom gumenjak 4,20m. Lastnik je slovenec, čoln pa je registriran pod hrvaško zastavo. Kakšni so postopki pri prepisu, kje se to ureja. Lahko kupoprodajno pogodbo naredima v slo? Ali je treba prepis delat na kapitaniji kjer je čoln registriran?
Negdo mi je rekel da moraš imet davčno številko odprto tudi na hrvaškem, če si Slovenec in imaš čoln pod hrvaško zastavo?
Kako pa bi bilo s pooblastilom za uporabo čolna npr. jaz ga kupim s kupoprodajno pogodbo pri nas on mi da pooblastilo za uporabo v avgustu in potem dalje urejama tam kjer je čoln registriran?

Bi ga pa jaz rad pustil registriranega na hrvaškem, ker smo pač skoz tam na morju, nebi ga uvažal.

Hvala za odgovore že v naprej
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Jul 28, 2015 14:31

Pogodbo moraš narediti in overiti na hrvaškem pri javnem bilježniku (kjerkoli), nato greš na kapetanijo kjer je čoln registriran in dobiš vpisni list na svoje ime. Mislim, da rabiš poleg ovirjene pogodbe še OIB (ki ga brezplačno dobiš na njihoviem davčnem uradu) in nekoga, ki ima stalno prebivališče na hr. kamor pošiljajo pošto v zvezi z plovilom (ne vem če je to še potrebno, včasih je bilo)
Če nimaš časa uredit tega pred dopustom, je pomoje dovolj kupoprodajna pogodba overjena pri nas na upravni enotii (da ne daš denarja na lepe oči) in pooblastilo za uporabo napisano v slo in spodaj v hr jeziku in ovirjeno na upravni enoti če te kontrolira policija na morju
mirno morje
Blackdead
Prispevkov: 2
Pridružen: So Sep 12, 2015 12:11

OdgovorNapisal/-a Blackdead » So Sep 12, 2015 12:13

Da bi sla, da ali ne.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti